Neigiamų reputacijos taškų panaikinimas

Pradėjo Anomalija, gruodžio 21, 2013, 00:11:03

« ankstesnis - sekantis »

Ar reikia panaikinti neigiamus reputacijos taškus forume?

Taip, reikia.
Ne, nereikia.
Man vienodai.
Kita(pasiūlymai komentaruose)
Žemyn

paragraf 78

Aš siūlyčiau patobulinti reitingavimo sistemą, kad būtų privalomas paaiškinimas už ką duotas minusas ar pliusas, nes dabar veikia kaip like sistema facebooke. Mes viename forume buvome padarę tokią sistemą, kad reikėjo parašyti už ką duodama karma. Sumažėjo beprasmių laikinimų ir dislaikinimų.
Minusai reikalingi, nes tai iš dalies (tai ne aksioma) parodo, kas rimtas kas ne.
Taip pat būtų gerai jei žmonės sąmoningai dėtų karmos taškus, o ne todėl kad kažkas parašė kažką kas nepatinka.
Aš pats retai kada minusus dedu, čia jau reikia labai pasistengti, kad minusą uždėčiau, bet pliusiukus uždedu dažnokai, ypač naujiems nariams, kaip paskatinimą.

Taigi, svarbiausia, kad būtų paaiškinimas už ką gavai + ar -
Manau taip išsispręstų bent jau dalis visokių reputacijos karų.

eternal.bliss

Mariau- Kritika yra galima jei ji yra kritika.
Pagal tave čia turėtų būti gatvės kultūra, reikia atsiminti, kad tik nauji nariai leidžia forumui klestėti ir augti, jeigu nebūtų naujų narių su naujomis įdėjomis požiūriais, seni nariai taptų nebeaktyvūs dėl to, kad neturėtų apie ką kalbėti, vienas kitą gerai pažinotų.

CitataKartais minusas suteikia proga neišsakyt tikrai aštrios kritikos,kas būtų jei jie taptų panaikinti..

Gali puikiai išsakyti tą kritiką, bet jeigu ji bus įžeidinėjimas tai gausi tiesiog įspėjimą, baną, o jeigu ta kritika bus nepagrysta kiti nariai pasisakys kitu atžvelgiu.

Kaip ir sakiau, nemanau, kad čia turėtų būti "gladijatorių arena", kur tik stiprūs išliktų, visi žinom kaip ta istorija baigėsi.

Druwi- pažiurėk savo minusų istoriją ir pamatysi kad viem pliusius beveik turi, tai tau sekasi gerai visiems patikti  ;) ;D

TinSoldier

Tai juk ir šitame forume tos karmos sistemos pradžioj reikėjo paaiškinimus rašyti, kad užsidėtų minusas ar pliusas. Per daug vargo :D

Jei netingėčiau rašyti kažką, tai ir į forumą parašyčiau, be jokių pliusų-minusų :)))

O šiaip pats minusų dėliojimas pats iš savęs nėra blogas, manau. Jei aš pamatau kokio nors įdomaus nario minusą ant savo žinutės, tai žinau, kad tiesiog kažkur suklydau, kažką neaiškiai parašiau ir pan. Praverčia gal.

Tai ne minusai problema, o kad kai kurie nesąmones daro su jais. Kad delioja šiaip nepatikus kažkam, ar kažko nesupratus, ar šiaip iš neturėjimo ką veikti. Bet tokių žmonių juk nėra tiek daug?


eternal.bliss

#18
gruodžio 21, 2013, 12:41:49 Redagavimas: gruodžio 21, 2013, 12:45:41 by eternal.bliss
Tu pateisini minusus savo tingumu rašyti?

Matau tokius argumentus: tingėjimas rašyti, sakymas kad kritika bus per stipri(abejoju), žmonių "pažymėjimas" kaip nerimtų, statuso pažymėjimas kas yra kas, sakymas kad kaikurių narių nuomonė yra neabejotina jeigu jie uždeda minusą.

Gal ką nors geriau sugalvosit?  ;D

.L.U.T.H.O.R.

#19
gruodžio 21, 2013, 12:44:28 Redagavimas: gruodžio 21, 2013, 12:47:54 by Druwis
Citata iš: eternal.bliss  gruodžio 21, 2013, 12:31:43
Druwi- pažiurėk savo minusų istoriją ir pamatysi kad viem pliusius beveik turi, tai tau sekasi gerai visiems patikti  ;) ;D


Pas mane dalis reputacijos yra už parašytus straipsnius dar be to. Pas patį ir nemažai + :D

O pažėjus kas daugiausiai minusų turi: Pirmi du Marius ir Pacas, dalis jų minusų nuo karo vieno su kitu. Kita dalis Mariaus minusų dėl jo nuomonės ir tos nuomonės pateikimo. Toliau Preacher čia vienu metu greitai minusų prisirinko irgi dėl savo "įdomios" nuomonės ir šiaip išsireiškimų, TinSoldier ir Paragraf man rodos buvo tope net kai šitan foruman atėjau :D

Aš pats dažniausiai dedu minusą, kai žmogus žinutėje prirašo visiškų nesąmonių arba keikiasi :D Po to tas žmogus susilaukia dar kelių minusų :D

eternal.bliss

Ir ką tu tuo nori pasakyti? Kad žmonės kurių nuomonei nepritari gali juos minusuoti? gatvėje kai nepritari žmogui, tu jį apspjauni? ne tu tiesiog nesikalbi su juo, arba argumentuoji kodėl nepritari, arba išvis nebesusitinki su juo.

Žmonės kurie keikiasi ir įžeidinėja turi būti ne minusuojami o baninami iš svetainės dėl pažeidimų.

TinSoldier

Citata iš: eternal.bliss  gruodžio 21, 2013, 12:41:49
Tu pateisini minusus savo tingumu rašyti?


Nu.
Aš sakau, kodėl man tie minusai praverčia. Kuriuos per visą forumo istoriją gal 5-10 esu uždėjęs. (ir tai dalis jų tik ant bajerio, pagal kontekstą, o ne rimtai)

Pvz, kartais norėdamas išvengti kelis puslapius užsitęsiančio fleimo, beprasmių jau 10 kartų pridiskutuotų diskusijų, uždedu minusiuką, kad tiesiog būtų simbolis: kažkas su parašytąja žinute nėra gerai. Arba mane jinai sunervino :D

Ir aš visai neprieštarauju, jei, pvz, parašau žinutę, ir gaunu minusą: aš žinau, kad man nepavyko įtikinti žmogaus, kad jam mano argumentai pasirodė silpni ir pan. Man tai padeda ir įdomu. Aišku, nekalbu apie beprasmius minusų deliojimus.

Aš visiškai neprieštaraučiau minusų panaikinimui. Bet nemanau, kad tai yra kažkoks blogis.

eternal.bliss

CitataPvz, kartais norėdamas išvengti kelis puslapius užsitęsiančio fleimo, beprasmių jau 10 kartų pridiskutuotų diskusijų, uždedu minusiuką, kad tiesiog būtų simbolis: kažkas su parašytąja žinute nėra gerai. Arba mane jinai sunervino :D


Na sakiau, kad tai emocinė reakcija ir išliejamas nepasitenkinimas.

Benamis

Stai kas labai praverstu: http://www.smfpacks.com/likes - bet kaina 20$ + tada reiketu pagalvoti del reputacijos (gal reputacija galetu pvz. delioti tik senbuviai arba tie kurie yra uzsitarnave ja, arba reputacija galima butu duoti tik nauju temu kurejams - taip galima butu padidinti forumo turini ir zmogus noredamas gauti teigiamos karmos stengtusi pateikti kokybiska/idomia informacija)... Cia tokie tik pamastymai.

TinSoldier

Citata iš: eternal.bliss  gruodžio 21, 2013, 12:56:30
Na sakiau, kad tai emocinė reakcija ir išliejamas nepasitenkinimas.


Ar tai blogai?
Ar žmogus turėtų neturėti emocijų?

Šiaip rašydamas "sunervino" turėjau galvoje situaciją, kai, pvz, parašau 1000 žodžių žinutę, o po ja atsiranda visiškai neargumentuotas post'as, kuriame matosi, kad visiškai neatkreipta dėmesio į mano argumentus. Tiesiog užsimerkta ir toliau varomi tie patys neargumentuoti, niekuo neriamiami dalykai.

Ir taip, tuomet mane suerzina, kad laiką leidau beprasmiškai, tingiu iš naujo 10-ąjį kartą viską rašyti, ir užkalu minusą.

czech-kuolis

Citata iš: eternal.bliss  gruodžio 21, 2013, 12:41:49
Tu pateisini minusus savo tingumu rašyti?

Matau tokius argumentus: tingėjimas rašyti, sakymas kad kritika bus per stipri(abejoju), žmonių "pažymėjimas" kaip nerimtų, statuso pažymėjimas kas yra kas, sakymas kad kaikurių narių nuomonė yra neabejotina jeigu jie uždeda minusą.

Gal ką nors geriau sugalvosit?  ;D

Nėra už ką ;D

Šiaip jau minusas yra labai geras išradimas - todėl ir mėgstu anomalijos forumą ir tikiuosi, kad ateityje dauguma viešųjų interneto erdvių paseks šiuo pavyzdžiu. Tarkime, randi žinutę "mokslinykai irode, kad zmones anksceu gyveno po vandeniu, tai cia aisku senej kekvenam kas siek tiek protauja" arba "Yra tarpdimensiniu butybiu, kuriu mes nematome, jos mus saugo. Kam reikia irodymu, o kas tiesiog zino" ir aišku, jeigu labai nėra ką veikt, ar tiesiog esi labai nusivylęs gyvenimu, sėdi prie kompiuterio su kate ant kelių ir viskiu po kaire ranka, gal ir gali pradėti šitą, nepabijokim to žodžio, Sizifo darbą (tik skirtingai nuo pastarojo, su 0 prasmės), bet šiaip jau turim tikiuosi visi ką veikti.
Čia po ranka ateina minusas - parodai, kad nepritari, jei esi ūmesnis, apsaugai žmogų nuo neproporcingo žodžių srauto dėl kurio jis tikrai gali įsižeisti. Paskutiniai du grąsinimai, kad vartotojas išeis iš forumo buvo kaip tik žodinės diskusijos pasekmė, o ne minusavimo (kadangi tie du nariai vis dar su mumis, telieka jų asmenybės paslaptyje). Minusas tai toks subtilus gestas, tarsi Versalio rūmų damos paėjėjimas į šalį, norint išvengti nemalonaus pašnekovo, vietoj to, kad jam į akis pasakytų - jūs negražus, smirdite, todėl aš nenoriu su jumis turėti bendrų reikalų.

.L.U.T.H.O.R.

Citata iš: eternal.bliss  gruodžio 21, 2013, 12:51:39
Ir ką tu tuo nori pasakyti? Kad žmonės kurių nuomonei nepritari gali juos minusuoti? gatvėje kai nepritari žmogui, tu jį apspjauni? ne tu tiesiog nesikalbi su juo, arba argumentuoji kodėl nepritari, arba išvis nebesusitinki su juo.

Žmonės kurie keikiasi ir įžeidinėja turi būti ne minusuojami o baninami iš svetainės dėl pažeidimų.



Kur sakiau, apie nuomonės nepritarimą, sakiau apie nesąmonių rašymą :D O tai du skirtingi dalykai :) Ne tik "ne tu tiesiog nesikalbi su juo, arba argumentuoji kodėl nepritari, arba išvis nebesusitinki su juo." Bet ir gauna virtualų minusą jis :D Visus žmones savo gyvenime esu įvertinęs nuo -100 iki 100 :D Tu ir esi tam sąraše :D

Iš Eternal.bliss diskusijų atrodo kad čia jo ir buvo pasiūlymas anomalijai :D

Teroras

#27
gruodžio 21, 2013, 13:03:41 Redagavimas: gruodžio 21, 2013, 13:05:32 by Teroras
Citata iš: Benamis  gruodžio 21, 2013, 12:57:02
Stai kas labai praverstu: http://www.smfpacks.com/likes - bet kaina 20$ + tada reiketu pagalvoti del reputacijos (gal reputacija galetu pvz. delioti tik senbuviai arba tie kurie yra uzsitarnave ja, arba reputacija galima butu duoti tik nauju temu kurejams - taip galima butu padidinti forumo turini ir zmogus noredamas gauti teigiamos karmos stengtusi pateikti kokybiska/idomia informacija)... Cia tokie tik pamastymai.


Pritariu, tikrai butu geras modas forumui. 20$ ne beda, jeigu anomalija paskelbtu savo Paypal saskaita, pats galeciau prisideti, gal ir kiti prisidetu :)

Beje Mariau:

Citata iš: Marius  gruodžio 21, 2013, 02:02:35
Atsieli panašu į tavo braižą..aišku jei netu tai atsiprasau.


tikrai abejoju. Jau kam, kam, bet a.t.sieliui tokie dalykai tikriausiai maziausiai rupi :) Kalbu apie forumo tech. galimybes.

.L.U.T.H.O.R.

#28
gruodžio 21, 2013, 13:06:31 Redagavimas: gruodžio 21, 2013, 13:10:13 by Druwis
Citata iš: Teroras  gruodžio 21, 2013, 13:03:41
Citata iš: Benamis  gruodžio 21, 2013, 12:57:02
Stai kas labai praverstu: http://www.smfpacks.com/likes - bet kaina 20$ + tada reiketu pagalvoti del reputacijos (gal reputacija galetu pvz. delioti tik senbuviai arba tie kurie yra uzsitarnave ja, arba reputacija galima butu duoti tik nauju temu kurejams - taip galima butu padidinti forumo turini ir zmogus noredamas gauti teigiamos karmos stengtusi pateikti kokybiska/idomia informacija)... Cia tokie tik pamastymai.


Pritariu, tikrai butu geras modas forumui. 20$ ne beda, jeigu anomalija paskelbtu savo Paypal saskaita, pats galeciau prisideti, gal ir kiti prisidetu :)



Nu tegul pasidaro Anomalija "Prisidėkite prie forumo gerovės" mygtuką :D Manau tikrai ne vienas prisidėtų ir aš būčiau tarp jų.


Dar apie minusus. Būna, kad nepritari tam ką žmogus parašo. Bet veltis į beprasmes diskusijas nenori tai dedi minusą :D Čia kaip TinSoldier sakė panašiai.

eternal.bliss

#29
gruodžio 21, 2013, 13:13:31 Redagavimas: gruodžio 21, 2013, 13:15:57 by eternal.bliss
TinSoldier- Kaip ir sakiau su tokio tipo emocijom tu gatvėje neišsisuktum, reikia išmokti diskutuoti ir nesusieti savęs su nuomone kurią išsakei. Diskusijose nėra vietos emocijoms, nes tai procesas kurio metu bandoma išsiaiškinti objektyvi išvada. emocijos nėra objektyvios.

CitataIr taip, tuomet mane suerzina, kad laiką leidau beprasmiškai, tingiu iš naujo 10-ąjį kartą viską rašyti, ir užkalu minusą.


Tu nori visus įtikinti savo nuomonės teisumu, jos neįrodysi minusais, gali tik pateikti kitokius argumentus kad oponentas galėtu suprasti arba pats turi suprasti kad oponentas tenori pavaryti ant kitų.

czech-kuoli- nieko naujo nepasakei ko nebūtų sakė kiti, argumentuoji, jog nepatinka tas žmogus ar jis yra kvailas ir nenori argumentuoti savo nuomonės.

Druwi- temos kurios yra blevyzgos yra blevyzgos, todėl nereikia jų rimtomis laikyti, kad dėtum minusus.  :)

Aukštyn