Karma

Pradėjo Nightcrawler, gruodžio 01, 2015, 22:07:36

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

a.t.sielis

Gyvenimas skirtas džiaugtis. Džiaugsmas ateina natūraliai, o hedonizmas džiaugsmą sugriauna.

Sakykim, mes valgom. Tai skonį, malonumą ir džiaugsmą vis vien patirsime, ypač jeigu maistas bus švarus ir dvasingas. Bet jeigu gersim alkoholį, vaikydamiesi džiaugsmo iliuziją, tada baigsis liūdnai ir skaudžiai.

Nightcrawler

Hedonizmas tai yra kas kita...

bet žmogus turi dėl savo interesų kažką taip pat daryt, nes jei tik dėl kitų, o savim nesirūpins, tai tokius ir apima depresūcha.

a.t.sielis

Žmogus turi dvi pareigas: pasirūpinti kūnu ir pasirūpinti siela. Kiekvienas natūraliai veikia savo interesais. Bet interesus galima riboti kūnu ir protu, tada tai tikrojo intereso nesuvokimas. Kai rūpinamasi ir kūnu, ir siela, tada viskas tvarkoje.

Ko trokšta žmogus? Niekas nenori mirti, būti kvailas, ir kankintis. Vadinasi, siektini tikslai yra amžinybė, išmintis ir džiaugsmas. Laikinų dalykų vaikymasis - tas pats kas gaudyti miražą. Tokiu būdu išsiskiria tikrasis interesas.

Nightcrawler

#33
gruodžio 02, 2015, 13:02:17 Redagavimas: gruodžio 02, 2015, 13:04:36 by Nightcrawler
Na, sielos interesai pirmoj eilėj, bet... Tai irgi gaunasi savi-interesas pagal šitą logiką :)

CitataLaikinų dalykų vaikymasis
Tai kad viskas šitam pasaulyje laikina... Toks gyvenimas
O dalykų "vaikytis" nereikia - reikia, kaip sakoma, go with the flow

a.t.sielis

Taip, bet siela - gerasis "aš", arba gerasis, tikrasis "ego", o kai sakoma "egoizmas", dažniau turima galvoje savanaudiškumas, nukreiptas į kūną ir protą. Sielos "ego" neturi savanaudiškumo.

Nightcrawler

Citatanukreiptas į kūną
bet tai yra fiziniai poreikiai, t.y. maistas, sexas, tik piktnaudžiauti kūniškais malonumais nereikia.. everything in moderation


Nightcrawler

CitataTaip, bet siela - gerasis "aš", arba gerasis, tikrasis "ego", o kai sakoma "egoizmas", dažniau turima galvoje savanaudiškumas, nukreiptas į kūną ir protą. Sielos "ego" neturi savanaudiškumo.
Gali duot pavyzdžių to ir to?

Savotiškas egoizmo supratimas... Egoizmas yra tada, kai nori daugiau, nei tau priklauso.. Arba elgiesi negalvodamas kaip tavo veiksmai paveiks aplinkinius....
Užsiimimas tuo, kas tau patinka ir teikia malonumo/džiaugsmo [jei tai niekam nekenkia] nėra egoizmas.

Vytautas

Nėra jokios karmos. Čia kaip krikščionis gąsdina žmonės su nuodėmėm taip rytiečiai gąsdina su karma. :) Žmonių valdymo priemonės abiem atvejais daugiau nieko. :) Reikia gi kad žmonės kažko bijotų kitaip juk gyvent nemoka. :)

Nightcrawler

vytautai, anokia čia gasdinimo priemonė.

paragraf 78

Citata iš: Vytautas  gruodžio 02, 2015, 13:13:19Nėra jokios karmos. Čia kaip krikščionis gąsdina žmonės su nuodėmėm taip rytiečiai gąsdina su karma. :) Žmonių valdymo priemonės abiem atvejais daugiau nieko. :) Reikia gi kad žmonės kažko bijotų kitaip juk gyvent nemoka. :)
Ko bijotų? :)
Turiu klausimą. Jei aš tau su montiruote dėl smagumo duočiau per galvą ir paskiau dar kojų balių padaryčiau, čia būtų geras veiksmas ar blogas? Nuodėmingas ar dorybingas veiksmas? :)

Vienintelis dalykas ką duoda nuodėmės ar karmos samprata, tai nuorodas kaip tapti geresniu, o ne kad kažkas bijotų

a.t.sielis

Nightcrawler, na čia jau šiek tiek įklimpom į žodžių prasmes.

Sakykim, aš skaitau knygą. Kodėl? Nes mano protui tai malonu. Tai niekam kaip ir nekenkia. Ar tai egoizmas? Priklauso nuo konteksto, kuriame vertiname. Reliatyviai, tai nėra egoizmas. Pradėjus kelti vertybių kartelę iki absoliučių, tai pradės atrodyti kaip "egoizmas", tas prasme, ne kad tai kenkia kitiems, bet kaip "įcentravimas į save". O tuo tarpu žmonės kankinasi, visata kenčia. Aš sėdžiu, esu "įcentruotas į save", o tikrasis Centras, Šviesa, negali pro mane prašviesti. Nušvitimas yra tai, kad mes patys turim išeiti į Šviesą, ir tada natūraliai skleisti tokią vibraciją, kuri padės ir kitiems. Jeigu aš "įcentruotas į save", iš manęs sklinda būtent tokia vibracija. Jeigu vien tik tokios vibracijos sklandys visatoje, tada visi rūpinsis tik savim, veiks vien savo interesais. Bet iš tikro Šviesos ir šviesos dalelių interesas yra vienas. Kai jos veikia paskirais interesais, viskas išsiderina. Išsiderinus, visi kenčia.

Nightcrawler

Man tai kvailai atrodo nuodėmingos prigimties koncepcija... [Beveik] niekas blogas negimsta; žmonės blogais tampa dėl vaikystės traumų ar/ir netinkamo auklėjimo.

a.t.sielis

Prigimtys yra kelios :)

Kodėl žmonės gimsta blogoje aplinkoje, patiria traumas, netinkamą auklėjimą?

Nightcrawler

Citata iš: a.t.sielis  gruodžio 02, 2015, 13:21:22Nightcrawler, na čia jau šiek tiek įklimpom į žodžių prasmes.

Sakykim, aš skaitau knygą. Kodėl? Nes mano protui tai malonu. Tai niekam kaip ir nekenkia. Ar tai egoizmas? Priklauso nuo konteksto, kuriame vertiname. Reliatyviai, tai nėra egoizmas. Pradėjus kelti vertybių kartelę iki absoliučių, tai pradės atrodyti kaip "egoizmas", tas prasme, ne kad tai kenkia kitiems, bet kaip "įcentravimas į save". O tuo tarpu žmonės kankinasi, visata kenčia. Aš sėdžiu, esu "įcentruotas į save", o tikrasis Centras, Šviesa, negali pro mane prašviesti. Nušvitimas yra tai, kad mes patys turim išeiti į Šviesą, ir tada natūraliai skleisti tokią vibraciją, kuri padės ir kitiems. Jeigu aš "įcentruotas į save", iš manęs sklinda būtent tokia vibracija. Jeigu vien tik tokios vibracijos sklandys visatoje, tada visi rūpinsis tik savim, veiks vien savo interesais. Bet iš tikro Šviesos ir šviesos dalelių interesas yra vienas. Kai jos veikia paskirais interesais, viskas išsiderina. Išsiderinus, visi kenčia.
Suprantu, ką nori pasakyt
Tai reikia kažką daryt ir dėl savo ir dėl kitų interesų... žmogus negali gyvent nedarymas nieko dėl savęs

Vytautas

Citata iš: paragraf 78  gruodžio 02, 2015, 13:15:42Vienintelis dalykas ką duoda nuodėmės ar karmos samprata, tai nuorodas kaip tapti geresniu, o ne kad kažkas bijotų
Ne jaugi iš "praktikos" neaišku kad kai tave dubasina nėra malonu. Jokios nuorodos elementariems buitiškiems dalykas nereikalingos. Aišku savaime. :)

Bet jei žemiški įstatymai nepagavo ar leidžia be problemų gali daryti nusikaltimus ar nuodėmes. Jokios karmos ir jokios nuodėmės nėra. :)

Geresniu tapsi kai suprasi kad darymas blogo kitam tau nepriimtinas dėl to kad tau pačiam tai nemalonu. Tiek čia to gudraus ale religinio gerumo mokymo suvynioto į vatą tipo nuodėmes ar karmą. :)  


Aukštyn