JK vaikai vis labiau tolsta nuo gamtos – daug jų nebežino laukinių augalų ir gyvūnų

Šiuolaikiniai britų vaikai yra taip nutolę nuo gamtos, kad daug jų nežino labiausiai paplitusių laukinių augalų ir gyvūnų.

 

Pusė apklaustų vaikų nežinojo, kas tai yra dilgėlės, 65 proc. – nežinojo mėlynųjų zylių, 24 proc. neatpažino kaštonų, 23 proc. nežinojo kaip atrodo liepsnelė (paukštis).

 

Keturi iš dešimties vaikų nežinojo kaip atrodo pienės, beveik visi apklausti vaikai negalėjo identifikuoti buko lapų arba kopūstinuko (drugelio) ir 83 proc. nežinojo kaip atrodo kamanė.

 

Apklausos, kurią surengė šeimos veiklos programėlė „Hoop“, metu buvo apklausta 1 000 suaugusių ir 1 000 Jungtinės Karalystės (JK) vaikų, kurių amžius siekė nuo 5 iki 16 metų.

 

Net 44 proc. tėvų teigė, jog jų vaikai mažiau laiko praleidžia lauke nei kad praleisdavo jie savo vaikystėje.

 

„Hoop“ apklausos duomenimis, buvimą lauke vaikams pakeičia bendravimas išmaniaisiais telefonais (1,88 valandos per dieną), televizoriaus žiūrėjimas (1,82 valandos per dieną), kompiuteriniai žaidimai (1,68 valandos per dieną), o buvimas gamtoje ar lauke užima mažiausiai laiko (1,36 valandos per dieną).

 

Minėta problema ypač aktuali vyresniems vaikams, kurie dėl nepakankamo buvimo lauke rizikuoja dažniau sirgti, būti mažiau kūrybiškais ir atsakingais bei mažiau suprasti pasaulio veikimo dėsnius.

 

Šaltinis: www.anglija.today

Rekomenduojami video:


2500
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
nagana

Viskas gerai, zmones lenda i miestus, palikdami gamta – gamtai, atkreipkit demesy kiek daug apleistu vietu uk, ir pastebekit kiek gyvunijos ten

paprika [aitrioji]

JK vaikai niekuo nesiskiria nuo lietuviu- musiskiai irgi lygiai taip pat nuo gamtos nutole.. net kaime gyvenantys jau nebepazista naminiu gyvunu, nes tevai nei kaimynai nieko nebeaugina.. suris, kiausiniai, grietine, pienas randami parduotuviu lentynose….. …..ir ner kada jaunimui dometis kamanem ar pienem =viska mato tik per ismaniojo ekrana. net santuoka iregistruojama vos du kartus susitikus —-[o ka? juk 5 metus buvo draugai feisbuke!]

Moi

Rimtai kamanių ir pienių nepažįsta?.. Siaubas.

emigrante

Prajuokino-juk visi sitie augalai auga JK.O ju nezinojimas issilavinimo stoka.Tik parodo,kokia skyleta edukacine sistema.Gi tokius dalykus vaikai mokosi per biologijos pamokas.

Taip pat skaitykite