Cereologija arba ratilai laukuose

Pradėjo paragraf 78, balandžio 22, 2013, 09:06:29

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

paragraf 78

Cereologija arba ratilai laukuose

   Tie kas domisi ufologija, apie cereologiją (nuo romėnų dievybės Cereros - vaisingumo deivės vardo) arba paprasčiau tariant ratilų laukuose fenomeną yra ne kartą girdėję, tad gal tai kas čia bus išdėstyta jiems ir nebus naujiena. Cereogijos fenomenas vertinamas įvairiai. Yra tikinčių, jog tai ateivių iš kosmoso paliktos žinutės mums, taip pat yra manančių jog tai gamtos anomalija ar chuliganizmo apraiška. Kiek teorijų bebuvo kelta nei viena nedavė šimtaprocentinio atsakymo, tad pabandykime kartu pažvelgti į šio fenomeno paslaptis.
   Tai gi cereologijos fenomeną galima apibūdinti kaip reiškinį kurio metu, dėl neaiškių priežasčių laukuose atsiranda ratilai, linijos ar įvairios figūros. Figūros formuojamos iš tolygiai suguldytų javų varpų ar kitų augalų. Įdomu tai jog varpos tuo metu nebūna nulaužiamos, o tiesiog suguldytos, bei susuktos. Susukimas kartais būna į įvairias puses. Daugiausia tokių figūrų, dar vadinamų kropcirklais,  atsirado 1980 metais Didžiojoje Britanijoje Hempšyro grafystėje. Tuo metu buvo užfiksuota apie 500 įvairiausių figūrų atsiradusių javų laukuose. Su laiku ratilų laukuose atsiradimai dažnėjo. Dabartiniais laikais jų priskaičiuojama iki tūkstančio per metus.
   Piktogramos laukuose anot liudininkų atsiranda staiga. Jų formavimasis užima iki pusės minutės laiko. Javai sugula be jokių akivaizdžių priežasčių. Dažnai šį procesą lydi girgždantis garsas, kuris kartą buvo įrašytas ir ištirtas NASA mokslininkų. Garsas buvo pripažintas dirbtiniu t.y. nenatūraliu garsu.
   Įdomu tai jog pirmieji kropcirklai laukuose buvo paprasti ir nedideli, o dabartiniai (t.y. nuo dešimtojo XX a. dešimtmečio) yra daug didesni, siekiantys 100 ar daugiau metrų, taip pat susideda jie iš kelių dešimčių elementų. Štai pavyzdžiui 2001 metų rugpjūčio 14 dieną Viltšyre (Anglija) buvo aptikta piktograma esanti 450 metrų ilgio ir susidedanti iš 409 ratilų.
   Teigiama jog piešiniai laukuose atsiranda tarp 23 valandos vakaro ir 4 valandos ryto. Tad yra daug žmonių kurie medžioja ratilus, tikėdamiesi susekti jų atsiradimo momentą ir taip pasistūmėti link paslapties atskleidimo.

Kropcirklų istorija

   Pats ankstyviausias cereologijos paminėjimas aptinkamas 1678 metų brošiūroje pavadinimu „Mowing-Devil". Panašių paminėjimų galima rasti ir pasakose.
   1686 metais Oksfordo universiteto chemijos profesorius Robertas Plotas, savo knygoje „Staffordšyro gamtos istorija" aprašė cereologijos fenomeną.
   1880 metais buvo užfiksuotas pirmas tokio pobūdžio pranešimas. Jį išspausdino dvidešimt antrajame žurnalo „Nature" numeryje.
   Dabartinėje epochoje pirmasis kropcirklo paminėjimas datuojamas 1972 metais, kai du liudininkai, Anglijoje, sėdėjo laukuose tikėdamiesi išvysti NSO, nes tose vietose jie buvo dažnas reiškinys. Tačiau jie pamatė visiškai netikėtą reiškinį. Netoliese esančiame lauke, be jokios aiškios priežasties staiga sugulė javai ir sudarė nedidelį apskritimą.
   Nuo maždaug 1990 metų tokie reiškiniai fiksuojami po kelis kartus per savaitę įvairiose pasaulio vietose.
   1991 metais du asmenys Duglas Baueris ir Devidas Čorli, pasiskelbė pirmaisiais ratilų laukuose klastotojais. Jie teigė jog nuo 1978 metų sukūrė apie 250 tokio pobūdžio piktogramų.

