SKAUSMAS. KARŠTAS IR ŠALTAS

Skausmą žino kiekvienas. Fizinį ar dvasinį, vienaip ar kitaip. Dažnai skausmą apibūdina kaip kažką aštraus, karšto ir šiurkštaus. Toks skausmas ištraukia mus iš miego, priverčia atsipeikėti, jausti ir pajusti. Jis mus audrina ir neduoda ramybės. Jis laiko mus čia ir dabar akimirkoje. Tai ir yra jo tiesioginė paskirtis, iš esmės – atkreipti mūsų dėmesį.

 

Tai JAN tipo skausmas – galingas, agresyvus, nukreiptas. Tai suprantamas ir visiems žinomas skausmas.

 

Mažai kas apibūdina skausmą kaip mentalinį debesėlį, su mėtų kramtomos gumos ar ledinukų prieskoniu. Toks šaltas, greičiau raminantis nei dirginantis. Kaip bebūtų keista, tai taip pat skausmas – IN tipo.

 

Toks tylus ir neįkyrus, tarsi lengvas vėjo gūsis.

 

Žavingas ir net kažkuo užburiantis.

 

Jį ne taip paprasta pastebėti ir tuo labiau atpažinti. Tačiau jis pasižymi galinga energija, bet visai kitokios kokybės. Kokybės, nuo kurios kraujas stingsta gyslose, apmiršta širdis ir sustoja kvėpavimas. Gyvenimo skonio praradimas, tingumas, nuoskauda, liūdesys, depresija, sąmonės suskaidymas – dažni šaltojo skausmo partneriai.

 

Jeigu JAN tipo skausmas paprastas, suprantamas ir dingsta su žaizdos užgijimu, tai antrasis tipas kur kas pavojingesnis, nes nėra akivaizdus ir net kažkuo malonus. Šaltas tokio skausmo gaivumas veda prie kur kas sunkesnių ir „ilgai grojančių“ pasekmių, iš esmės prie onkologijos ir kitų užsitęsusių ir „nepagydomų“ kūno ligų. Atsiribojimas nuo visuomenės, meilės praradimas, persitempimai, perdegimai, užsitęsęs stresas, dvasinis sugniuždymas – dažnai lydi šaltąjį IN skausmą.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Jį dažnai galima pažinti pagal apmirimo jausmą. Fizinį ar dvasinį. Mes nustojame jausti kūno dalis, patirti gilius jausmus. Kūnas ir jausmai mums gali atrodyti „svetimi“. Mes nustojame kreipti dėmesį į apmirusią savo širdį, dažną kvėpavimo sustojimą, „užšalimo“ jausmą. Tokią savo būseną mes pradedame priimti kaip normą.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Jeigu įpratimas ir priklausomybė pirmam skausmo tipui abejotina ir duota ne kiekvienam, tai priklausomybė nuo antrojo tipo skausmo – gana dažnas reiškinys.Kur kas labiau paplitęs, negu narkotinė ar alkoholinė priklausomybė. Todėl kad kartais taip malonu būti „užšalusiu“, akmeniniu, lediniu – ignoravimo meistru. Mes dažnai net didžiuojamės savo kietaširdiškumu ir nejausmingumu, manydami, kad išdirbome patį geriausią būdą apsisaugoti nuo skausmo.

 

Tačiau bet koks skausmas – antrinis. Jis – lūžių simptomas. Fizinių ar dvasinių. Baimės, įniršio, grubumo, atsiribojimo nuo realybės simptomas… o tai reiškia, kad jis viso labo tik žinia mums.

 

Norint sustabdyti skausmą, reikia pašalinti jo priežastį. Jeigu JAN tipo skausmas įsiveržia į mūsų gyvenimą ir užtemdo jį savimi ir kol mes nesiimam jokių veiksmų, jo ignoruoti neįmanoma, tai In tipo skausmas, priešingai, kaip tik ir būna ignoravimo simptomas ir pasekmė. Ignoravimo savo jausmų, savo kūno, savo Vidinės Esybės, Savęs.

 

Kaip dirbti su skausmu? Kaip išsivaduoti iš skausmo? Kaip suprasti savo skausmą ir jo nešamą žinią? Pirma, tai išgirsti ir priimti. Čia mes neatrasime amerikos. Pradėkite atkreipti dėmesį, neignoruokite savęs. Nuo to prasideda meilė Sau.

 

Anya Debnam

 

©Copyright by, Menesiena

 

Šaltinis: https://www.facebook.com/Menesiena.Burimai?fref=ts

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Man

Neignoruoti savęs kaip jautiesi toje aplinkoje tikriausiai taip turėtu būti. Bet čia yra geras pavizdys jai neignoruoji savo įsitikinimų ir tiesiog praleidi pro akis kas yra nepasiekiama paprastam žmogui. O jaigu nepasiekiama tai reiškia tu nepasiekiai tikslo ir todėl sieki jo papengva ir po truputi.

Taip pat skaitykite