Kas atsirado pirmiau – višta , kiaušinis ar gaidys ?

Pradėjo Linas Esu, spalio 24, 2017, 16:01:53

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Linas Esu

Šis klausimas žmoniją glumino nuo pat senovės graikų iki šių laikų. Ir mes vis dar norime sužinoti, kas gi atsirado anksčiau - višta ar kiaušinis?



Jei šį klausimą suprastume tiesiogiai, atsakymas būtų paprastas. Kiaušinius dedantys gyvūnai - krokodilai ar vėžliai - mūsų visatoje gyvavo gerokai anksčiau nei atsirado višta, tad iš esmės pirmieji kiaušiniai atsirado kur kas anksčiau nei višta. Tačiau jei kalbėtumėme konkrečiau ir klaustume, kas atsirado anksčiau - višta ar vištos kiaušinis, atsakymas būtų kiek sudėtingesnis...

Moksliniai tyrimai davė prielaidą, kad baltymas, reikalingas vištos kiaušinio susiformavimui (OV-17) aptinkamas tik vištų kiaušidėse, be jo kiaušinio lukštas tiesiog nesusiformuotų. Tad be vištos nebūtų ir vištos kiaušinio. Bet iš kur tuomet atsirado pirmasis vištos kiaušinis?

Atsakymas į šį klausimą slypi DNR grandinėje. Nedidelės mutacijos DNR grandinėje per tūkstančius kartų gali suformuoti šiek tiek kitokią gyvūnų rūšį. Taigi paaiškinimas būtų toks: DNR mutacijas patyrusi pradinė višta padėjo kiaušinį, kuriame įvyko nedidelė ląstelių mutacija, ir jame užsimezgė šiek tiek pakitusią DNR struktūrą turinti višta. Būtent iš šio kiaušinio išsiritusi višta ir pradėjo dėti mums šiomis dienomis jau įprastus vištos kiaušinius. Taigi, bendrąja prasme, pirmasis atsirado kiaušinis, iš kurio višta ir išsirito.

Temos klausimas :

Kas atsirado pirmiau - višta , kiaušinis ar gaidys ? ( kaip manote ir kodėl )

vytra

Citata iš: Linas Esu  spalio 24, 2017, 16:01:53Šis klausimas žmoniją glumino nuo pat senovės:
Kas atsirado pirmiau - višta, kiaušinis ar gaidys? ( kaip manote ir kodėl )
- tai labai paprasta, Watsonai! aišku, kad Kūrėjas su savo 3D printeriu pirmiau atspausdino kiaušinį, kuriame buvo numatyta visa višta su visomis reprodukcijomis.

p.s.
.. gaidys yra maždaug kaip kodo CRS, skirtas vištų klaidoms taisyti.


:)

Linas Esu

#2
spalio 24, 2017, 17:13:47 Redagavimas: spalio 24, 2017, 19:31:53 by Linas Esu
Citata iš: vytra  spalio 24, 2017, 17:06:54- tai labai paprasta, Watsonai! aišku, kad Kūrėjas su savo 3D printeriu pirmiau atspausdino kiaušinį, kuriame buvo numatyta visa višta su visomis reprodukcijomis.

p.s.
.. gaidys yra maždaug kaip kodo CRS, skirtas vištų klaidoms taisyti.


:)

Ar aš čia vienas nesuprantu apie ką postringaujate ? ( ne tik čia bet ir kitose temose )

P.S nauduoju Windows 8.1

Ačiū .


vytra

#3
spalio 24, 2017, 19:34:26 Redagavimas: spalio 24, 2017, 19:36:32 by vytra
Citata iš: Linas Esu  spalio 24, 2017, 17:13:47Ar aš čia vienas nesuprantu?
- manau tu vienas.. :( Visi kiti kreacionostai žino, kad evoliucija yra sukurta Kūrėjo.

p.s.
.. sakykim man reikia sukurti "vištą", aišku aš tam sukuriu PC programą, kuri sukuria kiaušinį..

p.s.2
.. kur nesusipratimas? tai jeigu "Windows" atsirado patys, tada neaišku: pirma buvo PC ar pirma buvo DOS?

p.s.3
.. kalbant apie PC, tai šiandieniniai kompiliatoriai kuriami taip, kad jie galėtų patys save sukompiliuoti. Klausimas: iš kur atsirado pirmas, kai dar nebuvo kitų?


