Į nesėkmes vedančios frazės. Ir kuo jas pakeisti

Žodžiai, kuriuos tariate, daro didelę įtaką mintims, mąstymui, o tai, savo ruožtu, įtakoja tolimesnius jūsų veiksmus bei norą ar nenorą kuo nors užsiimti. Pateikiame penkias plačiai paplitusias frazes, kurios formuoja mūsų bei aplinkinių nuomonęs bei įsitikinimus, kurie labai apsunkina tikslų siekimą.

 

“Šiandien man prasta diena”

 

Skirtumas tarp gerų ir blogų dienų slypi jūsų galvoje. Kiekviena diena turtinga tiek maloniais, tiek nemaloniais netikėtumais. Svarbiausia – kaip į tai žvelgiate.

 

Jeigu esate nusiteikę ieškoti problemų sprendimo, reiškia, ramiai ir su pasitikėjimu susidorosite su krizine situacija. O jeigu nusiteikėte pesimistiškai, tai susidūrę su problema, nusiplaunate rankas. Pavadinę šią problemą “prasta diena”, patys provokuojate nesėkmes, nes šitaip galite atsikratyti pareigos kontroliuoti savo paties emocijas. O dar toks nusitekimas garantuos, kad visa likusi dienos dalis bus “bloga”.

 

Geriau pasakykite “Aš dabar ne pačioje geriausioje formoje, tačiau pasistengsiu viską sutvarkyti”.

 

“Jeigu man pasiseks, tai…”

 

Sėkmė – tai kada atsitiktiniai, iš pirmo žvilgsnio, įvykiai atveria mums neįtikėtinas galimybes. Ir tai ne išsigalvojimas, kaip ir netikėtos katastrofos. Kai priskiriate kažką sėkmei ar likimui, darosi sunkiau siekti tikslo. Imame galvoti: “Atsitiko, kas atsitiko, nieko čia jau nepadarysi”.

 

Tačiau bet koks rezultatas turi daugybę realių priežasčių. Galbūt šiuo momentu esate nepajėgus kiekvieną tą priežastį atsekti ar nuspėti visus galimus rezultatus. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad egzistuoja kažkokia skrajojanti būtybė, barstanti iš savo aukštybių pasisekimą tiems, kuriems jai norisi.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Aklas tikėjimas sėkme veda į žlugimą, nes tampa mums pasiteisinimu, mes pasikliaujame kažkokiomis antgamtiškomis jėgomis, užuot kažką nuveikę tikslui pasiekti.
Geriau pasakykite taip; “Ką dar galėčiau nuveikti, kad pasiekčiau užsibrėžtą tikslą?”

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

“Aš prislėgtas”

 

Žmonės gali augti ir keistis, adaptuotis prie naujų aplinkybių. Kai sakote, jog esate prislėgti, prisipažįstate, kad esate bejėgis daiktas, kurį slegia išorės jėgos. Tai veda į bejėgiškumą, o tai reiškia – į nesėkmę. Bandote “susidoroti”, tačiau nededate jokių realių pastangų.

 

Geriau pasakykite taip: “Noriu šiek tiek atsipūsti, prieš vėl puldamas dirbti”.

 

“Mano prioritetai yra…”

 

Jei turite daugiau nei vieną prioritetą – pasiklysite, pasimesite ir nežinosite nuo ko pradėti.

 

Kiekvienu konkrečiu momentu būtinai atsiras kažkas svarbesnio už tai, kuo dabar užsiimate. Dabartinė veikla kaip tik ir yra tasai prioritetas, kuriuo turėtumėte užsiimti.

 

Jei turite daugiau kaip vieną prioritetą, galite patirti nesėkmę, kadangi protas blaškosi tarp kelių užduočių. Kai dėmesys išsisklaido po kelias veiklas iš karto, negalėsite veikti tiek efektyviai, kaip veiktumėte, jei susitelktumėte į vieną iš tų uždavinių.

 

Geriau pasakykite taip: “Mano pirmaeilis uždavinys yra…”

 

“Kas kaltas?”

 

Kaltų ieškojimas – viena beprasmiškiausia iš visų žmogaus veiklų. Kas buvo, tas jau praėjo. Svarbu ne tai, kodėl kažkas atsitiko, o tai, kaip pasiekti geresnio rezultato ateityje.

 

Tai visiškai nereiškia, kad žmonės gali išvengti atsakomybės už savo veiksmus. Priešingai, atsakomybė – tai absoliuti kaltininkų ieškojimo priešingybė. Tokios paieškos neišvengiamai veda į nesėkmes, kadangi verčia jus galvoti apie praeitį. Susiformuoja visiškai nereikalingos nuoskaudos. Žmogus ateityje pradės bijoti rizikuoti.

 

Geriau pasakykite: “Štai, ką mes turime padaryti kitaip ateityje…”

 

Šaltinis: seimairnamai.eu

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite