Ženklai, kad iš jūsų santykių nieko neišeis

Nauji santykiai kupini iššūkių. Po truputį pradedate pažinti žmogų, kartu praleidžiate vis daugiau laiko. Atrodo, jog idealiau ir būti negali, tačiau, net jei jūs abu negalite vienas be kito, svarbu nepamiršti kartais nusiimti rožinius akinius ir į šiuos naujus santykius pažvelgti realistiškai.

 

Kiekvienas žmogus pasižymi tam tikromis savybėmis, kartais jos yra šiek tiek keistos, kartais smagios. Tiesa, jei tam tikri antrosios pusės veiksmai jums pradeda įkyrėti, sukelia nepatogumo jausmą, neignoruokite to.

 

Portalas businessinsider.com pakalbino keletą santykių ekspertų, kurie padeda žmonėms nutraukti užgaulius, nemalonius ir stresą sukeliančius santykius. Jie atskleidė 8 pagrindinius požymius, kurie turėtų būti laikomi ženklais, jog iš šių santykių nieko gero neišeis ir, kol dar galima, reikėtų sprukti kuo toliau.

 

1. Jūs pateisinate blogą partnerio elgesį

 

„Jei pateisinate kiekvieną partnerio poelgį ar pasakymą, net jei tai jus priverčia jaustis nemaloniai ar blogai, tai vienas požymių, liepiančių negaišti laiko su jums netinkamu žmogumi“, – pasakojo psichologas Perpetua Neo.

 

Mūsų protas, anot eksperto, yra lyg nuotraukų redagavimo programa. Jis sugeba viską racionalizuoti ir, priklausomai nuo mūsų pirminio požiūrio, ant viršaus nupiešia kitokį paveikslą. Esame įpratę paneigti visus įrodymus, kurie nesutampa su mūsų pačių požiūriu ar nuomone. Tuo pasinaudodamas, mums kenkiantis asmuo sukuria pozityvų autoportretą ir taip bando įsitvirtinti ne tik mūsų mintyse, bet ir širdyje.

 

„Net jei jis padaro kažką nedoro arba pasako tai, kas jums išties nepatinka, imate manyti, jog taip jis elgiasi dėl tam tikrų praeityje patirtų įvykių ar išgyvenimų. Jei kartais save pagaunate teisinant to žmogaus blogą elgesį, metas padaryti pertrauką, apie viską gerai pagalvoti ir, jei reikia, o tikriausiai atsakymas yra teigiamas, atsitraukti. Mūsų smegenys sugeba įtikinti, kad tai, kas nėra gerai, mums naudinga, net jei širdis jaučia kitaip“, – tęsė jis.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

2. Partneris nesprendžia savo problemų

 

Pasimatymų trenerė Erika Ettin teigia, jog vienas ryškiausių nieko gero nežadančių santykių indikatorių yra nenoras kalbėti apie savo problemas, kad ir kokios mažos ar didelės jos bebūtų.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

„Visos poros dėl ko nors ginčijasi, ir tai yra normalu. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip yra išsprendžiami tie nesutarimai. Ar jūsų antroji pusė nusprendžia pasišalinti, nutilti, dėl to kaltina jus pačius, įsiunta? Jei taip, nešvaistykite laiko veltui ir neeikvokite jėgų beviltiškiems barniams, kurie, jei nebus normaliai išsprendžiami, nuolat kartosis“, – sakė ji.

 

Gerais santykiai laikomi tik tada, kai pora kartu sprendžia problemas, išklauso vienas kitą, nebijo išsakyti savo nuomonės. Neturi būti nei laimėtojų, nei pralaimėtojų. Svarbiausia yra išsakyti, kaip tam tikri dalykai priverčia jus jaustis, ir būti išgirstiems.

 

„Teisybė, jog santykiuose svarbiausia yra bendravimas“, – teigė E. Ettin.

 

3. Partneris nuolat tikrina jūsų ribas

 

Jei kas nors bando peržengti jūsų nusistatytas ribas, kuo greičiau bėkite nuo tokio žmogaus.

 

Štai kokius ribų peržengimo pavyzdžius pateikia psichologė Lisa Aronson Fontes.

 

* Išreiškėte nenorą praplėsti savo seksualinį horizontą, tačiau antroji pusė primygtinai reikalauja tai padaryti.

 

* Perspėjote, jog sekmadienį negalite susitikti, tačiau vis tiek esate spaudžiami pasimatyti.

 

* Nesate pasiruošę susipažinti su partnerio šeimos nariais ar draugais, bet jis stengiasi kuo greičiau tai suorganizuoti.

 

* Daromas spaudimas apie savo santykius pranešti viešai, tačiau jūs dar nesate tam pasiruošę.

 

* Jis nori kuo greičiau susituokti arba pagyventi kartu, susikurti bendrą banko sąskaitą, nors jums tai nepatinka.

 

* Jis stengiasi pakeisti jūsų išvaizdą, charakterį, pomėgius, nes jam tai nepatinka.

 

4. Partneris teigia turintis daugiau teisių

 

Sunerimti vertėtų ir tada, kai kitas santykių dalyvis mano turintis daugiau teisių. Jam patinka jus išnaudoti, jam nerūpi jūsų jausmai ir tai, jog puoselėjant tvirtus ir sveikus santykius svarbiausia nepamiršti lygybės.

 

„Geriausiai tai atsiskleidžia prašant pagalbos namuose. Kuomet ant savo pečių užsikrovėte per didelę naštą ir paprašius padėti antroji pusė teigia, jog dabar yra užsiėmusi, nors akivaizdžiai nieko neveikia, ar sako jog tuojau imsis darbo, bet taip ir neatskuba į pagalbą, tai ženklas, jog jis ar ji jūsų nelaiko lygiais santykiuose, – sakė terapeutė Shannon Thomas. – Teko susidurti su labai daug porų, kuriose vienas asmuo atsakingas už viską – namus, santykių puoselėjimą ir laimės kūrimą, o kitas rūpinasi tik savimi. Nėra to itin svarbaus balanso. Jei naudojatės kitu žmogumi, ar jei jumis yra naudojamasi, tai nieko gero nereiškia.“

 

5. Širdis jaučia, jog kažkas ne taip

 

Kadangi įspėjamieji ženklai, jog santykiai nebus labai geri, daugiausiai susiję su piktnaudžiavimu kitais, laikui bėgant aukos pastebi vis kitokius naujus elgesio pakitimus.

 

„Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į savo intuiciją ir įsiklausyti širdies balsą. Jei jaučiate, jog kažkas ne taip, vyksta dalykai, kurie tikrai nėra laikytini normaliais ir sveikais, pasitikėkite savimi ir tuo, ką jums sako jūsų vidus“, – atskleidė santykių ekspertė Tracy Malone.

 

Norint geriau perprasti partnerio elgesį, svarbu atkreipti dėmesį ir į jo buvusius santykius. Kas nutiko, kad pora pasuko skirtingais keliais? Kuri pusė dėl to kalta?

 

„Veiksmai kalba garsiau, nei žodžiai. Jei žmogus sako vieną, bet daro kitą, įsiklausykite savęs ir negaiškite laiko. Jei susitikinėjate su santykius skubinti linkusiu žmogumi, neleidžiančiu jums geriau su juo susipažinti, neskubėkite ir perimkite kontrolę į savo rankas. Jei jis nėra patenkintas šiuo jūsų pasiūlymu, bėkite kuo toliau“, – tęsė Tracy.

 

Niekas neturėtų jūsų skubinti, net jei iš pradžių tai nesukelia jokio nepatogumo. Jums skirtasis žmogus bus geras ir kantrus, o norintys pasinaudoti jumis jus pavers auka, kontroliuos kiekvieną jūsų žingsnį ir neleis mėgautis romantiškų santykių sukeliamais džiaugsmais. Jei parodysite, kad ir jūs galite vadovauti, pikto siekiantis asmuo atstos nuo jūsų.

