Mirties bausme

Pradėjo Teroras, gruodžio 10, 2011, 23:17:36

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Teroras

Mirties bausmė yra viena seniausių pasaulyje taikomų sankcijų už labai sunkius nusikaltimus. Šiuolaikinėse valstybėse mirties bausmės taikymas yra apribotas arba apskritai panaikintas: beveik visoje Europoje, Lotynų Amerikoje, daugumoje Ramiojo vandenyno valstybių mirties bausmė yra panaikinta. Kai kuriose valstybėse, nepanaikinusiose mirties bausmės, ji taikoma už sunkiausius nusikaltimus asmeniui - iš anksto suplanuotą nužudymą, nužudymą iš savanaudiškų paskatų, šnipinėjimą, valstybės išdavimą ir veikimą prieš savo valstybę, musulmoniškuose kraštuose mirties bausmė taip pat taikoma už seksualinius nusikaltimus.

Taigi noreciau pradeti nauja diskusija apie mirties bausme. Uz - pries? Kodel? Jusu nuomones.

paragraf 78

Žmogaus gyvybė yra šventa, tad niekas negali jos atimti. Kiekvienas gali pasitaisyti ir atgailauti už sunkius nusikaltimus (na jei protiniai gebėjimai leidžia). Esu prieš mirties bausmę.

mastyrukas

#2
gruodžio 11, 2011, 00:23:15 Redagavimas: gruodžio 11, 2011, 00:37:53 by mastyrukas
Uz mirties bausme nepasisakau, nors finansiniu poziuriu nebloga iseitis. Manau 10-ties valandu priverstinis darbas siokiadieniais butu pats tas, bet kaipgi juos priversti dirbti nepazeidziant zmogaus teisiu? Mokant minimalia alga tai butu kurortas siuo laiku..

unco

Kiek nekaltu zutu per klaida, jeigu mirties bausme butu legali iki siol...  :o ir kaip jiems atsilygintu, kai issaiskintu nekaltuma? Paminkstintu karsta?
as isviso pries toki neapykantos kupina mastyma, kuris uzaugina musu visuomene. Vienam senam veikale apie utopija, rasoma, kad nusikalte zmones yra siunciami dirbti i kitu zmoniu seimas, kol ismoks zmogiskumo. Kalbant apie musu laikus, bet kokio plauko nusikalteliai yra smerkiami visuomenes, neisiaiskinus, kas, kodel tai paskatino.

paragraf 78

Tikrai geras pastebėjimas. Niekada neieškoma priežasties kodėl žmogus padarė nusikaltimą. Baudžiama už tai ką padarė, neatsižvelgiant į tai kodėl padarė. O ir kalėjimai, tik sugadina žmogų, neperauklėdami jo į geresnį visuomenės narį.

unco

Na, cia daugumos religiju, judaizmo, islamo ir kt. mastymas, jog kerstas privalomas dalykas. Aisku yra ir isimtys, kaip ir krikscionybe "jeigu tau trenke i skruosta, atsuk jam kita", bet kad ir kaip ironiska, propoguodamas tokius dalykus, Kristus ir susilauke pasipiktinusiuju. Dabar uzsiminus apie alternatyvius ikalinimo istaigu ir kaliniu problemu sprendimu budus, tikriausiai irgi busi nukriziuotas ;D

TinSoldier

Niekada nemačiau skirtumo tarp serijinio žmogžudžio, kario, teroristo ar pareigūno, vykdančio mirties bausmę. Gyvybės atėmimas yra pats didžiausias nusikaltimas ir negali būti pateisinamas absoliučiai niekaip. Nei religiniais motyvais, nei 'įsakymų vykdymu', nei 'demokratijos' vardan, nei norėjimu pasiliksminti.

Mirties bausmė yra kvaila, nelogiška ir žiauri. Ir dar + visuomenei parodomas pavyzdys, kad sunkiausios problemos gali būti išsprendžiamos problemas keliančio žmogaus nužudymu.
Nusikaltelio nužudymas neatneša jokios naudos. Nesuteikia žmogui galimybės pasitaisyti, pamąstyti, resocializuotis. Tai net nėra bausmė ar kerštas, kadangi žmogaus, kuris turėtų būti baudžiamas, paprasčiausiai nebėra.

Be to, net ir finansiniu požiūriu mirties bausmė nėra išeitis. Kadangi "humaniškai" nužudyti žmogų kainuoja ne ką mažiau, nei išlaikyti jį kalėjime iki gyvos galvos.




2012

#7
gruodžio 11, 2011, 12:43:01 Redagavimas: gruodžio 11, 2011, 13:01:39 by 2012
Reiketu dar gerai pagalvoti, kas ziauriau ar sedeti iki gyvos galvos ar mirties bausme. As uz mirties bausme, niekas nepakaria zmogaus tiesiog taip. Mirties bausme dazniausiai skiriama neabejojant nusikaltimu, iki mirties bausmes nuteistasis raso apeliacijas, kurios kartais uztrunka desimtmecius.

Dabar apie ka eina kalba, paimkim viena zinomiausiu pasaulio zudiku kuris gyveno "zodiaka"
oficialiai irodyta kad jis nuzude 5 zmones, 2 suzeide. Pats zodiakas tvirtina kad jis nuzude 37 zmones.  :o

Zodiakas, netik zudydavo bet ir "bendraudavo" su ziniasklaida, kas ji paverte legenda ir jo taip niekas nesugavo. Ka zodiakas raso savo laiskuose, trijų dešifruotų žinučių vertimas: „Man patinka žudyti nes tai daug smagiau nei žudyti miško gyvūnus nes žmogus pavojingiausias gyvūnas žudyti yra labiausiai mane jaudinanti veikla tai geriau nei patirti orgazmą su mergina geriausia žudymo dalis yra ta kad kai aš numirsiu ar atgimsiu rojuje ir tie kuriuos aš nužudžiau taps mano vergais aš neatskleisiu savo vardo nes bandysite mane sustabdyti ir atitraukti nuo mano pomirtinių vergų rinkimo".

Saltinis http://www.laikas.lt/lt/info/5246/neiminti-pasaulio-sifrai-zudiko-zodiako-paslaptis/

Tai hebra, ar bicas kuris nuzude ~40 zmoniu, ir kalba kad ta toliau darys vertas gyventi?  :)

TinSoldier

Taip, jis vertas gyventi. Jį reikia izoliuoti nuo likusios visuomenės, nes jis neatitinka jos normų. Bet jis vertas gyventi.

Nurodei vieną teisingai nubaustą žudiką. O kaip kiti? Pvz, visai neseniai Teksase nekaltas pribaigtas Cameron Todd Willingham? http://camerontoddwillingham.com/

Arba šitie 9 žmonės, kurie sudaro PUSĘ nuteistųjų mirtimi, kurių nekaltumas įrodytas po mirties?

http://officeofstrategicinfluence.com/deathpenalty/

2012

Citata iš: TinSoldier  gruodžio 11, 2011, 13:15:45
Taip, jis vertas gyventi. Jį reikia izoliuoti nuo likusios visuomenės, nes jis neatitinka jos normų. Bet jis vertas gyventi.

Nurodei vieną teisingai nubaustą žudiką. O kaip kiti? Pvz, visai neseniai Teksase nekaltas pribaigtas Cameron Todd Willingham? http://camerontoddwillingham.com/

Arba šitie 9 žmonės, kurie sudaro PUSĘ nuteistųjų mirtimi, kurių nekaltumas įrodytas po mirties?

http://officeofstrategicinfluence.com/deathpenalty/


Kodel jis vertas gyventi? Reiskias jam zudyti galima, o jo ne?

TinSoldier

Manau, kad negalima nugalabyti žmogaus vien dėl jo įsitikinimų, kad ir kokie žiaurūs ir neteisingi jie mums atrodytų.

Be to, jei tu jį nužudysi, kuo tu būsi geresnis už jį patį? Tu vis tiek būsi toks pat žmogžudys. Jis žudydamas vykdė savo teisingumą, tu jį nužudydamas jį, vykdysi savo teisingumą. Kuo tavo įsitikinimai geresni ar moralesni už jo? Man visuomet mirties bausmės vykdymas primena nebrandų vaikišką pasiteisinimą: "jis pirmas pradėjo!" Koks prakeiktas skirtumas, kas pirmas pradėjo? Esmė tame, kad abi pusės elgiasi neteisingai.

Ir, kaip jau rašiau prieš tai, mirties bausmė nėra tikra bausmė. Tai tiesiog žmogaus pradanginimas ir tiek. Tiesiog barbariškas, beprasmis kerštas. Kalėjime sėdintis žmogus taip pat yra atskirtas nuo blogo darymo visuomenei. Tačiau jis nepraranda pačių svarbiausių dalykų - sąmonės, jausmų ir šiokios tokios laisvės. Mano manymu, šių dalykų atimti neturi teisės niekas. Absoliučiai niekas ir jokiomis aplinkybėmis.

Benamis

As taip pat esu uz mirties bausme.

