Šimtai žmonių Šveicarijoje surengė laidotuves tirpstančiam ledynui (video)

Šimtai žmonių savaitgalį susibūrė, kad įkoptų į kalną ir surengtų laidotuves besitraukiančiam Šveicarijos ledynui, kuris tirpsta dėl klimato kaitos.
Apie 250 žmonių į ledyną užkopė sekmadienį ir čia surengė laidotuvių ceremoniją, kurios metu kunigas pasakė nykstančiam ledynui skirtą pagerbimo kalbą.

 

Daugelis laidotuvių dalyvių buvo apsirengę formalia, juodos spalvos apranga.

 

Pizol ledynas Glaruso Alpėse nuo 2006 metų prarado nuo 80 iki 90 procentų savo masės, teigė Matthias Huss, ledynų specialistas iš ETH Ciuricho universiteto.

 

Kaip pasakojo Huss, ledyne yra likę vos 26000 kvadratinių metrų ledo ir tai bus pirmasis šalies ledynas, kuris bus pašalintas iš Šveicarijos ledynų stebėjimo tinklo.

 

Teigiama, kad atsižvelgiant į tai kas yra likę iš šio ledyno, moksliniais terminais to nebegalima vadinti ledynu.

 

Alessandra Degiacomi, Šveicarijos klimato apsaugos asociacijos koordinatorė ir sekmadienį surengtų laidotuvių organizatorė CNN sakė, kad Pizol ledynas yra rasi daugelio kitų Šveicarijos ledynų atspindys.

 

„80 procentų Šveicarijos ledynų yra daugiau ar mažiau tokio paties dydžio kaip Pizol,“ – sakė Degiacomi. „Jei Pizol pranyks, tai bus perspėjamasis ženklas. Štai kas nutiks, jei mes nesiimsime savo elgsenos pokyčių.“

 

Sekmadienio renginys įvyko praėjus dviem mėnesiams po to, kai mokslininkai ir aktyvistai Islandijoje atsisveikino su ledynu, laikomu pirmuoju dėl klimato kaitos prarastu ledynu.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!


Po ledyno laidotuvių Islandijoje į uolienas buvo patalpinta lentelė su panegirika „Laiškas ateičiai“, skirta ledynui ir kartu perspėjimu lankytojams.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite