Kaip įmanoma psichotroninė telepatija?

Pradėjo klajunas, lapkričio 16, 2015, 17:44:55

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

klajunas

Mačiau, kad telepatijos tema jau buvo kelta, nors gana seniai. Tačiau nepasirodė, kad buvo rimčiau padiskutuota. Rizikuoju pradėti klausimą iš naujo, tik kad nesikartotų pridedu naują aspektą, kurį pavadinsiu „moksliniu požiūriu".

Perskaičius temą gali kilti klausimas, kas tai yra psichotroninė telepatija? Žodis „psichotroninė" gal ir neįprastas, bet jis reiškia tą patį kaip ir „technologinė". Telepatiją tyrinėja išplėstoji psichologija, tad ji yra psichinis reiškinys; o fizika yra fundamentinis objektyvios realybės mokslas. Atrodo nieko bendro. Tačiau jeigu papildytume psichologiją fizika, o fiziką sąmonės reiškinių fizikinėmis teorijomis, gautume hibridinį junginį, kuris vadinamas psichofizika. Mano įsitikinimu, jeigu įmanomas psichofizikos mokslas, tai viena ar kita forma turėtų būti įmanoma ir technologinė telepatija. Vedant mintį dar toliau - kad būtų sukurta sąmonės fizika, ją reikia gerokai išplėsti ir ši išplėsta fizika susiliečia su ezoterika ir parapsichologija.

Kai kas šiuos žodžius naudoja menkinamąja prasme, bet aš noriu ne ginčytis apie žodžius ir pavadinimus, bet padiskutuoti apie reikalo esmę.

Aš telepatiją skirstau į 1) kognityvinę, 2) technologinę, ir 3) fenomenologinę. Kognityvinė telepatija iš esmės yra tik jos imitacija, pagrįsta žmogaus gyvenimo patirtimi; fenomenologinė telepatija - natūralus sugebėjimas; o technologinė telepatija, kuri vadinama psichotronika, išvedama iš psichofizikos dėsnių.

Aš žinau, kad bent technologinė psichotronika sukurta ir naudojama, tačiau mane domina, ką apie tai mano kiti, kokia jų teigimo arba neigimo logika. Ar pagrįstai į psichologiją įtraukiama fizika, o į šią - psichologija.

O gal tai tik bepročių kliedesiai?

Pasiskaitymui dedu nuorodą į savo tekstą apie psichotroninę telepatiją
https://psichotronika.files.wordpress.com/2015/10/d-mockus-psichotroninc497-telepatija-2015.pdf

Visažinis

Ką vadini telepatija?

klajunas

Paaiškinsiu savais žodžiais. Telepatija - tai vidinės sąmonės turinio matymas. Tai yra, atminties, vaizduotės, minčių, jausmų, ketinimų ir t.t. Kad dar būtų aiškiau, kūną laikau išore, išorės matymu, o visas psichinis turinys yra telepatijos objektas.

Telepatija gali būti vienpusė, kai tu matai kitą žmogų, o jis tavęs nemato. Arba dvipusė, kai mato abu ir vyksta komunikacija.

Plačiau apie tai, ką manau apie telepatiją yra parašyta tekste pagal nuorodą.

Daugiau iš mokslinės pusės.

TinSoldier

Aš dar pasitikslinsiu..

Tai kognityvinė telepatija vadini, pavyzdžiui, kai žmogus, išvydęs kito žmogaus plačius mostus, garsius riksmus, surauktą kaktą ir pan., maždaug numato, jog dabar jis elgsis agresyviai?

Technologinė, tai toji, kur įgyvendinama su smegenų nervinių impulsų davikliais?

O fenomenologinė, taip išeina, jog ta "mistinė", kur "girdimos" kito žmogaus mintys, be jokių specialių prietaisų?

klajunas

Na, jeigu jau čia visi taip įniko tikslintis, pamėginsiu neatsilikti ir aš.

<...>"Smegenų nerviniai impulsai"<...> tai čia maždaug toks "mokslinis" įsivaizdavimas, kas yra sąmonė>siela>dvasia?

Bėda su tuo ta, kad savo mąstyme aš nematau jokių neuronų ir impulsų?

Kad diskusija įsivažiuotų, keliu klausimą kas yra sąmonė? ir ar galima ją aiškinti mokykline fizika ir mokykliniu neuromokslu?

Ezekiel

Telepatija tai informacijos, minčių gavimas nuotoliniu būdų nenaudojant žinomu (turima omenyje regėjimo, klausos, uoslės, skonio ir odos receptorių), o kažkokiu būdų įmanomas bendravimas tarp smegenų. Bet tam reikalingas informacijos pernešėjas, kurį mokslininkas Michaelis Persingeris įvardija kaip elektromagnetines bangas ir Rupertas Šeldreikas teigia, kad tam pasitarnauja morfinis laukas.

TinSoldier

Citata iš: klajunas  lapkričio 16, 2015, 18:52:33Na, jeigu jau čia visi taip įniko tikslintis, pamėginsiu neatsilikti ir aš.

<...>"Smegenų nerviniai impulsai"<...> tai čia maždaug toks "mokslinis" įsivaizdavimas, kas yra sąmonė>siela>dvasia?
Nerviniai impulsai yra tik elektriniai signalai, informacijos pernešimas, o ne sąmonė, siela ar dvasia. Tačiau taip, daugybės ląstelių "bendravimas" tarpusavyje, visos tos informacijos sunešimas ir apdorojimas, gali būti, jog ir produkuoja visą tą bendrybę, kurią mes vadiname sąmone.

Citata iš: klajunas  lapkričio 16, 2015, 18:52:33Bėda su tuo ta, kad savo mąstyme aš nematau jokių neuronų ir impulsų?

Kad diskusija įsivažiuotų, keliu klausimą kas yra sąmonė? ir ar galima ją aiškinti mokykline fizika ir mokykliniu neuromokslu?
Na, aš nematau ir savo širdies, pumpuojančios kraują, tačiau neįžvelgiu čia jokios bėdos :)
Kas yra sąmonė ir kaip ji kyla, manau, pernelyg sudėtingas klausimas, kuris neturi galutinio ir absoliutaus atsakymo nei vienoje disciplinoje, nei viename lygyje (kol kas).

Tad nemanau, kad aiškinimasis apie tai būtų tikslinimasis. Greičiau, klaidinimasis :)

Kodėl aš dar tikslinausi apie tas telepatijas, tai todėl, jog tiesiog norėjau įsitikinti, ar kalbama apie tą pačią telepatiją, kurią apibūdino Ezekiel. Kadangi "technologinės telepatijos" ir "kognityvinės telepatijos" (jeigu aš jas gerai supratau) sukergimas į vieną vietą su ja - manyčiau, nėra visai tikslu.

Bet, jei vis dėlto kalbam apie tą telepatiją populiariąją prasme, tai norėjau pastebėti vieną esminį dalyką. Jog tuomet diskusijos apie sąmonę, apie fiziką ar psichofiziką netenka didelės prasmės. Bent jau iš mano pusės taip atrodo.

Ir tai norėjau jau tavo prisistatymo temoje rašyti, kurioje sakei:

CitataSkeptikų problema manau ta, kad jie vadovaujasi aprobuotu mokykliniu arba universitetiniu mokslu, kokia nors Bakalauro ar Magistro lygio fizika, ir dažnai net nenutuokia, kad tikras mokslas pažengęs daug toliau, nei jiems atrodo.
Skeptikai, neigdami telepatiją, mano, jog tai yra ne tiek teorinis klausimas, kiek praktinis. Ir čia prasmę praranda ir ta bakalauro ir magistro fizika, ir visi teoriniai išvedžiojimai. Jeigu kalbama apie telepatijos teigimą ar neigimą, ne kalbomis apie sąmonę ar nervinius impulsus reikia pradėti.

Jeigu yra žmonės, teigiantys telepatiją, reikalingas praktinis įrodymas. O teorija, kokie procesai vyksta, kaip tai įmanoma, ar tai turi aiškinti fizika ar psichologija - turėtų eiti iš paskos. Tad į tavo klausimą:

CitataAr pagrįstai į psichologiją įtraukiama fizika, o į šią - psichologija.
Aš atsakyčiau kitu klausimu: Ar, apskritai, tas psichologijos traukimas į fiziką ir vice versa turi prasmę? Ar šitų dviejų disciplinų apjungimas nėra skirtas aiškinti neegzistuojantį dalyką?

klajunas

Kam neaišku arba kas tingi atsidaryti nuorodą galiu paaiškinti tris telepatijos tipus plačiau.

Kognityvinė telepatija tai ne "mojavimo rankomis fiksavimas", bet modeliavimas savo proto asociatyvinėje hologramoje. Pavyzdžiui, jeigu turi plačią rodomąją sąmonę, gali atsidaryti visą kalbinę struktūrą, įsikelti kelis šimtus visos gramatikos elementų, suklasifikuotą ir sugrupuotą žodyną (bent 100 000 žodžių) ir pažiūrėti kokios bet kokios kitos sąmonės galimybės, kaip jas atskleidžia lingvistinis komponentas. Jokia mintis negali išeiti anapus kalbos, vadinasi matydamas visą kalbą, matai visą žmogaus mąstymą, net nežiūrėdamas ar jis mojuoja rankomis ar rauko kaktą. Taip galima aprėpti tipų ir tendencijų visumą. Kognityvinė telepatija yra modeliavimas naudojant universalią "sielos anatomiją"...

Taip pat kalbėti tik apie "nervinius impulsus" labai primityvu. Juk pamatinė tikrovės sandara sudaryta iš energijos, substancijos ir informacijos, kurios turi ne tik lokalų bet ir kosminį, kontinuumo elementą. Vadinasi, kadangi sąmonė yra tokios tikrovės dalis, ji irgi turi energijos, substancijos ir informacijos parametrus ir šie yra kontinuumas, kuriame patalpinti visi žmonės, todėl visai įmanomas natūralus arba technologiškai medijuotas ryšys.

Klausimas tiktai: jeigu viskas taip paprasta ir psichofizika yra tokia pat fundamentali kaip kokia reliatyvumo teorija, kodėl ji slepiama ir kodėl mulkinami žmonės? O mistika - pašiepiama, nors ta mistika tokia pat fundamentali kaip Niutono fizika.

TinSoldier

Reliatyvumo teorija ir Niutono išvesti dėsniai regimi ir fiksuojami kiekvieną dieną.
Klausimas: kur regima ir fiksuojama telepatija? Apart teorinio lygmens.

klajunas

Kadangi sėdim ne laboratorijoje, bet forume, tai praktinis momentas dėl situacijos atkrinta ir tenka įrodinėti ne praktiškai, bet teoriškai.

Aš suprantu, kad galėjau sudaryti įspūdį, kad čia tik teorijos ir samprotavimai, kurie su praktika neturi nieko bendro. Bet ryšio nėra tik mūsų diskusijoje. Mokslinėse laboratorijose šis klausimas seniai išspręstas ir praktiškai, o tai kad neteko būti dalyviu vienam ar kitam vaidmenyje, tai nereiškia, kad nėra jokios praktikos. Man teko, tad aš ir samprotauju, ir žinau faktiškai.

Suprantu, kad į tavo monitoriaus ekraną savo sąmonės neįdėsiu ir tu nepamatysi įrodymų. Bet jeigu yra neprieštaringa teorija, tai iš jos lengvai seka ir praktika.

Ezekiel

Citata iš: klajunas  lapkričio 16, 2015, 19:24:15Kam neaišku arba kas tingi atsidaryti nuorodą galiu paaiškinti tris telepatijos tipus plačiau.

Kognityvinė telepatija tai ne "mojavimo rankomis fiksavimas", bet modeliavimas savo proto asociatyvinėje hologramoje. Pavyzdžiui, jeigu turi plačią rodomąją sąmonę, gali atsidaryti visą kalbinę struktūrą, įsikelti kelis šimtus visos gramatikos elementų, suklasifikuotą ir sugrupuotą žodyną (bent 100 000 žodžių) ir pažiūrėti kokios bet kokios kitos sąmonės galimybės, kaip jas atskleidžia lingvistinis komponentas. Jokia mintis negali išeiti anapus kalbos, vadinasi matydamas visą kalbą, matai visą žmogaus mąstymą, net nežiūrėdamas ar jis mojuoja rankomis ar rauko kaktą. Taip galima aprėpti tipų ir tendencijų visumą. Kognityvinė telepatija yra modeliavimas naudojant universalią "sielos anatomiją"...

Taip pat kalbėti tik apie "nervinius impulsus" labai primityvu. Juk pamatinė tikrovės sandara sudaryta iš energijos, substancijos ir informacijos, kurios turi ne tik lokalų bet ir kosminį, kontinuumo elementą. Vadinasi, kadangi sąmonė yra tokios tikrovės dalis, ji irgi turi energijos, substancijos ir informacijos parametrus ir šie yra kontinuumas, kuriame patalpinti visi žmonės, todėl visai įmanomas natūralus arba technologiškai medijuotas ryšys.
Nelabai supratau apie ką kalbi pradžioje, bet kalbant apie nervinius impulsus, smegenis - jie neatskiriama žmogaus dalis. Net jei sąmonė ir egzistuoja be kūno, kūnas vis įtakoja mentalinius procesus.
Kas tavo uspratimu yra telepatinės informacijos pernešėjas ir kaip tai gali įrodyti?

gidas

#11
lapkričio 16, 2015, 19:58:12 Redagavimas: lapkričio 16, 2015, 20:03:23 by gidas
Citata iš: klajunas  lapkričio 16, 2015, 19:24:15Klausimas tiktai: jeigu viskas taip paprasta ir psichofizika yra tokia pat fundamentali kaip kokia reliatyvumo teorija, kodėl ji slepiama ir kodėl mulkinami žmonės?
Pradėjai neblogai - tokia pat dvasia ir reikėjo tęsti. O sąmokslą be reikalo pridėjai - noras susipažinti su taviškiu (ar ne taviškiu?) opusu (beveik) dingo. :)

P.S. Pažįsti Ąž S?

klajunas

Kaip įsivaizduoju telepatijos mechanizmą, galiu pavaizduoti trim paveikslėliais.

1. Pirmiausia - materialistinė/redukcionistinė sąmonės samprata.



2. Ir toliau - dualistinė samprata.



3. Ir psichotroninė telepatija.



Manau, kad savo mintį patikslinau.

klajunas

Citata iš: gidas  lapkričio 16, 2015, 19:58:12P.S. Pažįsti Ąž S?
Nelabai supratau klausimą. Gal gali patikslinti?

Visažinis

Įdomus esi žmogus, tačiau tokiais terminais ir tokiomis schemomis bendraujant abejoju ar atsiras daug suprantančių.

Juk nesitiki, kad dalyviai skaitys 270 puslapių "manifestą" vien tam, kad tave suprastu ar galėtų pradėti diskusiją? :) Reikia truputėli viską supaprastinti ir sumodeliuoti taip, kad visiems būtų aišku apie ką kalbama.

Citata iš: klajunas  lapkričio 16, 2015, 19:43:23Kadangi sėdim ne laboratorijoje, bet forume, tai praktinis momentas dėl situacijos atkrinta ir tenka įrodinėti ne praktiškai, bet teoriškai.
Aš visada galvojau, kad telepatija veikia per atstumą, tad nesvarbu kas kur sedės, žmogus turėtų sugebėti telepatiškai gauti tam tikrą informaciją. Todėl iš pat pradžių ir paklausiau ką vadini telepatija, nes kartais viena sąvoka skirtingiems žmonėms turi skirtingas reikšmes.

Aukštyn