Kuo pakeisti smilkalus? Kaip namuose pasiruošti augalų smilkymui?

Aromatinės žvakės, gėlės, smilkalai – visa tai puošia mūsų namus, suteikia jiems malonų kvapą, kuria nuotaiką, padeda atsipalaiduoti ir gali tapti pagalbinėmis priemonėmis atliekant įvairius “naminius ritualus” (apie ritualus vėliau).

 

Deja, parduotuvėse randami smilkalai tikrai ne visada bus natūralūs ir kokybiški. Į pigius sintetinius smilkalus apskritai geriau nesidairyti.

 

O ar kada bandėte smilkalų pasigaminti patys? Tik negalvokite, kad tam reikės smulkinti džiovintus augalus ir paskui kažkaip klijuoti juos ant pagaliuko. Viską galima atlikti ir paprasčiau.

 

Neseniai radau visai paprastą naminių smilkalų gaminimo būdą, todėl skubu juo pasidalinti bei pati išbandyti.

 

Priemonės, kurių prireiks:

 

– Medvilninė virvutė;
– Pasirinkti augalai (gėlės, žolelės, šakelės);
– Žirklės;
– Karščiui atsparus indelis.

 

Kokie augalai tinkami smilkymui namuose?

 

Gėlės: rožės, levandos, gvazdikai, gardenijos, hiacintai, jazminai, frezijos, kvapieji pelėžirniai, pelargonijos.
Kiti augalai: šalavijai, laurai, eukaliptai, cinamonas, ramunėlės, citrinžolės, rozmarinai, čiobreliai, vanilė, kedras, kadagys.

 

Gaminimas:

 

1.Augalų stiebus nukirpkite taip, kad jie būtų iki 15cm ilgio. Nuo gėlių pašalinkite visus papildomus lapus, palikite tik žiedus (labai puiku, jei žiedai nėra iki galo prasiskleidę).

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

2.Medvilnine virvute suriškite pasirinktus augalus į ryšulėlius ar puokšteles. Virvutę gerai įtempkite, nes šiuos ryšulėlius reikės džiovinti ir augalai juose džiūdami susitrauks ir gali imti byrėti. Jei turite smulkesnių žolyčių, galite jas įvynioti į stambesnius augalų lapus ir aprišti virvute.

 

3.Augalų ryšulėlius pakabinkite sausoje gerai vėdinamoje vietoje 2-3 savaitėms ir leiskite jiems išdžiūti.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

4.Gerai išdžiūvusį ryšulėlį padėkite ant karščiui atsparaus indo ir uždekite. Kai įsidegs, atsargiai užpūskite liepsną ir leiskite smilkti.

 

Smilkymas žinomas iš gilios senovės. Smilkstančių augalų aromatai gali padėti atsipalaiduoti, nurimti, pagerinti savijautą, pakelti nuotaiką, pagilinti meditaciją. Džiovinti ryšulėliai atrodo gražiai, net ir nesmilkomi jie taps miela aplinkos smulkmena.

 

Šaltinis: https://egliuburtai.blogspot.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite