Fobijos

Pradėjo Asasinas, sausio 18, 2012, 01:44:26

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Asasinas

Ar turit kokių fobijų? Kaip ją įgijote arba nugalėjote? :)

Kas yra fobija?

Fobija (iš graikų k. φόβος 'baimė') - stipri, nepaliaujama ir nepagrįsta daiktų, veiksmų, žmonių ar situacijų patologinė baimė. Pagrindinis šio liguisto nerimo simptomas yra perdėtos pastangos išvengti bijomo dalyko. Dažniausiai suprantama, kad baimė yra nepagrįsta, jog tas objektas, veikla ar situacija nekelia realaus pavojaus. (Vikipedija)

Aš pavyzdžiui byjau vorų ir tamsos.

RoxiO

Bausiausia būna, kai prieš miegą pamatai vorą kur palubėj ir gulint lovoj būna baisu, jad naktį jis sugebės atropoti iki lovos. Brrrr...

Benamis

Dabar net susimasciau ko labiausiai bijau ::) Manau, kad tarakonu (tiesiog nemalonus dalykas buvo nutikes vaikysteje) :-\

RoxiO

Citata iš: Benamis  sausio 18, 2012, 11:33:07(tiesiog nemalonus dalykas buvo nutikes vaikysteje) :-\

Kas per įvykis jei ne paslaptis.

coliuke

Na gal fobija to dar nepavadinciau, taciau ...ziauriai bijau fejerverku, ju sprogimo garso tiksliau...jau kelis metus neinu i lauka per nauju metu sutikima...

RoxiO

Citata iš: coliuke  sausio 18, 2012, 18:23:32
Na gal fobija to dar nepavadinciau, taciau ...ziauriai bijau fejerverku, ju sprogimo garso tiksliau...jau kelis metus neinu i lauka per nauju metu sutikima...

Manau, kad tai fobija.
Bet čia dar nieko keisto, būna ir taip, kad žmonės bijo kažko, kas yra labai elementaru, pvz yra lovų fobija, o mano tokia keisčiausia baimė yra manau lipimas tokiais laiptais:
, aš prisigalvoju visokių nesamonių - tai, kad mane pagriebs kažkas per tuos plyšius, tai, kad pvz lūš laiptas ir aš nukrisiu žemyn. Žinau, kad keista, bet taip yra :)


RoxiO

Šiek tiek papildysiu tavo temą:

Taigi visų pirma: kas yra fobija?
Ats: Fobija yra iracionali, stipri, pastovi tam tikrų situacijų, dalykų ar žmonių baimė. Remiantis Amerikos psichologų asociacijos duomenimis, nuo įvairių fobijų kenčia daugiau kaip 11 procentų pasaulio vyrų ir moterų. Fobijos gali nesunkiai pakenkti žmogaus socialinei, ekonominei ar asmeninei gyvenimo kokybei. Nuo fobijų kenčiantis žmogus nuolatos jaučia nuovargį ir išsekimą.

Kokios yra keisčiausios fobijos?
Ats:
10. Ablutofobija - švaros ir prausimosi baimė

Nuo ablutofobijos kenčiantys žmonės nuolatos bijo visko, kas yra susieta su savęs prausimųsi. Dažniausiai nuo šios baimės kenčia moterys ir vaikai. Dauguma pacientų nebijo vandens, tačiau beprotiškai bijo, kai ateina laikas praustis arba yra ketinama juos maudyti. Ablutofobija dažniausiai diagnozuojama vaikams. Kaip ir visos fobijos, jos atsiranda po sunkių ir emocingų praeities įvykių.

9. Kaliginefobija - gražių moterų baimė



Kaliginefobija yra ginofobijos, visų moterų baimės, forma. Nuo kaliginefobijos kenčiantis žmogus bijo tik gražių ir labai gerai atrodančių moterų. Tai socialinė fobija. Jos simptomai - padažnėjęs kvėpavimas ir širdies pulsas, prakaitavimas, pykinimas, panikos priepuoliai. Ši fobija pasireiškia ir vaikams ir moterims, tačiau dažniausiai nuo jos kenčia vyrai.


8. Anglofobija - Anglijos ir anglų kultūros baimė



Anglofobija yra visko, kas susieta su Didžiąja Britanija, baimė. Šis terminas taip pat naudojamas norint diskriminuoti anglus. Anglofobija yra oficialiai pripažintas sutrikimas. Anglofobijos užuomazgos atrandamos istoriniuose, 1535-1542 m., Velso šaltiniuose. Išvengti šios baimės galima įgyjant britų draugų ir stengiantis po truputi bendrauti su šios šalies žmonėmis.

7. Spektrofobija - šmėklų ir vaiduoklių baimė



Spektrofobija yra labai specifinė baimė vaiduokliams, šmėkloms ir paranormaliems reiškiniams. Dauguma suaugusių žmonių gali pripažinti, kad jie bijo vaiduoklių, tačiau nuo spektrofobijos kenčiantis žmogus tiki, kad vaiduokliai ir šmėklos egzistuoja kiekviename žingsnyje ir netgi gali atimti žmogaus gyvybę. Dažniausiai ši fobija atsiranda po sunkių protinių ar fizinių traumų. Jos simptomai įvairūs - nuo paprasto nerimo ir panikos priepuolių iki alpimo. Tai labai retas sutrikimas ir dažniausiai žmogus jį diagnozuoja pats sau.

6. Dendrofobija - medžių baimė



Dendrofobija yra labai dažnai pasitaikanti baimė būti apsuptam medžių arba miško. Pastebėta, kad nuo šios fobijos kenčiantys žmonės to nepripažįsta ir dažnai šį faktą stengiasi nuslėpti arba paversti jį juokais. Tačiau iš tiesų dendrofobai kenčia nuo „mirtinos" baimės būti apsuptiems medžių. Jie jaučiasi įkalinti arba spaudžiami. Dauguma pacientų mišką vadina „tamsa" arba „blogiu".

5. Chorofobija - šokio baimė



Chorofobija yra neracionali baimė šokiui. Ši fobija yra siejama su socialinėmis problemomis, tokiomis kaip gėdos ir didelių žmonių susibūrimų baimės. Simptomai - pykinimas, padažnėjęs kvėpavimas, kartais panikos priepuoliai. Chorofobija sergantis žmogus vengia vietų, kur šoka žmonės.

4. Homichlofobija - rūko baimė



Homichlobija yra perdėta arba neracionali rūko baimė. Šį sutrikimą turintys žmonės patiria panikos priepuolius, kai pamato rūką. Jie nesiartina prie rūko ir vengia tokių vietų, kur jis galėtų susidaryti. Jie savo vaizduotėje susikuria beprotiškas ir baisias vizijas susietas su rūku. Šios fobijos atvejai jau yra užfiksuoti 67 valstybėse.

3. Kipridofobija - prostitučių ir venerinių ligų baimė



Kipridofobija yra perdėta baimė užsikrėsti venerinėmis ligomis. Ši baimė yra kildinama dar iš Antikos laikų. Ja sergantys žmonės nuolatos bijo užsikrėsti venerinėmis ligomis ir nuo jų mirti. Pacientai kenčia nuo miego sutrikimų, depresijos. Jie vengia seksualinės sueities ir stengiasi izoliuotis nuo priešingos lyties žmonių. Tai gana dažnai visame pasaulyje pasitaikantis sutrikimas.

2. Niktofobija - tamsos baimė



Niktofobija yra tamsos baimė. Manoma, kad ši baimė labiausiai būdinga vaikams, tačiau nuo jos kenčia ir daug suaugusiųjų. Tai stipriai gyvenimą ir jo kokybę trikdanti baimė. Žmonės nuo jos dažniausiai gydomi ligoninėse. Žmonių vaizduotė smegenyse sukuria siaubingus tamsos vaizdinius ir juos apima baimės priepuoliai. Vaikams šią baimę dažnai sukelia baisūs filmai, televizijos laidos ir istorijos. Simptomai - krūtinės skausmai, prakaitavimas, drebėjimas, diskomfortas, dusulys ir t.t. Žmonės kenčiantys nuo niktofobijos turi rimtų miego sutrikimų.

1. Metifobija - alkoholio baimė



Metifobija sergantys žmonės neracionaliai bijo alkoholio. Jie bijo alkoholio sukeliamų padarinių ir jį geriančių žmonių. Metifobai vengia vietų, kuriuose vartojamas alkoholis - barų, vestuvių, šeimos susibūrimų. Dažnai šią baimę sukelia traumos ir įvykiai, susieti su alkoholio padariniais. Tai gali būti asmeninė arba artimo žmogaus patirtis. Tai labai netolygi baimė. Vieni tiesiog jaučiasi nepatogiai šalia alkoholį vartojančių žmonių, kitiem gali prasidėti panikos priepuoliai.

Asasinas

#7
sausio 30, 2012, 23:29:08 Redagavimas: sausio 30, 2012, 23:31:40 by Asasinas
Niktofobija tai man tikrai yra. Na, gal dabar kiek apmažėjus, bet vistiek kartais bijau būti tamsoje. Vat paskaičius aprašymą tai man turbūt yra ir Kaliginefobija, nes bijau moterų, su jomis bendrauti. Ir vat ypač gražių, tos kurios patinka. Nes dažnai kai bendrauju tai visas prakaituot pradedu, paraudonuoju, širdis plaka kaip išprotėjus. Turbūt dėl to ir nesiseka, nes esu visiška tešla šituose reikaluose...  :'(




Julija

Citata iš: Asasinas  sausio 30, 2012, 23:29:08
Niktofobija tai man tikrai yra. Na, gal dabar kiek apmažėjus, bet vistiek kartais bijau būti tamsoje. Vat paskaičius aprašymą tai man turbūt yra ir Kaliginefobija, nes bijau moterų, su jomis bendrauti. Ir vat ypač gražių, tos kurios patinka. Nes dažnai kai bendrauju tai visas prakaituot pradedu, paraudonuoju, širdis plaka kaip išprotėjus. Turbūt dėl to ir nesiseka, nes esu visiška tešla šituose reikaluose...  :'(


Jei iš tikrųjų kentėtum nuo poros ar net daugiau fobijų, tai būtų tikrai tavęs gaila. :D Manau, nereikėtų kiekvienos baimės taip sureikšminti ir hiperbolizuoti, iškart įvardijant jas kaip fobijas... Ir pats laisviau jausiesi, ir su tomis baimėmis bus lengviau kovoti.

Daividas

Turbūt aš vienas toks, kuris dar narado kuris ko bijo. :D Tamsos - nebijau, nes ten nėra ko bijot. Tiesiog jūs prisigalvojat, siaubekų prisižiūrit ir bijot eit po to per tamsą. galvojat užpuls koks grobuonis, ar vaiduoklis patuksens į petį. :D Vorų - nebijau. Na aplamai, sakau, kad dar neradau to, ko bijočiau.

Beelzebub

#10
sausio 31, 2012, 09:03:05 Redagavimas: sausio 31, 2012, 09:07:15 by Beelzebub
Turiu šunų fobiją. (Kinofobija)


OKULTISTE

#11
sausio 31, 2012, 15:40:34 Redagavimas: sausio 31, 2012, 15:43:08 by OKULTISTE
Anksčiau turėjau panišką tamsos baimę (na ir dabar dar retkarčiais pasireiškia)...
Dar aš ornitofobė (tikiuosi, kad dar lengva forma)...

Manau, kad peržiūrėjus sąrašą ( http://fobija.wordpress.com/fobiju-sarasas/ ) rasčiau dar, kaip jūs...