:(

Linas Esu

#4
spalio 24, 2017, 19:48:41 Redagavimas: spalio 24, 2017, 19:57:53 by Linas Esu
Citata- manau tu vienas.. :(
Abejoju , niekas su jumis negeba diskusijos palaikyti . O pastovūs offtopic'ai kaip šis , tikrai negelbėja konstruktyviai diskutuoti jūsų paties , švelniai tariant , " keistai įsivaizduojamo " pasaulio lozungais .

Nepamenu/nemačiau temos , kurioje su jumis kas nors normaliai diskutuotų , per visą laiką kiek čia esate . ( gal klystu , turite pvz ? )
Citata iš: vytra  spalio 24, 2017, 19:34:26Visi kiti kreacionostai žino, kad evoliucija yra sukurta Kūrėjo.

p.s.
.. sakykim man reikia sukurti "vištą", aišku aš tam sukuriu PC programą, kuri sukuria kiaušinį..

p.s.2
.. kur nesusipratimas? tai jeigu "Windows" atsirado patys, tada neaišku: pirma buvo PC ar pirma buvo DOS?

p.s.3
.. kalbant apie PC, tai šiandieniniai kompiliatoriai kuriami taip, kad jie galėtų patys save sukompiliuoti. Klausimas: iš kur atsirado pirmas, kai dar nebuvo kitų?


:(

Religijos ir filosofijos skyrelis ----> http://anomalija.lt/forum/index.php?board=10.0

Esu tikras rasite temų , kuriose galėsite reikšti savo nuomonę apie " kūrėją " , " dievus " , kreacionizmo teorijas ir t.t. http://anomalija.lt/forum/index.php?topic=4714.0

Temos pavadinimas : Kas atsirado pirmiau - višta , kiaušinis ar gaidys ?

Tikrai nesuprantu kokio velnio čia kišate programines įrangas , spausdintuvus , " kūrėjus " ir t.t. Nedarykit offtopic'o .

P.S sėkmės .

elteide

gaidys tai tikrai paskutinis atsirado...

av88p

Manau, jog kiaušinis, nes būtent jis, kaip vienas uždaras objektas, talpina savyje informaciją apie gyvybę.

SPACE

Atsirado visi 3 kartu. Klausimas keliamas neteisingai, kodėl pradžioje turi atsirasti 1 objektas? Gal jų atsirado 10.

vytra

#8
spalio 31, 2017, 16:24:46 Redagavimas: spalio 31, 2017, 16:27:23 by vytra
Citata iš: SPACE  spalio 31, 2017, 15:07:45Atsirado visi 3 kartu.
- jei remtis evoliucija, tai:

 .. pirma buvo vienaląsčiai, jie tiesiog "skildavo" į du naujus.

 .. vėliau "atsirado" daugialąsčiai, jie jau išsivystydavo kolektyviai iš vienos lastelės (vėliau pavadintos kiaušiąlaste arba kiaušiniu).

 .. kadangi buvo daug išsigimimų, "atsirado" kodo korekcijos "gaidys".

dabar gerai? tik tiek, kad "atsirado" yra vien tik tiems, kurie mato tik per 3 metrus/metus aplink save.

:(

SPACE

Žinau šitą teoriją apie correction Y chromosome, gana įtikima. Kaip iš katalikų dogmos "creatio ex nihilo" atsirado big bang theory, nes žmogus negali įsivaizduoti nieko, turi kažkas būti.

Aukštyn