Galimi paaiškinimai

   Figūrų atsiradimą laukuose bandyta paaiškinti įvairiopai. Dabar apžvelgsime pačias populiariausias teorijas.
   Mikrotornadas. Kai kurie mokslininkai kelia mikrotornado idėją, ne va kropcirklus laukuose formuoja vėjo sukelti gūsiai. Tokie vėjo gūsiai itin dažnas reiškinys Anglijoje. Šią teorija ypač palaiko daktas Terensas Medenas, tiriantis audras. Jo teigimu mikrotornadai turi pakankamą energetinį užtaisą, kad galėtų suguldyti javus į nesudėtingas figūras. Taip pat tokios audros gali sukelti šviesos efektus apie kuriuos praneša liudininkai. Žinoma, tokia teorija galėtų paaiškinti paprastų ratilų laukuose atsiradimą, tačiau ši teorija neatlaiko kritikos, kai randamos itin sudėtingos geometrinės piktogramos.
   NSO apraiška. Ši teorija teigia jog kropcirklai laukuose yra neatpažintų skraidančių objektų nusileidimo pėdsakai. Negalime atmesti ir tokios galimybės, tačiau tai jog piktogramos laukuose yra nevienodos, dažnai sudėtingos geometriškai, tarsi sako, jog to negalėjo palikti tiesiog nusileidęs kosminis laivas. Žinoma, mes nieko nežinome apie NSO prigimtį, tačiau įtikinamesnė teorija ta jog tai tikrai ne nusileidimo pėdsakas. Gal tai kokio nors ufonautų eksperimento pasekmė? Gal tai yra koks nors kosminis „grafiti"? Kas žino?
   Energijos kaita. Rusijos fizikas Andrėjus Olchovatovas mano jog tai yra savotiška energijos kaitos tarp žemės plutos ir atmosferos apraiška.
   Mikrobangos. Šią teoriją iškėlė fizikas Stanislavas Smirnovas. Jis patalpino javų varpas į mikrobangų krosnelę. Ją įjungus per 10 sekundžių varpos sulinko prie savo pagrindo ir atrodė lygiai taip pat, kaip ir tos kurias jis tyrė laukuose. Varpos nepatyrė jokių kitų pakitimų, ir nebuvo pažeistos, o tik sulinko. Tam buvo sunaudota 6 tūkstančiai džaulių. Tai gi iš eksperimento seka, jog norint padaryti septynių metrų diametro ratą, prireiks 10 mln. džaulių. Iš kur galėtų imtis tokia energija? Čia Smirnovas pateikia savo atsakymą: tokį energijos kiekį galėtų išskirti judantis žemės skilimas, jei išeinančios energijos kelyje pasipainiotų lęšinės formos geologiniai dariniai, tokie kaip kreida, o Anglija garsėja savo kreidos dariniais.
   Elektromagnetinės bangos. Romanas Oleksiukas mano jog ratilai laukuose atsiranda ne kaip nors kitaip, o stovinčių elekrtomagnetinių bangų pagalba. Anot jo, tokias figūras galima sutikti ne tik javų laukuose, bet dažnai galima aptikti ir ant sniego.
   Kolektyvinis javų protas. Taip pat yra teorija teigianti, jog ratilai laukuose atsiranda dėl kolektyvinio javų (ar kitų augalų) proto ir sąmoningo veiksmo. Žinoma tai jog augalai išties dalinasi vienas su kitu informacija, tačiau kyla klausimas, kiek ir kokios informacijos gali vienas kitam perteikti augalai. Ši teorija skamba per dėm fantastiškai, tad nėra palaikoma daugumos tyrėjų.
   Klastotė. Per visą cereologijos fenomeno tyrimo laiką atsirado begalė klastotojų, kurie teigdavo, jog tai būtent jie kuria kropcirklus laukuose. Kai kurie net pateikė įrodymą pademonstruodami kaip virvių ir paprasčiausios lentelės pagalba geba sukurti pačius įmantriausius raštus javų laukuose. Tačiau tokių pasirodymų metu javų varpos nebūdavo užlenkiamos vienodai, kas esti daugumoje cereogijos atvejų. Taip pat šiai teorijai prieštarauja ir tai jog reiškinys trunka jau ne vieną dešimtmetį pačiose įvairiausiose pasaulio vietose. Žmonės tiesiog fiziškai neišgalėtų padaryti visų tų piešinių. Manoma jog klastotojai padaro apie 30 procentų visų pasaulyje esančių piktogramų.
   Džo Nikelis besidarbuojantis komitete kuris tiria galimus paranormalius reiškinius teigia, jog kropcirklai turi visus klastotės bruožus: 90 procentų visų pasaulio cereologijos apraiškų sutinkama Anglijoje, ratilai su laiku vis sudėtingėja, kūrėjai slepiasi, ratilai vis dar išlieka paranomaliu reiškiniu.
   Tačiau čia susiduriame su klastotės paneigimu. Piktogramose kurias padaro klastotojai, daug javų būna nulaužti, ko nebūna nesuklastotose piktogramose, jose javai nulenkiami per pora centimetrų nuo šaknų ir susukami. Taip pat suklastotuose kropcirkluose nebūna vidinių augalų pakitimų, tokių kokie kiltų augalą kaitinant iš vidaus. Be to suklastotuose ratiluose dauguma augalų greitai nuvysta, o nesuklastotose piktogramose jie toliau auga. Taip pat suklastotuose ratiluose varpos būna patryptos bei aplaužytos, ko nepasitaiko daugumoje kitų piktogramų. Dar viena tikrų ratilų ypatybė yra ta, jog juose būna padidėjęs infraraudonasis spinduliavimas. Būna pakitęs ir magnetinis laukas, dėl ko kompasai tokiuose kropcirkluose tiesiog pašėlsta. Juose būna iki trijų kartų padidėjęs radiacinis fonas. Juose genda elektros prietaisai, gęsta automobiliai, sustoja laikrodžiai. To nesutiksi suklastotuose ratiluose.
   Kitos teorijos. Galima teorijas vardinti be galo be krašto, nes jų yra išties daug. Štai dar kelios galimos teorijos: atmosferos elektra, gali formuoti įvairiausius raštus; ežiukų poravimosi šokiai kurių metu jie tiesiog ištrypia žolę; vaiduoklių įsikišimas - ektoplazmos bangos suformuoja žolėje įvairius raštus; paralelinių pasaulių sąveika su mūsų pasauliu; kamuolinių žaibų skraidymas virš laukų ir taip toliau.
   Tai gi, teorijų yra pačių įvairiausių, yra iš ko rinktis. Jei kuri nors teorija užkabino, tai galima drąsiai ieškoti informacijos internete. Cereologijos tematikai yra skirta ne viena dešimtis internetinių tinklalapių, užsienyje leidžiama nemažai specializuotos literatūros, tad jei domina cereologijos tematika, tereikia trupučio kantrybės ir jūs rasite begalę įdomios informacijos.

Ezekiel

#1
balandžio 23, 2013, 17:20:10 Redagavimas: balandžio 23, 2013, 17:25:12 by Ezekiel
Man į galva buvo atėjusi idėja, kad tokie ratai išgraviruojami palydovų lazeriais. Tokia teorija buvo irgi paskelbta ir atliekama naudojant mikrobangų lazerius, žinoma tokiu atveju neturėtų būti debesų, nes vanduo absorbuoja šias bangas. http://www.sherryshriner.com/crop-circles.htm
Bet fizikas Mičio Kakų teigia, kad būtų įmanoma sukurti šį žemės meną, naudojant microbangų įrenginį (magnetroną?) žolei išguldyti ir o naviguoti naudojant GPS.

Tikruose javų ženkluose žolė nebuvo sulaužyta, bet sulenkta naudojant karšti. Tai panašų į intensyvų EM bangų spinduliavimą, tačiau kodėl žolė buvo paveikta tik atitinkamame aukšte? Gal ten daugiau vandens ar susidaro slėgis tam tikrose augalo dalyse?



Nors įmanoma, kad juos sukūrė ir patys žmonės (ne kariuomenė). Aš pastebėjau, kad šie javų ratai pasitaiko būtent kultūrinių augalų laukuose, kurie turi linijas, o linijos reikalingos darant ant žemės  figuras taisyklingai.

Tiksliai neprisimenų, bet lyg tais buvau susiduręs su pievų ženklais. Bet tada dar buvau vaikas ir apie tuos šiuos dalykas neturėjau jokio supratimo. Pievoje žolė jau buvo kažkada pjauta ir buvo vidutinio ūgio, tačiau karta pamačiau taisyklingas linijas ir apvalių linijų metro pločio. Sunku prisiminti, tačiau žolė pasirodė lenkta ir net pagal spalva kaitinta. Mašinos jei kažko važinėtų ten tai paliktų tik ratų įspaudus. Beje vietovė netoli oro uosto.

Deja senesnių nei 2002m. palydovo nuotraukų neradau, bet aptikau keista elipse pievoje. Nuotaukoje nurodžiau vieta ir galbūt spėjama formą, reikės pabandyt atgaivinti prisiminimus.





Benamis


xsistemax

Yra dar viena įdomi hipotezė.
Ratilai gali būti mūsų planetos intelekto pasireiškimo forma.Žemė tokiu būdu bando užmegzti dialogą su žmonija(tai paaiškina,kodėl ratilai dažniausiai stebimi agrarinių kultūrų laukuose).Geometrinės formos pasirinktos todėl,kad žmogus geometriją gerai supranta.Tik kas tose formose užkoduota-neaišku...

Ezekiel

Džonas Hutčisonas pademontravo kaip trupina plieno strypus nenaudodamas mechnaninio poveikio:


Citata iš: xsistemax  balandžio 25, 2013, 12:46:49
Yra dar viena įdomi hipotezė.
Ratilai gali būti mūsų planetos intelekto pasireiškimo forma.Žemė tokiu būdu bando užmegzti dialogą su žmonija(tai paaiškina,kodėl ratilai dažniausiai stebimi agrarinių kultūrų laukuose).Geometrinės formos pasirinktos todėl,kad žmogus geometriją gerai supranta.Tik kas tose formose užkoduota-neaišku...


Abejoju, kad tai antgamtinių būtybių ar ateivių bandymas komunikuoti su žmonėmis, nebent jiems tai yra orientyras ar koks menas. Bet jokios aiškios žinutės aš neįžvelgiu ir tikrai atsirastų geresnių būdai bendrauti, tarkim telepatiškai ar apsireiškiant halogramoms ir t.t.

xsistemax

Čia tik viena iš daugybės hipotezių,Ezekiel.Bet tie ratilai iš tiesų panašūs į užuominą:"žmogau,ne vienas tu esi protingas ir ne viskas priklauso tau".Aš kalbėjau ne apie ateivius,o apie Žemės planetą.Juk neneigsi,kad ji gyva ir protinga?
O,pvz,Marsas yra miręs.

Ezekiel

#6
balandžio 26, 2013, 15:20:37 Redagavimas: balandžio 26, 2013, 15:23:11 by Ezekiel
Citata iš: xsistemax  balandžio 25, 2013, 21:41:18
Čia tik viena iš daugybės hipotezių,Ezekiel.Bet tie ratilai iš tiesų panašūs į užuominą:"žmogau,ne vienas tu esi protingas ir ne viskas priklauso tau".Aš kalbėjau ne apie ateivius,o apie Žemės planetą.Juk neneigsi,kad ji gyva ir protinga?
O,pvz,Marsas yra miręs.


Na yra hipotezės, kad Saulė ar Žemė gali turėti savo intelektą ir tai pasireiškia per Saulės audras, astronominius reiškinius, katastrofas ir t.t. Jei toks ir egzistuotų nemanau, kad toks būdas yra geriausias ką nors pasakyti. Jei kalba eina apie žalą planetai tai jai būtų protingiau sukelti kažkokia stichine nelaimę ar ligas, apreikšti vizijas ar net atsiūsti kitas civilizacijas, nei palikinėti atspaudus pievose.

Beje gamtos kalba yra daug sudėtingesnė ir chaotiškesnė, o šitie apskritimai artimi žmonijos schematizuotai kultūrai.

.L.U.T.H.O.R.

Gamtoje nėra chaoso :) Ir jos kalba daug paprastesnė ir suprantamesnė :)

Ezekiel

Citata iš: Šešėlis  balandžio 26, 2013, 15:51:02
Gamtoje nėra chaoso :) Ir jos kalba daug paprastesnė ir suprantamesnė :)


Nubraižytum tikslų medžio ar gyvūno brėžinį, aprašytum iki smulkiausių detalių, abejoju. Bet pastata ar raides būtų lengviau schematizuoti. Kai sakau chaosas gamtoje tai turiu omenyje, kad veikia dinaminės sistemos, kurios sunkiai nuspėjamos ar iš viso nenuspėjamos. Todėl mokslininkai ir naudoja terminą chaosą sudėtingiems ir nenuspėjamiems procesams apibūdinti.

Žinoma gėlę lengviau suvokti pamačius gyvai, nei skaityti ilgus aprašymus. Bet tai nereiškia, kad gamtos kalba yra paprastesnė, tiesiog mūms natūralų apdoroti tiesiogine informacija, o skaitant dar reikia išversti ženklus, simbolius į vaizdinius.

.L.U.T.H.O.R.

Užknistų aprašinėt ir tiek :D Mokslas...mokslas dar daug dalykų nesupranta... Tuo labiau, kad apie gamtos supratimą aš nekalbu iš fizikinės ar matematinės pusės. Ir ne dalelių lygyje :) Net ir chaose yra harmonija :)

Ezekiel

Taigi ženklai javų laukuose yra paprastesnį, turi mažiau kompleksiškumo ir chaoso nei vienas augantis augalas, todėl man abejotina, kad tokia sudėtinga gamta imtusi tokio primityvaus bendravimo būdo. Tas pats liečia ir ateivių super civilizacijas - jie tikrai rastų geresnius būdus komunikuoti informaciją.

.L.U.T.H.O.R.

Genialumas slypi paprastume kaip sakoma. O šiaip siūlau pasižiūrėti, kokios formos išgaunamos, su paprastomis vibracijomis.

PusiauŽmogus

Kažkada senai per BTV rodydavo dokumentines laidas apie visokius paranormalius reiškinius, NSO. Ir buvo viena laida būtent apie tuos piešinius. Kažkoks mokslininkas šnekėjo, kad gal būt tie ratilai yra kažkokios tai DNR nuotrupos, mūsų arba "jų", kurie juos ten nupaišė. Kad galbūt mums bando parodyt kaip patobulint savo DNR ir  panašiai.
Arba išvis gal būt mus tie ratilai, burbulai, burbuliukai atrodo paprasti, nes mes tiesiog nepajėgūs suvokti jų tikrosios reikšmės. Gal tos įvairios formos vis tik reiškia kažką sudėtingo.

Ezekiel

Citata iš: Šešėlis  balandžio 27, 2013, 00:32:45
Genialumas slypi paprastume kaip sakoma. O šiaip siūlau pasižiūrėti, kokios formos išgaunamos, su paprastomis vibracijomis.


Nepritariu. Apskritimą būtų lengviau nubrėžti nei nupiešti medį su visomis atšakelėmis, o milijonais iteracijų fraktalus žmogus abejotinai galėtų nupiešti - nebent kompiuteris ar gamta juos lengvai kūria.

.L.U.T.H.O.R.

O kompiuterį kas sukūrė? Ranka piešti tiesiog užimtų per didelį laiko tarpą. Tuo labiau lygini žmogų ir gamtą. Gamta daug galingesnis aparatas. O žmonėms tokias galimybes beveik neįmanoma pasiekt šiuo metu.

Aukštyn