Zinoma, kad nebutu nubausti nekalti zmones, si istatyma reiketu labai gerai apmastyti/perkoreguoti ir t.t. Nes tikrai pasaulyje buvo ne 1 ir ne 2 atvejai kai pasiusti miriop buvo nekalti zmones.

Taciau stai pvz. tokiais atvejais:

http://anomalija.lt/2011/11/ziaurus-xx-a-psichopatas-albertas-fishas/
http://anomalija.lt/2011/09/josefas-mengele-ziaurus-mirties-angelas/

Del kokiu priezasciu ji negaletu buti taikoma? Nehumaniska? Na tada atsiprasau...

Citata iš: TinSoldier  gruodžio 11, 2011, 10:13:36
Be to, net ir finansiniu požiūriu mirties bausmė nėra išeitis. Kadangi "humaniškai" nužudyti žmogų kainuoja ne ką mažiau, nei išlaikyti jį kalėjime iki gyvos galvos.


Finansiniu poziuriu dar ir kaip pasiteisintu. Islaikyti viena kalini Lietuvoje, per metus kainuoja daugiau negu 20,000LT. Jeigu toks kalinys nuteistas 10 ar daugiau metu? Paskaiciuokim kokia suma iseina. Manau, kad ir "humaniskiausias" budas ji nuzudyti butu pigesnis variantas negu ji laikyti be jokios naudos.

2012

Citata iš: TinSoldier  gruodžio 11, 2011, 13:29:31
Manau, kad negalima nugalabyti žmogaus vien dėl jo įsitikinimų, kad ir kokie žiaurūs ir neteisingi jie mums atrodytų.

Be to, jei tu jį nužudysi, kuo tu būsi geresnis už jį patį? Tu vis tiek būsi toks pat žmogžudys. Jis žudydamas vykdė savo teisingumą, tu jį nužudydamas jį, vykdysi savo teisingumą. Kuo tavo įsitikinimai geresni ar moralesni už jo? Man visuomet mirties bausmės vykdymas primena nebrandų vaikišką pasiteisinimą: "jis pirmas pradėjo!" Koks prakeiktas skirtumas, kas pirmas pradėjo? Esmė tame, kad abi pusės elgiasi neteisingai.

Ir, kaip jau rašiau prieš tai, mirties bausmė nėra tikra bausmė. Tai tiesiog žmogaus pradanginimas ir tiek. Tiesiog barbariškas, beprasmis kerštas. Kalėjime sėdintis žmogus taip pat yra atskirtas nuo blogo darymo visuomenei. Tačiau jis nepraranda pačių svarbiausių dalykų - sąmonės, jausmų ir šiokios tokios laisvės. Mano manymu, šių dalykų atimti neturi teisės niekas. Absoliučiai niekas ir jokiomis aplinkybėmis.


Mano draugas sedejo kalejime, per sedejimo laika jis buvo du kartus taip subaladotas kad gulejo reanimacijoje, tai cia truputi nesutinku su ta mintim kad kalejime sedintis vadovaujasi samoningumu, jausmais. Greiciau instinktais, ir isgyvenimu.

Dabar kas del zudiko, taip toki galeciau nudaigoti be sazines grauzaties, ir man atvirai pasakius nusisvilpt ant to kas as busiu, jeigu kazkoks atmata kelia pavoju mano draugams, seimai tai tikrai nesicackinciau. Nes is jo gailescio irgi nebutu.

Mano subjektyvia nuomone degredavom, ir perdaug vertinam padugnes, apsivalai ir judi pirmyn.

Benamis

Citata iš: 2012  gruodžio 11, 2011, 13:36:36
Mano subjektyvia nuomone degredavom, ir perdaug vertinam padugnes, apsivalai ir judi pirmyn.


Kartais kai pasiziuri kas dedasi pasaulyje atrodo, jog pedofilai kurie prievartauja 6 metu vaikus turi daugiau teisiu negu eilinis, paprastas pilietis. Liudna.

2012

Citata iš: Benamis  gruodžio 11, 2011, 13:39:18
Citata iš: 2012  gruodžio 11, 2011, 13:36:36
Mano subjektyvia nuomone degredavom, ir perdaug vertinam padugnes, apsivalai ir judi pirmyn.


Kartais kai pasiziuri kas dedasi pasaulyje atrodo, jog pedofilai kurie prievartauja 6 metu vaikus turi daugiau teisiu negu eilinis, paprastas pilietis. Liudna.


Del tokiu "humanistu" kaip tinsolder paprasti zmones ir atrodo kaip apgailetini. Gejai daro paradus, pedofilai tvirkina vaikus, o jeigu tu neduok dieve kokiam delfi apie juos parasysi blogai. tai atims kompa ir dar bauda gausi.  :)

Aukštyn