Rekomenduojame

Versijos

 • Tarp sapno ir tikrovės – Sielos klajonės

  Tarp sapno ir tikrovės – Sielos klajonės

  Specialistų, psichoneurologų ir psichoterapeutų, praktikoje neretai pasitaiko, kai žmones naktį, tarsi sapne, tarsi tikrovėje aplanko kažkokios “sunkios plaukuotos būtybės”. Viena moteris specialiai sudarytai sapnų komisijai pasakojo:   “Kartą naktį miegodama pajutau, kaip pamažu ėmė tirpti kūnas, tiksliau, viršutinė jo dalis: galva, rankos, krūtinė. Trūko oro. Norėjau surikti, tačiau negalėjau išleisti nė garso. Iš baimės pravirkau; […] Skaityti daugiau »
 • Kaip padirbinėjami maisto produktai?

  Kaip padirbinėjami maisto produktai?

  Maisto pramonė, iš visko sprendžiant, niekad nesiliaus mūsų stebinti savo išradingumu, ypač kai kalba užeina apie falsifikuotų produktų kūrimą. Štai keli faktai šia tema.   Lašišos dažomos rožine spalva   Tikroji lašišos spalva – blyškiai pilka. Dabar gi ji dažniausiai auginama dirbtinėse sąlygose, fermose, kur toji nelaiminga žuvis neturi natūralių pašarų ir gyvena tokioje ankštumoje, […] Skaityti daugiau »
 • Paslaptingi senoviniai diskai slepia ateivių istoriją Žemėje?

  Paslaptingi senoviniai diskai slepia ateivių istoriją Žemėje?

  1938 m. aukštai Bayan Kara-Ula kalnuose (Himalajuose) ties Kinijos ir Tibeto riba archeologų studentų grupė vadovaujama Beidžingo un-to profesoriaus Či Pu Tei tyrė virtinę susijungiančių urvų. Juose jie atrado tvarkingai palaidotų žmogiškosios rasės palaikų – smulkaus kūno ir didelių galvų. Iš pradžių buvo pamanyta, kad urvuose gyveno hitherto, nežinoma beždžionių rūšis, tačiau profesorius replikavo – […] Skaityti daugiau »
 • Koks mums nežinomas protas valdo pasaulį?

  Koks mums nežinomas protas valdo pasaulį?

  Hokaido universiteto (Japonija) biologas ir fizikas profesorius T. Nakagaki atskleidė pasauliui nuostabią grybų savybę: jie artimi gyvūnų pasauliui, jų elgsena panaši į sąmoningą, o ne instinktyvią.   Grybai gali sukurti optimalų komunikacijų tinklą tarp numatytų mazgų geriau ir greičiau už specialistus.   Grybai lengvai atkartojo Tokijo geležinkelio tinklo, Anglijos bei Ispanijos geležinkelio tinklų, JAV transporto […] Skaityti daugiau »
 • Kas mūsų šeimininkas?

  Kas mūsų šeimininkas?

  Jei pažvelgsime į savo organizmo vidų, pasigilinsime, kaip mumyse veikia genai, bakterijos, parazitai, neuronai ir kita, kaip jie lemia mūsų elgesį, tai nevalingai kils klausimas, kur yra mūsų valios laisvė? Ar esame viso labo bevaliai gamtos biologiniai robotai?   Jei pažvelgsime į genų pasaulį, pamatysime, kad jie viską nulemia! Jie randa mums geriausią gyvenimo palydovą, […] Skaityti daugiau »
 •      
 • Žemė tai gyvas organizmas kuris viską supranta ir suvokia

  Žemė tai gyvas organizmas kuris viską supranta ir suvokia

  Laikas jau kitaip suprasti gyvojo organizmo sąvoką, kuri suformuluota remiantis vien tik žmogaus psichologija. Kol kas mes gyvąja gamta, o juo labiau protinga, laikėme tik tas organizuotos materijos formas, kurios savo savybėmis panašios į žmonių ir gyvūnijos pasaulius.   Gamtos objektų, kurie žymiai skiriasi savo dydžiu, energijos vartojimu, gyvenimo trukme, apykaitos procesų greičiu, „gyvai ir […] Skaityti daugiau »
 • Gyvybės žemėje kilmė

  Gyvybės žemėje kilmė

  Visą gyvybinį žemės organizmą sudaro vienos ir tos pačios ląstelės. Baltymus sudaro aminorūgštys. Visi genai formuojasi iš molekulių (nuklidų), kurios prisitvirtina prie pagrindo, sudaryto iš fosfatų ir cukraus (ribozos). Visa tai patikrinta ir gerai žinoma, tačiau esminis klausimas yra tas, kaip visa tai žemėje atsirado, o suprantant tai, kad pati žemė irgi turėjo atsirasti, galima […] Skaityti daugiau »
 • Kas ateityje laukia šio pasaulio?

  Kas ateityje laukia šio pasaulio?

  Žmonijos ateities perspektyva – iš esmės naujų medžiagų su unikaliomis savybėmis, taip pat visiškai naujoviškos technikos kūrimas naudojant nanotechnologijas. Kas mūsų laukia?   Rinktuvų pasaulis   Pirmosios hipotezės, kad ateityje žmonėms pavyks įdiegti technologijas, veikiančias submolekuliniu ir net atomų lygiu, pasirodė jau 1968 m. Laikui bėgant mokslininkų idėjos pradėjo, kaip sakoma, virsti kūnu. Ir štai […] Skaityti daugiau »
 • Apokalipsė: JAV tyliai ruošiasi masinei evakuacijai

  Apokalipsė: JAV tyliai ruošiasi masinei evakuacijai

  Pastaruoju metu internete nedrąsiai, bet vis ryžtingiau plinta bauginančios kalbos apie galimą JAV esančio Jeloustouno ugnikalnio išsiveržimą. Niuansas šiuo atveju yra tas, kad tai būtų pasaulinio lygio katastrofa, palyginti su ja, Ejafjadlajokudlio ugnikalnio Islandijoje išsiveržimo 2010 metais sukeltą sąmyšį reikėtų vertinti kaip smulkius nemalonumus.   Po JAV Jeloustouno regionu palyginti negiliai slūgsantis magmos baseinas yra […] Skaityti daugiau »
 • Žmogaus plaukai ir kiti patys bjauriausi papildai maiste

  Žmogaus plaukai ir kiti patys bjauriausi papildai maiste

  Mus visus sutampė nuo šleikštulio, kai sužinojome, apie taip vadinamą rožinę masę (kitaip – rožinės gleivės), kurios esama hamburgerių sudėtyje. Paskui mums papasakojo, kokia bjaurastimi apdorojami obuoliai ir kai kurie iš mūsų nustojo pirkti vaisius supermarketuose. Paskui atėjo eilė kenksmingiems maisto dažikliams, dedamiems į pusfabrikačius – ir vėl atsirado nemažai žmonių, kurie pakoregavo savo racioną. […] Skaityti daugiau »
Puslapis 1 iš 8 12345...Paskutinis »