Keistas triukšmas Indijos vandenyne 60 metų neduoda ramybės mokslininkams

1959 m. Mokslininkai pirmą kartą Indijos vandenyne išgirdo keistą dūzgimą, kurį buvo labai sunku užfiksuoti. 1998 m., japonų mokslininkas sausumoje sugebėjo įrašyti šiuos keistus garsus, tačiau po vandeniu nepavyko. Vis tik, po ilgų tyrinėjimų ekspertams pavyko užfiksuoti triukšmą keliančius virpesius, kurį sukėlė žemės plutos judėjimas po vandeniu, praneša portalas planetanovosti.com.

 

Remiantis kai kuriomis išvadomis, dėl planetos išsiplėtimo ir susitraukimo, triukšmą kelia laisvieji virpesiai. Deja, niekas negali tiksliai pasakyti, kaip jie susiformuoja. Kai kurie mokslininkai tikina, kad tai bangos smogia į jūros dugną ir taip sukeliamas paslaptingas triukšmas. Dar kiti mano, kad tai akustinis rezonansas, kuomet vieno objekto virpesių dažnis sutampa su kito dažniu, dėl to antrasis objektas taip pat pradeda vibruoti.

 

Po 11 mėnesių trukusių tyrinėjimų, vykusių netoli La Reuniono salos, pagaliau pavyko gauti tikslesnių duomenų. Mokslininkų grupė, iš Paryžiaus Žemės fizikos instituto, panaudojo net 57 seismografus, kurių dėka vandenyje girdėjosi daug garsesnis triukšmas nei sausumoje. Patikrinę duomenis iš skirtingų taškų (povandeninio ir žemės), ekspertai nustatė, kad triukšmas plinta 2,9–4,5 milhercų dažniais. Tai yra 10 tūkstančių kartų žemiau nei riba, kurią žmogus gali išgirsti. Ateityje šie gauti duomenys itin pravers tyrinėjant Žemės gelmes.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite