Kinija Mėnulyje aptiko itin keistą medžiagą: mokslininkai kol kas gali tik spėlioti

Kinijos mėnuleigis „Yutu-2“ ką tik atsiuntė naujus keistos medžiagos vaizdus, Šią medžiagą jis rado netoli nedidelio kraterio tolimoje Mėnulio pusėje, rašo „Sciene Alert“.

 

Praėjusį mėnesį mėnuleigio komanda teigė, kad rado „spalvingą paslaptingą medžiagą“. Kaip rašoma mėnuleigio dienoraštyje, medžiagos „forma ir spalva labai skiriasi nuo aplinkinio Mėnulio dirvožemio“. Savaitgalį „Yutu-2” komanda publikavo įrašą, kuriame matoma ta keista medžiaga. Deja, ji yra kraterio viduryje, todėl ją pasiekti – itin sunku.

 

Šie vaizdai buvo padaryti naudojant mėnuleigio kamerą, kuri yra skirta išvengti kliūčių – būtent ši kamera yra atsakinga už tai, kad mėnuleigis niekur neatsitrenktų. Taigi kas toji aptikta medžiaga? Geriausias iki šiol turimas spėjimas, kad tai Mėnulio stiklo gabalas, susiformavęs meteorų smūgio metu.

 

Tikėtina, kad Kinijos tyrėjai ateityje išleis daugiau paslaptingos medžiagos vaizdų ir spektrometrų rodmenų. Mėnuleigis turės palaukti, kol Saulė vėl pakils, kad galėtų tęsti savo tyrimą. Tai bus maždaug po savaitės.

 

Šaltinis: https://www.delfi.lt/mokslas/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite