Paauglys su bionine “Mercedes” ranka

Ko gero, pasaulyje netrūksta jaunuolių, svajojančių vieną gražią dieną turėti asmeninį „Mercedes“ automobilį. Tiesa, „Formulės-1“ lenktynių aistruolis Metju Džeimsas (Matthew James) ilgus metus puoselėjo kiek specifiškesnį troškimą – vaikinas svajojo, jog vienas iš stambiausių vokiečių automobilių gamintojų pagelbėtų jam įsigyti naują bioninę ranką. Kadangi jaunuoliui netrūko užsispyrimo ir net sveiko įžūlumo, jo svajonė išsipildė.

 

14-metis Metju kairiosios rankos neturi nuo pat gimimo. Tačiau berniukas nusprendė dešiniąja parašyti laišką „Mercedes GP Petronas“ komandos vadovui Rosui Braunui (Ross Brawn) ir paprašyti 140 tūkst. litų (35 tūkst. svarų) dirbtinei rankai. Mainais už paramą vaikinas pasiūlė ant dirbtinės rankos nešioti koncerno „Mercedes“ emblemą.

 

„Mercedes“ komanda gauto prašymo neatstūmė. Atvirkščiai: „protingai ir jaudinančiai parašytas laiškas“ komandos vadovus sujaudino, tad buvo nuspręsta berniukui pagelbėti ir suteikti jam prašomą pinigų sumą. F1 komanda į paramos projektą įtraukė ir protezavimo technikos specialistus iš bendrovės „Touch Bionics“. Šie konstruoja modernųjį „i-LIMB Pulse“ rankos protezus – pažangiausią tokio tipo technologinį sprendimą pasaulyje.

 

Jų sukurta bioninė ranka gali pakelti 89 kg svorį, tačiau kartu ji yra ir labai lanksti bei universali. Ja galima atlikti smulkiosios motorikos įgūdžių reikalaujančias užduotis – rašyti, piešti, užsirišti batų raištelius, pagauti kamuoliuką ar kamuolį.

 

Vokingeme (Berkšyro grafystė, Didžioji Britanija) gyvenančiam paaugliui pažangioji ranka buvo sumontuota praėjusį savaitgalį. „Tai neįtikėtina, – džiaugsmu spinduliuoja M. Džeimsas. – Mano senasis rankos protezas, lyginant su naująja bionine ranka, buvo primityvus nelyginant varstotas. O su šia aš galiu daryti, ką tik panorėjęs. Be to, ji ir atrodo šauniai – išorinis gaubtas yra perregimas, tad galima matyti, kaip veikia rankos mechanizmai. O ant riešo jie užlipdys „Mercedes“ emblemą.“

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Naujoji bioninė ranka britų paaugliui buvo sumontuota „Touch Bionics“ būstinėje Livingstone (Škotija). Kaip ir buvo susitarta, protezo gamintojai už dirbtinės rankos pritvirtinimą ir apmokymą, kaip ja naudotis, įprastinio 100 tūkst. litų (25 tūkst. svarų) užmokesčio neėmė.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

„Nekantrauju, kada savo ranką galėsiu išmėginti mokykloje, – atvirauja Metju. – Aš domiuosi mokslu ir ketinu studijuoti inžineriją, tačiau dėl nefunkcionalios dirbtinės rankos aš negalėdavau atlikti laboratorinių užduočių. Dabar tai neturėtų kelti problemų.“

 

Jaunuolis neslepia, jog jam patinka ir sportas – ypač tos sporto šakos, kuriose reikia abiejų rankų (pavyzdžiui, kriketas). Su naujuoju protezu jis galės sportuoti, naudodamas abi rankas.

 

Laiško iš Metju „Mercedes“ sulaukė šį birželį. Koncernas pakvietė berniuką į savo būstinę, kur ne tik surengė nedidelę ekskursiją po komandos techninį skyrių bei dirbtuves, bet ir surengė susitikimą su vienu iš komandos pilotų, legendiniu 7-kart „Formulės-1“ pasaulio čempionu Michaeliu Šumacheriu (Michael Schumacher).

 

„Mercedes GP Petronas“ komanda tikisi, jog likusius 40 tūkst. litų (10 tūkst. svarų) už bioninę ranką suaukos rėmėjai ir komandos fanai.

 

Parengė Saulius Žukauskas

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
vaida

Saunu, linkiu tam vaikinukui visu jo noru issipildymo.Be to, ir Lietuvoj yra jaunas vaikinas su bionine ranka

y

really? ._.

lel

Tai, kad jis prašė is mercedes rankos o ne iši-LIMB Pulse.

Rytis

Tai kad ta ranka ne Mercedes, Tą ranką pagamino i-LIMB Pulse, o Mercedes tik lipduką uždėjo, gi viskas parašyta

Taip pat skaitykite