Dawkinso iliuzija - Dawkinso dievo iliuzija

Pradėjo Linas Esu, balandžio 30, 2017, 18:11:58

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Linas Esu

balandžio 30, 2017, 18:11:58 Redagavimas: balandžio 30, 2017, 18:24:58 by Linas Esu
Ar yra žmonių  , kurie perskaitė šias dvi knygas ?
Norėčiau padiskutuoti religijos tema .

Pradžioje , temai užvesti trys klausimai .

1. Kas yra religija
2. Kas yra ateizmas
3. Kuriuo iš šių dviejų " teisybės " modelių geriau laikytis eiliniam žmogui ?

paragraf 78

Aš abi skaičiau.
Inspiruotas mūsų diskusijos vėl jas pasiėmiau. Tiksliau pradėjau skaityti "Dawkinso iliuziją", o tada imsiuosi "Dievo iliuzijos". Reikia atgaivinti žinias.

1. Religija tai tam tikra etinių moralinių ritualinių praktikų ir tikėjimų sistema
2. Ateizmas tai tam tikra etinių moralinių ritualinių praktikų ir tikėjimų sistema
3. O to kuris jam priimtinesnis, svarbiausia nesmerkti kito kuris tiki/netiki

Linas Esu

#2
balandžio 30, 2017, 22:43:41 Redagavimas: balandžio 30, 2017, 22:45:21 by Linas Esu
Citata iš: paragraf 78  balandžio 30, 2017, 21:35:27Aš abi skaičiau.
Inspiruotas mūsų diskusijos vėl jas pasiėmiau. Tiksliau pradėjau skaityti "Dawkinso iliuziją", o tada imsiuosi "Dievo iliuzijos". Reikia atgaivinti žinias.

1. Religija tai tam tikra etinių moralinių ritualinių praktikų ir tikėjimų sistema
2. Ateizmas tai tam tikra etinių moralinių ritualinių praktikų ir tikėjimų sistema
3. O to kuris jam priimtinesnis, svarbiausia nesmerkti kito kuris tiki/netiki
1. Visiškai sutinku . Pagrindinė mintis vienoda .

2. Ateizmas - netikėjimas aukščiausia dievybe .

3. Visuomenei priimtimesnis tas , kuris nesmerkia individo pasirinkimo .

P.S perskaitysiu dar katą abejas knygas , penktadienį galime pratęsti diskusiją .

paragraf 78

Citata iš: Linas Esu  balandžio 30, 2017, 22:43:412. Ateizmas - netikėjimas aukščiausia dievybe .
Iš tavo teiginio seka, kad ateistai netiki aukščiausiaja dievybe, bet žemesnėmis tiki ;)
Beje, pirmaisiais amžiais krikščionys buvo vadinti ateistais. Kodėl?
Nes jie atsisakė garbinti sudievintus imperatorius, o Romos imperijoje tai buvo ko gero rimčiausias ateizmo išraiška. Paradoksas ar ne? Ateistų pagrindiniai oponentai krikščionys, dar anksčiau už ateistus buvo vadinami ateistais.
Žodžiu ateizmas nieko naujo nesugeba sugalvoti :D

elteide

mačiau šiek tiek argumentuojant , tai supratau, kad nelabai gaudosi tikėjimo dalykuose , į ką žmones tiki, kurie tikrai tiki ... čia maždaug , kaip paragraf78'o paklausė kažkurioj temoj , jei jam prie smilkinio pridėtų šautuvą ar jis mirtų už RELIGIJĄ :D.. (tai, aišku, kad nea , bet už dievą gal ir taip )

Mekabciel

"Ateizmas - netikėjimas aukščiausia dievybe ."
Net pats sakinys sufleruoja, jog visgi kažkoks santykis į Dievą yra... :D

Linas Esu

#6
gegužės 01, 2017, 13:13:38 Redagavimas: gegužės 01, 2017, 13:30:17 by Linas Esu
Citata iš: paragraf 78  gegužės 01, 2017, 12:18:24Iš tavo teiginio seka, kad ateistai netiki aukščiausiaja dievybe, bet žemesnėmis tiki ;)
Beje, pirmaisiais amžiais krikščionys buvo vadinti ateistais. Kodėl?
Nes jie atsisakė garbinti sudievintus imperatorius, o Romos imperijoje tai buvo ko gero rimčiausias ateizmo išraiška. Paradoksas ar ne? Ateistų pagrindiniai oponentai krikščionys, dar anksčiau už ateistus buvo vadinami ateistais.
Žodžiu ateizmas nieko naujo nesugeba sugalvoti :D
Čia jau savaip interpretuojate šitą teiginį . Parašiau jog netiki aukščiausia dievybe , prie ko čia žemesnės ?
Ateizmas kaip ir krikščionybė šią dieną nieko naujo nebesugalvoja .Tiesa , krikščionybės religija vis dar gyvena 2000 metų senumo pasakomis .
O dėl imperatorių dievinimo.... tai ne ateizmas , tai religinės sektos apibūdinimas . Tai kartojosi daugelį kartų istorijoje .

paragraf 78

Citata iš: Linas Esu  gegužės 01, 2017, 13:13:38Čia jau savaip interpretuojate šitą teiginį . Parašiau jog netiki aukščiausia dievybe , prie ko čia žemesnės ?
Nes jei netikima aukštesniąja dievybe, tai suponuoja, kad yra tikėjimas žemesniosiomis. Elementari logika :)

CitataTiesa , krikščionybės religija vis dar gyvena 2000 metų senumo pasakomis .
Kokiomis konkrečiai? :)
Pvz. pasaka: nežudyk, nevok, gerbk tėvus?
ar mylėk savo artimą ir save patį?
ar dar kas?

CitataO dėl imperatorių dievinimo.... tai ne ateizmas , tai religinės sektos apibūdinimas . Tai kartojosi daugelį kartų istorijoje .
Prie ko čia sekta? :) tai buvo valstybinė Romos imperijos religija. Intronizuojant imperatroių, jis buvo paskelbiamas dievu, jo negarbinantys kaip dievo buvo laikomi ateistais :)
Kaip suprantu, sektos savoka tamstai menkai pažįstama, tad ar galėtum padaryti apibrėžimą kaip tu tai supranti, tada bus galima tęsti :)

Linas Esu

#8
gegužės 01, 2017, 14:50:37 Redagavimas: gegužės 01, 2017, 15:08:18 by Linas Esu
Logika ? atvirkščiai , jokios logikos čia nėra tik išsigalvojimas
Tai kuo tiki ateistai ? kokiomis žemesnėmis dievybėmis ?

Jūs dabar rašote apie vertybes .
Geresnis pavyzdys būtų , pragaras , dangus ,  Jėzaus prisikėlimas . Žmonės vis dar tiki jog Marija neturėjo lytinio akto , bet gimė dievo sūnus . Gryniausia pasaka .
Žmonės kurie nežino kaip pomidoras užauga šiltnamyje , jo atsiradimą sieja su Dievu .

Visi kas netiki į jokią aukščiausią dievybę įvardijami ateistais . IR ?

Žmonės garbinantys religinį lyderį vadinami sektantais . Deja tokia buvo realybė tokiais laikais , galite tai vadinti Romos imperijos religija , bet tai nekeičia fakto jog imperatorius buvo dievinamas o visi netikintys engiami . Aš tokį jūsų apibūdintą paveikslą vadinu religine sekta , nes tai turėjo viską kas reikalinga šiam apibrėžimui .
Prašau , dalis ką aš galvoju apie sektas .
https://lt.wikipedia.org/wiki/Sekta

paragraf 78

Citata iš: Linas Esu  gegužės 01, 2017, 14:50:37Logika ? atvirkščiai , jokios logikos čia nėra tik išsigalvojimas
Tai kuo tiki ateistai ? kokiomis žemesnėmis dievybėmis ?
Aš tik sakau, kas seka iš tavo teiginio ir tiek :) pabandyk dar kartą jį nešališkai perskaityti ir pažiūrėk kaip skamba (beje, ne aš vienas kaip matau į tai tau nurodžiau)

CitataJūs dabar rašote apie vertybes .
Geresnis pavyzdys būtų , pragaras , dangus ,  Jėzaus prisikėlimas . Žmonės vis dar tiki jog Marija neturėjo lytinio akto , bet gimė dievo sūnus . Gryniausia pasaka .
Pagrįsk, kad tai pasaka, nes kol kas toliau lozungų nenuėjome. Kokie pasakos motyvai čia pasireiškia? Kokiose pasakose atsiskleidžia šios universalijos? Kas yra pasaka tavo manymu (nes kol kas neaišku ką laikai pasaka, ir kodėl pasirinkai būtent tokį terminą)
CitataŽmonės kurie nežino kaip pomidoras užauga šiltnamyje , jo atsiradimą sieja su Dievu .
Čia mitas apie senovę kurie tiki tie kas nelabai gaudosi kuo gyveno senovės žmogus :) senovės žmonės nesiejo pomidoro (ar bele kokio kito gamtinio objekto) augimą su dievybe. Jie puikiai išmanė kas yra gamta, kaip ten kas atsiranda. Štai tu kiek savo aplinkoje sugebėtum rasti valgomų augalų? Primityvių tautų atstovai eilinis pilietis galėjo bent pora šimtų rasti ir atpažinti. Rekomenduoju šiuo klausimu Levi Straus knygą "Laukinis mąstymas" tada išbridę iš senovės sumitinimo, mes galėsime normaliai diskutuoti netikėdami, kaip pats pasakei "pasakomis" ;)

CitataVisi kas netiki į jokią aukščiausią dievybę įvardijami ateistais . IR ?
Šiais laikais ateistais vadinami tie kas netiki JOKIA dievybe ir JOKIA transcendencija ;)

CitataŽmonės garbinantys religinį lyderį vadinami sektantais .
Tai Dawkinso ir Byberio fanai yra sektantai? :)



mcgyver

Ne pasaka, bet mitas, kad marija buvo nekalta. Visos religijos yra pagrazintos ir nieko nesiskiria nuo paprasciausiu mitu, kurio norima apibudinti musu gyvenimo prasme.

Linas Esu

#11
gegužės 01, 2017, 15:37:00 Redagavimas: gegužės 02, 2017, 02:15:45 by Linas Esu
Iš teiginio niekas neseka , nes nieko apie tai daugiau nepridūriau . Neinterpretuoju , neperfrazuoju jūsų žodžių savaip , tai norėčiau lygiai to paties ir iš jūsų . Čia ne debatai , o diskusija , man nerūpi ką kiti rašo kai mes dviese diskutuojame . Matau jog pora žmonių taip pat savaip interpretuoja mano parašytus žodžius , ieško " užslėptos " reikšmės . Bet esmė - jos nėra . Rašau ką galvoju , o ne ką kiti nori išgristi .

" Tai kuo tiki ateistai ? kokiomis žemesnėmis dievybėmis ? "
Taip ir neatsakėte į klausimą . Minėjote apie žemesnes , argumentuokite pavyzdžiais tada .

Pagrįsti jog tai ne pasaka ? rimtai ? jūs esate suaugęs žmogus , žinote kaip vaikai atsiranda . Gal man reikia aprašyti visą procesą dabar , jog pagrįsčiau jog šventoji Marija buvo apvaisinta vyro ? Ar aš čia vienas suprantu kas yra lytinis aktas ? kaip apvaisinama kiaušidė ?

Dangus ir pragaras .
Žmonės , perskaito ir tiki . Taip pat ir maži vaikai , kurie perskaito apie kalėdų senelį . Skirtumas tarp šių dviejų pasakų , jog kalėdų senelis per šventes su dovanomis aplanko tik gerus vaikus - blogi nieko negauna , o dangaus ir pragaro pasakoje , blogi žmonės keliauja į pragarą - geri į dangų .

Jeigu jums dangus ir pragaras yra realus dalykas , niekaip negaliu įrodyti jog tai neegzistuoja , ypač jeigu tuo tiesiog tikite , kaip ir likęs krikščionių pasaulis :) Tas pats galioja ir su kalėdų senelio istorija .

Jėzaus prisikėlimas ....  Turbūt jeigu norėčiau įrodyti Jėzaus prisikėlimą , pimiausia reikėtų prikelti mirusiuosius kape . Kaip kitaip aš galiu įrodyti jog jis prisikėlė iš mirusių prieš 2 tūkst metų?

Problema šiose istorijose jog patys krikščionys neturi vieningos nuomonės , vieni sako jog tai iš tiesų buvo , kiti - reikia ieškoti gilesnės prasmės . Bet faktas vienas , niekas per 2 tūkst metų gyvenusių milijardų krikščionių nesugebėjo pagrįsti savo pasakų tikrais įrodymais , bet diskutuojant tai jų pagrindinis koziris , jog niekas negali tuo pačiu ir paneigti biblijos pasakų . Kažką turi bendro su vaiduoklių ir ateivių istorijomis kai kalba eina apie logika ir tikrus įrodymus raudona linija brėžiama ties tikėjimu . Keistas sutapimas ar ne ?


Mintis apie pomidorą buvo eilinis pavyzdys , kaip religingi žmonės siaurai suvokia pasaulį , jog viską sukūrė jų tikimas " dievas " , kitas alternatyvas atmeta net neprasidėjus diskusijai .
P.S Ačiū už rekomenduotą knygą .

" Tai Dawkinso ir Byberio fanai yra sektantai? :)"
Nežinau kaip jie vadinami , bet ir nerūpi . Nė vienas iš jų nėra religinis lyderis , todėl pavyzdys visiškai netinka .

Linas Esu

#12
gegužės 01, 2017, 15:45:00 Redagavimas: gegužės 01, 2017, 23:42:12 by Linas Esu
Citata iš: mcgyver  gegužės 01, 2017, 15:33:39Ne pasaka, bet mitas, kad marija buvo nekalta. Visos religijos yra pagrazintos ir nieko nesiskiria nuo paprasciausiu mitu, kurio norima apibudinti musu gyvenimo prasme.
Pabandykite tai pasakyti Popiežiui , religiniam lyderiui . Abejoju ar jo atsakymas bus mitas arba pasaka . Greičiausiai - " tikra istorija " .

mcgyver

Na po Kristaus 2000 metu, laukiam naujo mito, bet jis neatsiranda. :D

Linas Esu

#14
gegužės 01, 2017, 15:53:43 Redagavimas: gegužės 02, 2017, 02:36:22 by Linas Esu
Citata iš: mcgyver  gegužės 01, 2017, 15:48:12Na po Kristaus 2000 metu, laukiam naujo mito, bet jis neatsiranda. :D
Lygiai tą patį ką darė visi , kurie gyveno tose dvejuose tūkstantmečiuose .Vieną mirštančią religiją keičia kita , išgyventi padeda tik stipri ekonomika , valdžia jeigu jų nėra visos žūva net nenusižiovaujus .
Beje yra jau atsiradę naujų religinių judėjimų , scientologija , mormonai , kurios , ne tokios ir senos , bet populiarios JAV .

Aukštyn