 

6. Viskas yra susiję tik su juo

 

„Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, ar kasdieniame gyvenime, renginių metu ir bendraujant visas dėmesys yra arba turi būti skiriamas tik jam, jis manipuliuoja jumis ir naudojasi savo galia. Pavyzdžiui, žmogui, su kuriuo galvojate kurti romantiškus santykius, pasakote, jog vienas jo teiginys ar veiksmas jus labai įžeidė. Vietoje to, kad išklausytų ir atsiprašytų, jis ims manipuliuoti jumis ir visą šią situaciją pasuks į ne jums naudingą pusę, teigs, jog tai jūsų dabartiniai veiksmai jį skaudina ir liūdina“, – pasakojo žurnalistė ir knygų autorė Catenya McHenry.

 

Šiame scenarijuje atsiskleidžia narciziškumo bruožai, kurie, jei daugiau laiko praleisite kartu, ims dar labiau ryškėti. Tokiems žmonėms nerūpi jūsų rūpesčiai, jausmai, jie nemoka užjausti, vengia tai demonstruoti. Jie netiki, kad kada nors gali klysti, ir nuolat jaučiasi teisiami, paverčiami auka, ir kaltina jus juos užsipuolant, kai iš tikrųjų jūs tiesiog išreiškiate savo jausmus, o tai daryti yra būtina.

 

„Po kurio laiko jūs galite pasijusti vieniši, vidų ims graužti nuolatinis kaltės jausmas, sumenks jūsų pasitikėjimas savimi ir savivertė. Tai tik kelios svarbios priežastys, kodėl reikėtų atitolti nuo tokių žmonių. Savimylų piktnaudžiavimas kitais vargina tiek emociškai, tie psichologiškai“, – sakė žurnalistė.

 

7. Antra pusė nuolat kritikuoja savo buvusius partnerius

 

Psichologė Elinor Greenberg atskleidė, jog žmonės yra be galo nuspėjami. Kad ir ką jie darė būdami su savo buvusiais partneriais, didelė tikimybė, jog tą patį jie pakartos būdami su jumis.

 

„Jei atidžiai klausysitės, kaip jūsų naujoji antroji pusė kalba apie svarbius buvusius santykius, kaip apibūdina pačius partnerius, galite sužinoti, kaip jis galimai elgsis ir su jumis. Kuomet savo buvusiuosius jis išvadina nedorais, juos kaltina dėl nepasisekusių santykių, tai ženklas, kad metas kuo greičiau pustyti padus. Toks elgesys reiškia, jog žmogus negali prisiimti atsakomybės už savo veiksmus, iš buvusių santykių nieko nepasimokė ir dėl būsimos bendros ateities stengsitės tik jūs“, – sakė ji.

 

Tai taip pat gali reikšti, jog jis nesugeba matyti žmonių tokių, kokie jie iš tiesų yra. Užsimezgus romantiškiems santykiams, jam jo buvusi antroji pusė atrodė ideali ir itin trokštama, tačiau dabar, kuomet santykiai jau yra seniai nutrūkę, tas pats žmogus tapo blogas ir nevykėlis. Arba jis nemoka išsirinkti žmonių, su kuriais galėtų draugauti, arba juos mato visai kitaip, nei reikėtų.

 

„Jei prieš susipažįstant su jumis jis nematė, kokie iš tikrųjų buvo jo buvusieji ir nesugebėjo sukurti normalių santykių, gali būti, jog to paties padaryti nepavyks ir su jumis“, – teigė E. Greenberg.

 

8. Jis jus kritikuoja ar netinkamai su jumis elgiasi

 

Jei santykiuose atsirado dvigubi standartai, jūs esate ignoruojami, kritikuojami ar su jumis netinkamai elgiamasi, gali būti, jog užmezgėte santykius su emociniu manipuliatoriumi.

 

„Jūsų viduje atsirado jausmas, jog kažkas yra ne taip. Galbūt atsirado paslapčių, antroji pusė ėmė elgtis nepaaiškinamai, pasikeitė reakcijos, t.y. sustiprėjo kritika, padažnėjo kaltinimų, atsirado patyčios, – nežalokite savęs ir palikite šį žmogų vieną“, – sakė terapeutas ir saviugdos knygų autorius Margalis Fjelstadas.

 

Parengė Edita Maračinskaitė

 

Šaltinis: http://seimairnamai.eu

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite