Fobijos

Pradėjo Asasinas, sausio 18, 2012, 01:44:26

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

coliuke

Fobija tai kai tau nebeduoda normaliai gyventi, ne siaip tamsos pvz bijai, o jei tamsu jau negali niekur iseiti, sutrinka kvepavimas ir t.t tada manau tai jau yra fobija ;) http://www.mokslai.lt/referatai/referatas/kuo-skiriasi-baime-ir-fobija-puslapis2.html va idomus straipsnelis apie fobijas :)
O man turbut bus kokia ligrofobija ar karaunofobija... ::)

OKULTISTE

Julija, Ko Jūs tą vargšelį Asasiną nekankinkite.?.. Jūs irgi moteris (kaip suprantu) ir jo širdį varginate, priverčiate "kaltotis"... Nejaugi mėgaujatės kito žmogaus vargais?...
Čia gi tas pats, kas man duoti paglostyti paukščiuką...

Asasinas

#17
vasario 01, 2012, 22:23:36 Redagavimas: vasario 01, 2012, 22:39:52 by Asasinas
Aha, jop. Užsipuolėte čia mane kaip kokios Talibano kovotojos, žaidžiate su mano jausmais :'(

Jūs gi moterys, gi turėtumet harmonizuoti, nuraminti, o ne kelti įtampą. 

OKULTISTE

Vaje berniukas... Tikiuosi, kad aš jam nekeliu įtampos ar kitų neigiamų jausmų...

unco

Su visais asmeniškumais keliaukit į off-topicą .

OKULTISTE

Uoj,  tikrai, gerai pastebėta... Atsiprašau...

Va, kiek teko pastebėti, būna rašoma, kad fobijos įgyjamos... O ar gali jos būti įgimtos?

Beelzebub

Nemanau, kad fobijos atsiranda iš niekur, ar būna jau įgimtos.

Pvz aš bijau šunų, nes vaikystėje buvo užpuolęs šuo, ir šiaip praeinant gatve šunys visada pradėdavo lot ar urgzt, gal pajausdavo baimę. Tai iki šiol pamačius bet kokį šunį, einu į kitą gatvės pusę, arba apeinu tą šunį kokiais 10 metrų. Nebijau tik tų visokių kišeninių šuniukų, nors tie tik dar piktesni :D ir pažįstamų šunų.

Jei kasnors pakviečia į svečius pirmą kartą, tai dažniausiai pirmas mano klausimas būna: ar tu turi šunį? :-[

coliuke

Citata iš: OKULTISTE  vasario 02, 2012, 10:06:43
Uoj,  tikrai, gerai pastebėta... Atsiprašau...

Va, kiek teko pastebėti, būna rašoma, kad fobijos įgyjamos... O ar gali jos būti įgimtos?

Sakoma kad yra ir igimtu baimiu  - kaip va sitame straipsnyje aprasyta : http://www.balsas.lt/naujiena/307575/voru-baime-moteru-genuose-mano-mokslininkai/rubrika:naujienos-mokslasirit-mokslas
Nors as tikra sio straipnio priesingybe tada  :D

Julija

Citata iš: OKULTISTE  vasario 01, 2012, 20:48:15
Julija, Ko Jūs tą vargšelį Asasiną nekankinkite.?.. Jūs irgi moteris (kaip suprantu) ir jo širdį varginate, priverčiate "kaltotis"... Nejaugi mėgaujatės kito žmogaus vargais?...
Čia gi tas pats, kas man duoti paglostyti paukščiuką...


Tikrai nekankinu tyčia. :) Tik užkliuvo tas dramatizavimas ir hiperbolizavimas visa ko... Gal man ir klaidingai pasirodė, jei taip iš tikrųjų yra, tada tuo labiau nematau reikalo kankintis.

unco

Citata iš: Beelzebub  vasario 02, 2012, 10:18:54

Pvz aš bijau šunų, nes vaikystėje buvo užpuolęs šuo, ir šiaip praeinant gatve šunys visada pradėdavo lot ar urgzt, gal pajausdavo baimę. Tai iki šiol pamačius bet kokį šunį, einu į kitą gatvės pusę, arba apeinu tą šunį kokiais 10 metrų. Nebijau tik tų visokių kišeninių šuniukų, nors tie tik dar piktesni :D ir pažįstamų šunų.



Man būna labai sunku suprast kitų žmonių fobijas, kai aš tokios neturiu. Mano pažįstama taip pat siaubingai bijo šunų, maniškį cuciką iš toliausiai apeina. Ji netgi mažų veislių, kaip jorkai vengia. O jos dukra, maždaug dešimties metų, taip pat kaip ir mama bijo šunų, tačiau nepagrįstai t.y. niekada nebuvo užpulta ar kitaip išgasdinta šuns.

OKULTISTE

Citata iš: unco  vasario 04, 2012, 00:33:28
Man būna labai sunku suprast kitų žmonių fobijas, kai aš tokios neturiu. Mano pažįstama taip pat siaubingai bijo šunų, maniškį cuciką iš toliausiai apeina. Ji netgi mažų veislių, kaip jorkai vengia. O jos dukra, maždaug dešimties metų, taip pat kaip ir mama bijo šunų, tačiau nepagrįstai t.y. niekada nebuvo užpulta ar kitaip išgasdinta šuns.

Na dukros baimę tai galima pateisinti tiesiog dėl manos pavyzdžio. Nors tikrai neatmetu ir paveldimumo...
Tad manau, kad tikrai yra įgyjamų baimių, ir gali būti ir paveldėtų. Nesakau, kad įgimtų, nes dar kyla klausimas. Ar galima baimes įgyti prenataliniame periode? (Kol kas paveldimumą palieku vėlesniems apmąstymams...)

Hekate

Mano baimė gana paprasta: Arachnofobija (voru baime) bet keista, nes vaikystėje aš auginau vorus.Gal aš jų nebijau, bet kartais (bent seniau) kai pamatydavau kur vora taip ir jausdavau kaip per visą kūną kažkas ropoja nors taip ir nėra ir atrodo pradėsi visas purtytis, kad nukristų vorai  :o baisūs man jie, kanibalai  :-X

BloodyMary

Aukščio baimė  :-[ tiesiog nuo pat vaikystės mane ta fobija kamuoja. Net nežinau kaip ji man atsirado  :D

Deivis95

Turiu aukščio baime. Šiaip, lėktuvais skraidyti tikrai nebijau, bet pavyzdžiui stovėti kur nors aukštai, kur nėra aptvaro tikrai baisu, kai pasižiūriu žemyn tai net kojas sutraukia... Taip pat fejerverkų nemėgstu, ypač per Naujus Metus, kai aplink sproginėja viskas. Tiesiog nejaukiai jaučiuosi.

coliuke

Citata iš: Deivis95  kovo 18, 2012, 11:12:06
Taip pat fejerverkų nemėgstu, ypač per Naujus Metus, kai aplink sproginėja viskas. Tiesiog nejaukiai jaučiuosi.

mano draugas ;) As jau kelis metus per naujus i lauka nekisu nosies...

Aukštyn