Privalomoji Karo tarnyba

Pradėjo Jimas, vasario 24, 2015, 16:31:22

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Vytautas

Citata iš: czech-kuolis  vasario 24, 2015, 22:14:35
Bet geriausia vieta apie "praradimus Lietuvai", materiali šįsyk, - 2014 metais lietuviai, "tipo savo noru" gyvenantys užsienyje, pervedė sumą lygią 5 mlrd + litų! Norisi paklausti kuo prie Lietuvos gerovės prisidėjo Sibire pūvantis lavonas?

O kokia nauda Lietuvai iš seno emigranto iš Lietuvos, kuris emigravo II pasaulinio karo metu. Absoliučiai tas pats ar žmogus supuvo Sibire ar tuo metu emigravom į vakarus.  Mano dėdė tuo metu žuvo Lietuvos laisvojoje armijoje, o koks Adamkus metė ginklą ir tepė slides ir dabar tipo ale didvyris. Bailys - didvyris. Tiek mano tėvai ir seneliai, tiek tavo tėvai liko ištikimi savo šaliai kai buvo sudėtingas laikas bet kokiomis sąlygomis ir dėka jų mes esam čia ir Lietuva vis dar yra čia.. Jei visi būtų tokie bailiai kaip Adamkus ar dabartiniai emigrantai dėl pinigų tiesiog ši teritorija kurioje kalbama lietuviškai  neegzistuotų. Valstybe šios teritorijos aš nelinkęs vadinti nes ji jau neturi jokių valstybės požymių. Tai tik savivaldybės lygio darinys. Nepriklausomai nuo to man kaip lietuviui čia vienintelė vieta gyventi nepriklausomai koks okupantas. Kas liečia finansavimą iš emigrantų tai labai laikinas dalykas. Puikus pvz kaip Lietuvą finansuoja buvę senieji emigrantai ir jų vaikai. Absoliučiai pavieniai niekiniai atvejai. Perspektyvoje situacija bus analogiška. Pasižiūrėjęs į emigravusius kaimynus matau kad pinigus parveža tie kurie vis dar čia gyvena. Tie kurie jau čia grįžta tik atostogų pinigų realiai neveža. Ir tų atostogų juos ten išleidžia labai "skurdžiai". Kaimynų vaikai pvz atostogų grįžta geriausiu atveju tik savaitei arba net į kelis metus savaitei. O kadangi tėvai patys dar dirbantys tai jokių pinigų jie jiems nesiunčia. Atvirkščiai tėvai laikas nuo laiko lietuviškų dešrų siuntinį suorganizuoja. Pagrindiniai pinigų "donorai" žmonės dirbantys užsienyje ir čia išlaikantys likusias šeimas. Iš tikro galima tik užjausti tokius žmonės. Jie vis dar bando likti lietuviais save pasmerkdami košmariškam, absurdiškam gyvenimui. Visumoje tokia vertybė kaip judėjimo laisvė realiai skirta palengvinti darbo jėgos emigravimą į turtingesnes šalis tam kad jas padaryti dar turtingesnėmis. Nėra tokios situacijos kad kažkas emigruotų į Lietuvą. Taip kad po vadinama judėjimo laisve paslėpta skurdžių šalių tolimesnis skurdinimas išnaudojant jų vienintelį resursą gyventojus. Kažkur užkliuvo įdomūs skaičiai apie 7 milijardai litų ES parama, apie 5milijardai lt emigrantų pinigai ir apie 100 milijonų pritrauktos investicijos.  Na dar reiktų pridėti kad prekybos centrai iš Lietuvos išvežė apie 8 milijardus pajamų. Žodžiu ką gavom tą atidavėm. Bet nuo 2020m tų 7 milijardų nebus. Bus labai įdomu. Tapsim visiška runkelių savivaldybe. Įdomu kiek ilgai dar emigrantai sugebės išlaikyti šitą pensininkų šalį. Suprantama šautiniai tik paskatins emigraciją. Baigi mokyklą ir kuo skubiau bėgi iš Lietuvos tam kad išvengti karinės tarnybos. Tiesa vakar suėmė juokas iš vieno generolo pasisakymo per tv. Pasirodo kareiviais kariuomenė nesukomplektuota 50 procentų, bet su karininkais kiek suprantu jokių problemų. Čia kaip Irake karininkai yra kariuomenės nėra. Pinigus suprantama visi tvarkingai gauna vadovaudami ne esamai armijai. Mokyklose tai bent nuo mokinių skaičiaus priklauso mokytojų atlyginimai.