Asasinas

#12
sausio 31, 2012, 18:09:03 Redagavimas: sausio 31, 2012, 19:23:39 by Asasinas
Citata iš: Julija  sausio 31, 2012, 02:35:39
Citata iš: Asasinas  sausio 30, 2012, 23:29:08
Niktofobija tai man tikrai yra. Na, gal dabar kiek apmažėjus, bet vistiek kartais bijau būti tamsoje. Vat paskaičius aprašymą tai man turbūt yra ir Kaliginefobija, nes bijau moterų, su jomis bendrauti. Ir vat ypač gražių, tos kurios patinka. Nes dažnai kai bendrauju tai visas prakaituot pradedu, paraudonuoju, širdis plaka kaip išprotėjus. Turbūt dėl to ir nesiseka, nes esu visiška tešla šituose reikaluose...  :'(


Jei iš tikrųjų kentėtum nuo poros ar net daugiau fobijų, tai būtų tikrai tavęs gaila. :D Manau, nereikėtų kiekvienos baimės taip sureikšminti ir hiperbolizuoti, iškart įvardijant jas kaip fobijas... Ir pats laisviau jausiesi, ir su tomis baimėmis bus lengviau kovoti.


Nu bet realiai man taip yra.  :D Kai bendrauju su gražia moterimi tai negaliu jai žiūrėt į akis, nu kažkoks biesas ima ir viskas. Pradedu keist veido spalvą kaip kokia nežemiškos kilmės būtybė, kaip koks burokėlis pasidarau. Pradedu jaust kaip prakaitas iš visų galų teka. Nu jums čia gal ir juokinga paskaitynėt, bet realiai tai visai nejuokinga, nes kaip gi galima bijot tokio gražaus padarėlio... :'( Man užtenka kad ir sakykim kokiam feisbuke pamatyt gražią moterį ir iškart tokie briedai pradeda darytis arba irgi jei šiaip parašo kokia, tai iškart širdies rimtas taip sustiprėja, kad jaučiu plakimą nepridėjęs rankos prie širdies. Jaunatvinis kataklizmas turbūt...

unco




Fobijų kaip ir neturiu. Tiesa, sąmoningai nebijau vorų, galėčiau laisvai paimti į ranką, auginti ir pan., tačiau pirma reakcija pamačius vorą būna kažkokia  nepagrįsta baimė  ???
Mano pažįstamas turi siaubingą Akrofobiją , bijo net pažiūrėt į krabą. Aš vis kalbinu tokį padarą įsigyt kaip augintinį ir šitaip pamažu pamilt savo fobiją  :)

Asasinai, tokios problemos (ypač paaugliam) dažniausiai kyla dėl mažos savigarbos. Neseksistai išvengia tokių fobijų, o betkuriam kitam, padirbėjus su savim ir pakeitus požiūrį, galima daug ko pasiekt.

Julija

Citata iš: Asasinas  sausio 31, 2012, 18:09:03
Nu bet realiai man taip yra.  :D Kai bendrauju su gražia moterimi tai negaliu jai žiūrėt į akis, nu kažkoks biesas ima ir viskas. Pradedu keist veido spalvą kaip kokia nežemiškos kilmės būtybė, kaip koks burokėlis pasidarau. Pradedu jaust kaip prakaitas iš visų galų teka. Nu jums čia gal ir juokinga paskaitynėt, bet realiai tai visai nejuokinga, nes kaip gi galima bijot tokio gražaus padarėlio... :'( Man užtenka kad ir sakykim kokiam feisbuke pamatyt gražią moterį ir iškart tokie briedai pradeda darytis arba irgi jei šiaip parašo kokia, tai iškart širdies rimtas taip sustiprėja, kad jaučiu plakimą nepridėjęs rankos prie širdies. Jaunatvinis kataklizmas turbūt...


Juokinga ne todėl, kad taip jautiesi, o dėl to, kad pradėjai vardinti: "Va, man tokia fobija ir tokia, ir dar tokia...". Tiesiog bandžiau akcentuoti skirtumą tarp fobijos ir baimės. :)

Aukštyn