Meditacija

Pradėjo Teroras, liepos 21, 2012, 22:03:08

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

OKULTISTE

Citata iš: shamanaz  liepos 22, 2012, 11:50:15
Citata iš: Benamis  liepos 21, 2012, 23:16:43
Tai gal kas nors galetu man paaiskinti, kodel per meditacija reikia butinai 'tupeti' tokioje pozoje:



? O kas jeigu man ta poza nepriimtina/nemaloni/negaliu atsipalaiduoti? Jeigu pvz. sedesiu ant sofos ir medituosiu, tai jau nepatirsiu meditacijos teikiamus malonumus? Sito as nesuprantu, taigi buciau dekingas jeigu kas nors issamiau paaiskintu.

Tai lotoso poza, kilusi iš Indijos jogos. Sėdint tokioj pozoj pasisemiama daugiausiai energijos iš aplinkos, sukuriamas tarsi apsauginis ratas, beje, tokioje pozoje galima išsėdėti ilgiausiai.
http://www.lev.lt/lt/joga/jogos-pagrindai/913-padmasana-lotoso-poza.html


Kaip tik ruošiausi sakyti, kad nuotraukoje fyfutė neaisyklingai sėdi - tai ne lotoso poza, o šiaip vakarietiška lotoso pozoz karikatūra. Nuorodoje yra taisyklingai...

omcikas

na kad taip issiraityt kaip nuorodoj  turi buti arba mergina, arba buti gana sportiskas.. niekaip neisivaizduoju saves tokioj pozoj.. tam man reiketu issukti abi kojas ir tada man tikrai ne meditacija galvoj butu...

OKULTISTE

Anksčiau aš daug taip mėgdavau pasėdėti... Gal dėl to dabar kojos tokios klišos... Cha cha...

Beelzebub

Citata iš: omcikas  liepos 27, 2012, 22:03:52
na kad taip issiraityt kaip nuorodoj  turi buti arba mergina, arba buti gana sportiskas.. niekaip neisivaizduoju saves tokioj pozoj.. tam man reiketu issukti abi kojas ir tada man tikrai ne meditacija galvoj butu...


Tai kad pasitreniravus truputį ta poza yra gan lengva. Aš tai galiu su lotoso poza dar ant kelių atsistot ir pavaikščiot. :D

OKULTISTE

Citata iš: Beelzebub  liepos 28, 2012, 13:49:27
Tai kad pasitreniravus truputį ta poza yra gan lengva. Aš tai galiu su lotoso poza dar ant kelių atsistot ir pavaikščiot. :D

Tikrai taip... :)

Asasinas

Citata iš: omcikas  liepos 27, 2012, 22:03:52
na kad taip issiraityt kaip nuorodoj  turi buti arba mergina, arba buti gana sportiskas.. niekaip neisivaizduoju saves tokioj pozoj.. tam man reiketu issukti abi kojas ir tada man tikrai ne meditacija galvoj butu...


Aš tokioj pozoj savo "kanciliariją" sutraiškičiau. :D

Beelzebub

Nu nežinau. :o Aš kažkaip nuo vaikystės tą pozą moku tai man atrodo easy.

astropasaulis

Kuo skyriasi paprasta meditacija nuo bandymo išeiti į astralą? Ar medituojant savaime įvyksta tas išsiskyrimas?

eternal.bliss

Einant į astralą tu susitelki į išorę, samoningumas juda į išorę, medituojant susitelki į vidų. Kitaip sakant meditacija yra priešingybė bandymui išeiti į astralą, nes savo samoningumą sutelki kūne.

Beelzebub

Man kažkaip atrodo, kad kai bandau išeiti į astralą, tai gaunasi labiau kaip meditacija. :-\

astropasaulis

Kartą, kai meditavau, kaktos srity pasirodė tamsiai mėlynas rombas. Ar taip turi atrodyti ta trečioji akis?

BlackSwan

Aš daugiau praktikė, negu teoretikė, be to žiauriai atsirenku informacijos šaltinius, nes nenoriu užsišokti ant kokio šarlatano, kuris praplautų man smegenis... Taigi aš medituoju taip, kaip ir turbūt daugelis kitų: užsidegu žvake, užsileidžiu muziką (ne metallica aišku, nors pagal skonį aišku), atsisėdu į patogią pozą ir užsimerkiu. Aišku nepatartina gultis, nes galima užmigti. Ir dar reikia, kad nugara būtų tiesi. Žinoma, patyrę jogai ir ant aštriausių akmenų gali sedėt. Mano tikslas meditacijos metu yra kuo švaresnė galva, kad kuo mažiau įvairių minčių būtų. Geriausia išviso plūduruot ir nieko nemastyt. Ir nežinau kaip su tais metais, bet minimum 20 sedėt reikia.
Kartais būna muzika nervina, tada tyloj sėdžiu. Tik žinoma reikia pasirūpinti, kad kas kelias minutes į kambarį niekas nelandžiotų ir neklausinėtų, arba už sienos kaimynai Panoramos nežiūrėtų.

BlackSwan

Nežinau ar aš išeitu į astralą, bet kai truputį pamedituoju, kažkaip imu įsivaizduoti, kad nebeturiu kūno, kad nesu kažkoks apibrėžtas žmogus, o mano visos dalelės, visos molekulės išsisklaido po visą visatą, viską kas yra aplinkui. Po butą, po rajoną, po miestą ir t.t. Tada ir pereinu į kitokį lygmenį.

Apskritai aš manau, kad visi tokie dalykai negali būti tikslūs ir aiškūs vadovėlį surašyti. Turbūt dėl to ir nemoko mūsų ezoterikos mokykloje. Vienas ryškiau mato, kitas blankiau, nesame kaip alaviniai kareiviukai nulieti. Jei tau atrodo, kad matai trečią akį, įsitikink, kad tai ne fantaziją ir nesigirk per daug niekam.

Aurelija

T


Meditacijos nauda yra ir netgi labai didele. Meditacija ir autohipnoze naudoju nuo pat vaikystes kuriu ismokau arimuju ir knygu pagalba. Jeigu nori likti abejingas skaudiems ivikiams savo gyvenime, psichologiniams terorams ir visiems kitiems netiketiems ivikiams savo gyvenime tai yra geriausia iseitis... Is anksto atsiprasau uz gramaines klaidas tekste bet rasau is touchphono.

Robertas0412

Na ir sudominote mane su ta savo meditacija  ;D. Gal ir būtu ydomu išbandyti... Nežinote ar meditacijoje geriau būtu pailsėjusiam ar nesvarbu? Aš dar esu žalias tokiuose dalykuose, tad kai išgirstu žodį "meditacija" iškart pagalvoju apie tuos japoniškus filmukus, samurajus ir t.t. ;D Žinau-kvaila, bet bent jau būnu atviras ;)

Aukštyn