do

man atrodo,kad specialiai kuriama ekonominė,politinė,socialinė situacija,kad kuo daugiau lietuvių išvažiuotų svetur gyventi ir dirbti
pastaruoju metu apsižiūrėjo,kad emigravusieji anksčiau,užsieniuose sukūrė šeimas,augina vaikus ir negalvoja grįžti į lietuvą,tuo labiau,parvežti eurus
išvažiuoti iš tiesų verčia aplinkybės,amžiaus cenzas,kai po penkiasdešimties nelabai reikalingas esi arba nesuspėjes koja kojon su technologijomis,čia,žinia,moteris liečia daugiau,auginusias vaikus,kai tiesiogiai iškrenta žmogus iš rinkos
antras faktorius būtų tai,kad vaikai užauga,jų poreikiai taip pat išauga
norisi padėti jiems pirkti būstus,testi mokslus aukštojoje
galų gale,kai kurie tėvai gyvena vaikams,ne sau,argi tai smerktina?
todėl,vytautai,išvykome ir mes
manau,ne tada laikas parintis ir ieškoti pajamų,kai jau sveikatos nebėra
dabar lietuvos valstybei nelabai mūsų reikia,o tiksliau-visai nereikia,tai mes ir išdrožėm ten,kur reikia,kur už darbą atlygis padorus
tegu jau,gamta čia nepasigirsi,orai nelepina,bet vietiniai žmonės puikūs,emigrantų,palyginus ,nedaug
pakentėsim kokį dešimtmetį,o paskui-bus matyt,gal priprasim,juolab,kad valstybės socialinė politika orentuota į žmogaus gerbūvį
taigi
žmogus ieško kur geriau
ta privaloma kariuomenė gal ir gerai,bėda tik ta,kad tinkamų tarnybai mažas procentas
ir daugiausiai dėl psichinio nestabilumo,iškrypusių stuburų
tarsi amžiaus epideminės ligos,užpuolusios jaunimą
dar iš to likusio procento sveikųjų,kažkiek gudriai išsisuks ir tarnauti nelabai sugraibys
nes mokyklos tuštėja,jaunimo mažėja,daug vaikų auga užsienyje ir ten jų tėvynė
savotiškai valstybė pardavė,išvarė savo piliečius,o dabar lyg ir norėtų turėti daugiau,bet tik sveikų ir vyriškos lyties :)
o jei išties prasidėtų karas?nepakaktų transporto priemonių sprunkantiems

Jimas

#17
vasario 25, 2015, 14:37:37 Redagavimas: vasario 25, 2015, 14:43:17 by Jimas
Citata iš: Vytautas  vasario 25, 2015, 08:35:50
Citata iš: czech-kuolis  vasario 24, 2015, 22:14:35
Bet geriausia vieta apie "praradimus Lietuvai", materiali šįsyk, - 2014 metais lietuviai, "tipo savo noru" gyvenantys užsienyje, pervedė sumą lygią 5 mlrd + litų! Norisi paklausti kuo prie Lietuvos gerovės prisidėjo Sibire pūvantis lavonas?

O kokia nauda Lietuvai iš seno emigranto iš Lietuvos, kuris emigravo II pasaulinio karo metu. Absoliučiai tas pats ar žmogus supuvo Sibire ar tuo metu emigravom į vakarus.  Mano dėdė tuo metu žuvo Lietuvos laisvojoje armijoje, o koks Adamkus metė ginklą ir tepė slides ir dabar tipo ale didvyris. Bailys - didvyris. Tiek mano tėvai ir seneliai, tiek tavo tėvai liko ištikimi savo šaliai kai buvo sudėtingas laikas bet kokiomis sąlygomis ir dėka jų mes esam čia ir Lietuva vis dar yra čia.. Jei visi būtų tokie bailiai kaip Adamkus ar dabartiniai emigrantai dėl pinigų tiesiog ši teritorija kurioje kalbama lietuviškai  neegzistuotų. Valstybe šios teritorijos aš nelinkęs vadinti nes ji jau neturi jokių valstybės požymių. Tai tik savivaldybės lygio darinys. Nepriklausomai nuo to man kaip lietuviui čia vienintelė vieta gyventi nepriklausomai koks okupantas. Kas liečia finansavimą iš emigrantų tai labai laikinas dalykas. Puikus pvz kaip Lietuvą finansuoja buvę senieji emigrantai ir jų vaikai. Absoliučiai pavieniai niekiniai atvejai. Perspektyvoje situacija bus analogiška. Pasižiūrėjęs į emigravusius kaimynus matau kad pinigus parveža tie kurie vis dar čia gyvena. Tie kurie jau čia grįžta tik atostogų pinigų realiai neveža. Ir tų atostogų juos ten išleidžia labai "skurdžiai". Kaimynų vaikai pvz atostogų grįžta geriausiu atveju tik savaitei arba net į kelis metus savaitei. O kadangi tėvai patys dar dirbantys tai jokių pinigų jie jiems nesiunčia. Atvirkščiai tėvai laikas nuo laiko lietuviškų dešrų siuntinį suorganizuoja. Pagrindiniai pinigų "donorai" žmonės dirbantys užsienyje ir čia išlaikantys likusias šeimas. Iš tikro galima tik užjausti tokius žmonės. Jie vis dar bando likti lietuviais save pasmerkdami košmariškam, absurdiškam gyvenimui. Visumoje tokia vertybė kaip judėjimo laisvė realiai skirta palengvinti darbo jėgos emigravimą į turtingesnes šalis tam kad jas padaryti dar turtingesnėmis. Nėra tokios situacijos kad kažkas emigruotų į Lietuvą. Taip kad po vadinama judėjimo laisve paslėpta skurdžių šalių tolimesnis skurdinimas išnaudojant jų vienintelį resursą gyventojus. Kažkur užkliuvo įdomūs skaičiai apie 7 milijardai litų ES parama, apie 5milijardai lt emigrantų pinigai ir apie 100 milijonų pritrauktos investicijos.  Na dar reiktų pridėti kad prekybos centrai iš Lietuvos išvežė apie 8 milijardus pajamų. Žodžiu ką gavom tą atidavėm. Bet nuo 2020m tų 7 milijardų nebus. Bus labai įdomu. Tapsim visiška runkelių savivaldybe. Įdomu kiek ilgai dar emigrantai sugebės išlaikyti šitą pensininkų šalį. Suprantama šautiniai tik paskatins emigraciją. Baigi mokyklą ir kuo skubiau bėgi iš Lietuvos tam kad išvengti karinės tarnybos. Tiesa vakar suėmė juokas iš vieno generolo pasisakymo per tv. Pasirodo kareiviais kariuomenė nesukomplektuota 50 procentų, bet su karininkais kiek suprantu jokių problemų. Čia kaip Irake karininkai yra kariuomenės nėra. Pinigus suprantama visi tvarkingai gauna vadovaudami ne esamai armijai. Mokyklose tai bent nuo mokinių skaičiaus priklauso mokytojų atlyginimai.

Čia priklauso ir nuo žmogaus tikslų, prioritetų. Aš pirmas užsirašysiu, kodėl? Gal dėlto, jog neturiu jokių įsipareigojimų, domiuosi tais dalykais, jeigu patiks gal padarysiu karjerą armijoj :D. Suprantu tuos, kurie turi paskolas ir šeimas, juk reikia išlaikyt, o kas išlaikys, jeigu būsi armijoj? Ta prasme aš už, bet su tam tikrom išimtimis.
Jeigu turi vaikų, atkrenti.
Jeigu turi darbą, atkrenti.
Jeigu mokaisi, atkrenti.
Jeigu esi padaręs nusikaltimą, atkrenti.
Jeigu turi didelę paskolą, atkrenti.
Ir manau užtektų kokių 3-4-5 mėnesių.
Tai automatiškai tie kurie norės išvengt to, ar vaikus darys, ar įsidarbins, ar nusikaltimą padarys(pavogs iš parduotuvės saldainį ir jau skaitysis :D), ar pasiims paskolą. Makes sense.

Vytautas

#18
vasario 25, 2015, 15:09:33 Redagavimas: vasario 25, 2015, 15:14:53 by Vytautas
Citata iš: do  vasario 25, 2015, 14:12:15man atrodo,kad specialiai kuriama ekonominė,politinė,socialinė situacija,kad kuo daugiau lietuvių išvažiuotų svetur gyventi ir dirbti

Visiškai pritariu pačios minčiai. Anos sąjungos sugriūvimas šitos sąjungos ir šiaip turtingesnių pamaitinimas resursai. O kadangi neturim ką parduoti tai parduodam savo žmones. Man tai žiauru ir nepriimtina. Normalus žmogus geriausiai jaučiasi savo krašte. Savo laku tekę pajausti koks tai slegiantis jausmas tėvynės ilgesys. Galiu tik užjausti išvykusius.
Vakariečiams rytų šalys įdomios kaip pigios darbo jėgos šaltinis ir pardavimų rinka.  Tik pragmatiški interesai ir nieko daugiau. Man gerai vaikai kažkaip sukasi patys. Savo poreikius optimizavęs iki minimumo todėl galiu sau leisti prabangą gyventi Lietuvoje. :-) Aišku visai realiai suprantu kad kai baigsis 2020m ES labdara ir sumažės emigrantų pinigai čia bus grynas ubagynas. Nes investicijų su didelia pompa per metus pritraukta tik 100 milijonų kas praktiškai nulis reikšmės.  Pastatė kažkas automatizuotą sandėlį kuriame dirba keli žmonės. O kadangi čia "pasienio zona" tai nėra kvailių investuoti. Maža to savi prekybcendriai išveža apie 8 milijardus pajamų, nes jie kitur saugiai registruoti. Čia tik pinigų surinkimo vieta.
Bet do nepriklausomai nuo nieko aš čia gyvensiu kaip čia blogai nebūtų. Aš neturiu kitos Lietuvos ir niekas jos man neatstos. Man vienodai rodo koks okupantas ją naikina. Aš čia būsiu iki galo.  :) Aš lietuvis ir čia mano namai. Ant visų politikų, ideologijų, pasaulėžiūrų, visokiausių įmantrių okupantų man tiesiog nusispjaut. Ne esu niekaip prisirišęs prie šio pasaulio. Kad ir rytoj jį ramiausiai galiu palikti. Bet kol gyvas aš esu čia, savo žemėje, savo krašte.

Dot Etc

Sveiki, pirmas mano postas šiame forume, nors stalkinu šį forumą gan ilgą laiką.

Privalomoji karo tarnyba. Mano nuomonė yra tokia - kariuomenės būrimas nieko gero neatneš. Tai atneš tik dar didesnes skolas Lietuvai. Apranga, ginklai, maistas, patalynė, įrankiai ir viskas  kas reikalinga tiems 9 mėn. kainuos tuos pačius milijonus. O iš kur mes trauksime tuos pinigus? Mokesčių mokėtojų kišenės, geriausiu atveju parems ES ar NATO. Tuo pačiu Rusija tai gali pajusti, kaip grėsmę.

Kitas dalykas, kuris man yra aktualus. Mes priklausome Vakarams - ES, NATO. Mūsų noras gintis būtų nuo Rusijos (Rytų). Prisiminkime kas vyko šaltojo karo metais. Vakarų ir Rytų ginklavimasis branduoliniais, cheminiais ir kitais ginklais, kurie žmoniją gali sunaikinti greičiau nei per parą. Taip, juos naikino, bet jie tikrai nesunaikino absoliučiai visų šių ginklų. Manau, kad jų liko užtektinai, kad žmonija pati save sunaikintų.

Jeigu iškiltų rimtesnis konfliktas prie Lietuvos sienos, iškiltų didelė grėsmė prasidėti trečiajam pasauliniui karui (gal net ir branduoliniam karui). Nesvarbu, kad čia puolama Lietuva, bet tuo pačiu yra puolama ES bei NATO. Šios dvi sankcijos tikrai imsis veiksmų jeigu tai įvyktų.

Kol žmonės nesuvoks, kad reikia susitaikyti, gerbti bei mylėti vienas kitą. Karai, teroro išpuoliai, žmogžudystės vyks taip, kaip vyko nuo Kaino ir Abelio.

Ir užbaigsiu citata iš Fallout žaidimo franšizės ,,War. War never changes."

do

sveikinu,vytautai
patrijotas esi,spjauni
bėda tame,kad ne visi savo poreikius minimalizuoja,
o do maximizuoja ne tik savo,bet ir vaikų
laimė,dar trys yra lietuvoje,kas žino-kiek ilgai?
įtariu,kol mes siūsim jiems paramą
vytai,man peršasi mintis,
lietuviai tiesiog įprato prie vargo,skurdo,prievartos,nestabilumo,nesaugumo ir gyvena,vargsta su viltimi-galgi kada pagerės mano būvis,o gal vaikų būvis
pažvelk į kitas šalis-vos tik kas nepatiko-streikas,demonstracija,gatvių muštynės,jie reikalauja iš valdžios to,kas jų manymu priklauso jiems prigimtine teise
o lietuvis tempia savo kryžių,jau pradėjes tikėti,kad skurdžius po mirties pateks dangun,o maximos savininkas su prezidentūra ir seimu eis į pragarą
tik jaunoji karta kitaip galvoja
jie irgi spjauna ir išvyksta ten kur jiems geriau
yra pasaką
-o kodėl tu ubagas?
-todėl kad durnas
o kodėl tu durnas?
-todėl kad ubagas
žemė materiali,vytukai,mes materialūs ir mūsų poreikiai-materija,tik tam,kad gyventume,
todėl nelabai būsi gyvas šventąja dvasia
sveikinu,tu patrijotas,dvasingas,tenkiniesi mažu,nesistengi norėti daugiau-tikras lietuvis


czech-kuolis

Citata iš: Vytautas  vasario 25, 2015, 08:35:50
O kokia nauda Lietuvai iš seno emigranto iš Lietuvos, kuris emigravo II pasaulinio karo metu.  Absoliučiai tas pats ar žmogus supuvo Sibire ar tuo metu emigravom į vakarus.

Absouliučiai ne tas pats, bet nesiruošiu įrodinėt, kad mėlyna yra mėlyna, o geltona yra geltona. Nes tai skamba iš esmės kaip - koks skirtumas, ar žmogus gyvas, ar miręs. Nu tikrai.

CitataKas liečia finansavimą iš emigrantų tai labai laikinas dalykas.  Pasižiūrėjęs į emigravusius kaimynus matau kad pinigus parveža tie kurie vis dar čia gyvena. Tie kurie jau čia grįžta tik atostogų pinigų realiai neveža.

Labai protinga daryti apibendrinimus apie bendrą situaciją pažiūrėjus į kaimynus. Genialu. Visokios klinikos, dantistai ir kiti paslaugų tiekėjai patvirtins, kad priklausomai nuo sezono gerą procentą ir sudaro tie emigrantai, ir šitos paslaugos net nesiskaičiuoja į tą perlaidų kategoriją. Kurioje pirmasis miliardas persiųstas jau 2005 m. ir kuri vis didėja. Nu taip, nebus taip visą gyvenimą, bet 10 laikotarpis jau pakankamai rimtas, kad galėtų nusimesti "laikinumo" etiketę.
CitataNėra tokios situacijos kad kažkas emigruotų į Lietuvą

2014 metų imigracija/reemigracija į Lietuvą - 25 900. Šiaip, susipažinimui.
CitataBet nuo 2020m tų 7 milijardų nebus. Bus labai įdomu. Tapsim visiška runkelių savivaldybe. Įdomu kiek ilgai dar emigrantai sugebės išlaikyti šitą pensininkų šalį

Kasmetinė parama - 7 mlrd senais pinigais, BVP - 125 mlrd senais pinigais (~5-6%), BVP augimas ~3%. Jo, 7 milijardai kasmet yra labai daug, bet pripažinkit, nustebot - tikriausiai galvojot, kad tie 7 mlrd yra bent pusė BVP, ar ne taip? :D. Dėl užsienio investicijų neįsivaizduoju iš kur tas 100 mln, bet tiek to.
CitataSuprantama šautiniai tik paskatins emigraciją
Taip, čia jūs (pagaliau) teisus.

@do
Citatalietuviai tiesiog įprato prie vargo,skurdo,prievartos,nestabilumo,nesaugumo ir gyvena,vargsta su viltimi
Man atrodo geriausiai lietuvių "vargimą" vaizdžiai parodo kelionių agentūrų skaičius šalyje (~280) ir faktas, kad Jonavoje egzistuoja šunų kirpykla. Jonavoje.Šunų.Kirpykla. Do, jaučiat šitos frazės jėgą? Galėčiau pasakyt, kodėl vargstat, bet pati apačioj parašėt, geriau nesugalvosiu vistiek.

Citata iš: Dot Etc  vasario 25, 2015, 15:37:51
Tuo pačiu Rusija tai gali pajusti, kaip grėsmę

Norėjau rašyt kažką labai pikto, bet paskaičiau visą žinutę, prisiminiau, kad aš irgi mėgstu Fallout, tai tiesiog paklausiu - čia rimtai?

CitataTaip, juos naikino, bet jie tikrai nesunaikino absoliučiai visų šių ginklų. Manau, kad jų liko užtektinai, kad žmonija pati save sunaikintų.

Nereikia nieko manyt - "according to SIPRI Yearbook 2014, the total number of nuclear weapons is estimated at 16 300". http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_states_with_nuclear_weapons

xsistemax

Kiekviena valstybė savo pačios saugumui ir gynybiniams pajėgumams užtikrinti kol kas priversta turėti armiją.Tol,kol pasaulio tautos neišmoko neutralizuoti savo lyderius,ištroškusius kraujo.Tik tada bus galima prie įvardžio HOMO.prirašyti apibūdinimą SAPIENS.Kol kas šitas apibūdinimas rašomas avansu...Deja.

Dot Etc

Citata iš: czech-kuolis  vasario 25, 2015, 18:56:55
Citata iš: Dot Etc  vasario 25, 2015, 15:37:51
Tuo pačiu Rusija tai gali pajusti, kaip grėsmę

Norėjau rašyt kažką labai pikto, bet paskaičiau visą žinutę, prisiminiau, kad aš irgi mėgstu Fallout, tai tiesiog paklausiu - čia rimtai?

CitataTaip, juos naikino, bet jie tikrai nesunaikino absoliučiai visų šių ginklų. Manau, kad jų liko užtektinai, kad žmonija pati save sunaikintų.

Nereikia nieko manyt - "according to SIPRI Yearbook 2014, the total number of nuclear weapons is estimated at 16 300". http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_states_with_nuclear_weapons


Nepadariau namų darbų, nepasidomėjau kiek yra likę branduolinių ginklų prieš skelbiant savo postą.

Dėl grėsmės Rusijai - pajuokavau, nes kas čia tai Rusijai tie keli tūkstančiai šauktinių? Niekas. Ir šaukiami ginti Tėvynėi, o ne pulti Kaliningrado. Reikėjo aiškiau mintis išdėlioti, būtų buvę paprasčiau suprasti.   :-[

xsistemax

Blogai,kai tautas tapatiname su jų lyderiais.Nėra blogų tautybių,yra tik blogų žmonių.
Karai bus tol,kol nustosime didžiuotis karvedžiais užkariautojais.Tokiais,kaip Aleksandras Makedonietis,Vytautas Didysis,Napoleonas...Nes,atmetus visas emocijas,jie yra psichopatinės asmenybės,apsėstos didybės manijos.Kodėl masės eina mirti už psichopatų idėjas?Atsakymas mano ankstesniame poste.
Atleiskit,jei užgavau kieno nors patriotinius jausmus.Tokia mano nuomonė,esu realistas.

Sharikovas

Pries pora dienu, per klaida, atsiverciau propogandini 15min. puslapi ir jau nuo pirmu dvieju straipsniu antrasciu pasidare koktu.

Neigiamai aisku vertinu. Lietuvai kariuomene reikalinga tik vienu atveju, kai zmones paims sakes i rankas ir iseis i gatves, o vandens patrankos ir gumines kulkos jau nebepades. Aisku, duotas isakymas is vakaru kelti panika naudingas ir Lietuvos valdziai, taip nukreipiamas runkeliu demesys nuo realiu vidiniu problemu. Liudna istikruju.

Citata iš: Dot Etc  vasario 25, 2015, 15:37:51
Jeigu iškiltų rimtesnis konfliktas prie Lietuvos sienos, iškiltų didelė grėsmė prasidėti trečiajam pasauliniui karui (gal net ir branduoliniam karui). Nesvarbu, kad čia puolama Lietuva, bet tuo pačiu yra puolama ES bei NATO. Šios dvi sankcijos tikrai imsis veiksmų jeigu tai įvyktų.


Na nereikia buti tokiam naiviam, nera ne menkiausios galimybes jokiam treciam pasauliniam karui ir tuo labiau del Lietuvos. Visu pirma niekam ta Lietuva nereikalinga, nera net menkiausiu pozymiu apie kazkokia mistine gresme, nei is Rusijos, nei is kitu valstybiu. Na netgi jeigu Rusija nusprestu okupuoti Lietuva, kas jau butu is fantastikos srities, tai tavo gyvenimas nuo to niekaip nepasikeistu, tiesiog po keliu dienu suzinotum apie ivykusi fakta, kad kazkur vyko kazkoks judejimas, per valanda ar dvi buvo perimti keli strateginiai taskai, tiketina be kraujo praliejimo ir valdzios pasikeitimas, viskas. Zinoma, NATO ir ES poros savaiciu begyje imtusi konkreciu veiksmu, tai butu finansines sankcijos ir grieztas pagrumojimas pirstu. Praejo jau tie laikai kai galejai Meska pagazdinti, nors runkeliai vis dar bijo.

Liksiubevardo

Man tik toks klausimas iškilo, o neturėtų būti skelbiamas referendumas tokiu klausimu? vis dėlto tai svarbus sprendimas, liečiantis daug žmonių ir galintis smarkiai paveikti valstybę? Kiek žinau valstybė turėtų valdyti tauta, ir jei didžioji dalis nesutinka su privalomąja karine tarnybą, tai ar valdžia turi teisę ją įvesti? kur tuomet demokratija?

Čia tik tokia mintis man atėjo, gal ko nors nežinau, apšvieskit :) .

Vytautas

Citata iš: czech-kuolis  vasario 25, 2015, 18:56:55
Kasmetinė parama - 7 mlrd senais pinigais, BVP - 125 mlrd senais pinigais (~5-6%), BVP augimas ~3%. Jo, 7 milijardai kasmet yra labai daug, bet pripažinkit, nustebot - tikriausiai galvojot, kad tie 7 mlrd yra bent pusė BVP, ar ne taip? :D. Dėl užsienio investicijų neįsivaizduoju iš kur tas 100 mln, bet tiek to.

Na siūlau skaičiuoti tai ką turi, o ne mistinius BVP. O realybė tokia:

Dirbančių sk Lietuvoje  1,349 milijono
Vidutinis atlyginimas apie  553€
Viso dirbantys žmonės gauna 8,952 milijardo € per metus
emigrantų pinigai apie 1,5 milijardo €
es lėšos 2,321 mlrd €
Nuo realių valstybės pajamų tai 25,2%
bendras 2015m biudžetas 9,215 mlrd. eurų su es lėšomis
Lietuvos bvp apie 36 milijardus € 2% gynybai apie 0,72 milijardo € (šiam momentui šiek tiek mažiau)
Nuo realių biudžeto pajamų tai bus 7,8%
2015m reik sumokėti palūkanų už skolas apie 0.6 milijardo €
Nuo realių valstybės pajamų tai 6,5%
Plius dar apie 2 milijardai € į draudimo fondą už buvimą euro zonoje. Aišku tai per kažkurį laiką.
Plius dar 18.59 milijardų € skola. Apie ko atidavimą net niekas negalvoja o tik skolinasi stabiliai toliau ir "su džiaugsmu" moka palūkanas. Labai kietas argumentas "mes labai mažai prasiskolinę".
BVP tai tik skaičių žaidimas realiai absoliučiai nieko nerišiantis konkrečiam gyvenime. Yra bent keli jo skaičiavimo tiksliau manipuliavimo būdai.
O visumoje tai BVP = vartojimas + investicijos + valstybės išlaidos + (eksportas - importas)
Iš to išplaukia kuo labiau skoliniesi ir darai didesnes išlaidas tuo geresnis tavo bvp. Ir absoliučiai nesvarbu tavo išlaidų teikiama nauda. Galima investuoti į š...o BVP teoriškai auga, nors po to garantuotai bankrutuosi.
Taip kad realybė nieko gero nežada.  :) Visokios augimo iliuzijos tik nemokantiems aritmetikos ir skaičiuoti bent savų pinigų. Su valstybės realiais pinigais taip pat nieko sudėtingo.

paragraf 78

@Jimas necituok paklodžių

Aukštyn