James Randi milijono dolerio iššūkio bandymas

Pradėjo TinSoldier, vasario 18, 2014, 12:01:05

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

TinSoldier

Prieš porą dienų James Randi Foundation paskelbė video įrašą iš 2013 metais vykusio The Amazing meeting (TAM) renginio. Gyvai, prieš žiūrovus, buvo testuojamas žmogus, teigiantis apie savo remote viewing sugebėjimus.

Turėkit omenyje, jei tas žmogus jau pateko į šitą testą, prieš tai turėjo įvykdyti reikalavimus: lokaliai prasitestuoti, atsiųsti sėkmingo paranormalaus reiškinio pademonstravimo įrodymą (nuotraukas, video, visas sąlygas), ir mokslo žmogaus, stebėtojo, oficialų patvirtinimą, kad jis tikrai nesukčiavo.

Taip pat, jei jau jis dalyvauja šitame teste, reiškia, kad visos testo sąlygos buvo apibusiškai suderintos, ir tenkino abi puses.

Galim pažiūrėti, kaip jam sekėsi. Ir galima pažiūrėti, kaip vykdomi JREF organizuoti eksperimentai.



Tik tiek, kad tas aiškiaregys nekalba angliškai, ir dar per telefoną atlikinėjo viską :D tai kiek nuobodoka žiūrėti...

Teroras

Kol skeptiku Dievas Randis daro sou, pateikiu idomia papildoma informacija visiems zmonems kurie megsta ne tik is vienos puses perskaityti/gauti/suzinoti informacija: http://www.victorzammit.com/evidence/Remoteviewing.htm :)

Linas Esu

@TinSoldier , ar kas nors buvo laimėjęs arba buvęs labai arti " pergalės " James Randi milijono dolerio iššūkio bandyme ?

TinSoldier

Citata iš: Linas Esu  spalio 03, 2017, 16:46:06@TinSoldier , ar kas nors buvo laimėjęs arba buvęs labai arti " pergalės " James Randi milijono dolerio iššūkio bandyme ?

Jau senokai tuo nesidomėjau, o ir ką žinojau primiršau.. Bet nepamenu jokio panašaus atvejo, kada būtų galima pamanyti, jog žmogus buvo netoli pergalės.. Apskritai, nelabai daug buvo paraiškas pateikusių žmonių, o perėjusių prelimenarius bandymus iš viso vos saujelė.

Visų norėjusių laimėti milijoną paraiškos ir sąlygų derinimo eigos bei rezultatai yra čia:
http://www.internationalskeptics.com/forums/forumdisplay.php?f=43

Linas Esu

Citata iš: TinSoldier  spalio 03, 2017, 17:00:56Jau senokai tuo nesidomėjau, o ir ką žinojau primiršau.. Bet nepamenu jokio panašaus atvejo, kada būtų galima pamanyti, jog žmogus buvo netoli pergalės.. Apskritai, nelabai daug buvo paraiškas pateikusių žmonių, o perėjusių prelimenarius bandymus iš viso vos saujelė.

Visų norėjusių laimėti milijoną paraiškos ir sąlygų derinimo eigos bei rezultatai yra čia:
http://www.internationalskeptics.com/forums/forumdisplay.php?f=43

Kiek domėjausi , taip pat nieko neradau . Apart šio straipsnio http://anomalija.lt/forum/index.php?topic=4695.0
atrodo lyg visi iki vieno būtų " Fraud " .

Seratna

Mano nuomone, tai tik bandymas sustiprinti skeptiku ir kitu zmoniu isitikinimus. Lyg ir pasakymas zmonems "tai netiesa, apgavystes, net neziurekit i ta puse". :)

Linas Esu

#6
sausio 25, 2018, 16:42:38 Redagavimas: sausio 25, 2018, 16:49:05 by Linas Esu
Citata iš: Seratna  sausio 25, 2018, 16:28:24Mano nuomone, tai tik bandymas sustiprinti skeptiku ir kitu zmoniu isitikinimus. Lyg ir pasakymas zmonems "tai netiesa, apgavystes, net neziurekit i ta puse". :)
Kam tai daryti ? :D pasaulyje daugiau tikinčių negu netikinčių paranormaliais reiškiniais , iš esmės tokia "sąmokslo teorija" , kurią tik ką sugalvojote - labai silpna .

Beje visa to projekto esmė , ne demaskuoti apsišaukėlius o surasti žmogų , kuris tikrai turi neeilinių sugebėjimų . Duoti šansą juos parodyti , apdovanoti pinigais po reality check . Niekam ne pasalptis , ne vienas skelbiasi galįs telepatiškai bendrauti , turįs ekstrasensinių sugebėjimų - visi ima pinigus , bet kažkodėl atsisako būti patys patikrinami , ar tai tik bullshit , o gal kas daugiau .

Hmmmm įdomu dėl ko .... :D

Seratna

Apgaviku ir vagiu visada buvo daugybe. :D

Zinoma daugiau tikinciu, bet i ka zmones tiki? Stai kur klausimas. :)

Paimkime pavyzdi.

- Krikscionys maldoje ka dazniausiai sako? "Padek man"
- NLP teigia, kad tai yra priesinga ir reiketu sakyti "Padeda man"

Abi puses tikincios, bet kuri informacija teisinga? Daugybe informacijos yra iskraipoma ir nesvarbu ar zmogus tiki ar ne, jis turi zinoti, o zinos tik pabandes, tokios laidos tik stengias nutolinti zmones nuo to.

Zmones kurie yra pasiekia tam tikra lygi, jiem tas milijonas mazai ko vertas, o nors ir surastu kas siam sau dalyvautu ir laimetu, ramybes zmogui nebebutu.

Sis show yra tik maza puzles dalele, o kam to reikia, nezinau kodel taip daroma. Gal godumas?

Ka manai? :)

Linas Esu

Citata iš: Seratna  sausio 25, 2018, 17:34:53Apgaviku ir vagiu visada buvo daugybe. :D

Zinoma daugiau tikinciu, bet i ka zmones tiki? Stai kur klausimas. :)

Paimkime pavyzdi.

- Krikscionys maldoje ka dazniausiai sako? "Padek man"
- NLP teigia, kad tai yra priesinga ir reiketu sakyti "Padeda man"

Abi puses tikincios, bet kuri informacija teisinga? Daugybe informacijos yra iskraipoma ir nesvarbu ar zmogus tiki ar ne, jis turi zinoti, o zinos tik pabandes, tokios laidos tik stengias nutolinti zmones nuo to.

Zmones kurie yra pasiekia tam tikra lygi, jiem tas milijonas mazai ko vertas, o nors ir surastu kas siam sau dalyvautu ir laimetu, ramybes zmogui nebebutu.

Sis show yra tik maza puzles dalele, o kam to reikia, nezinau kodel taip daroma. Gal godumas?

Ka manai? :)
Keistas palyginimas , kadangi yra daugybė ezoterikos atstovų , iš to galą su galu suduriančių .
Kokį lygį reikia pasiekti , kad tau nerūpėtų milijonas bet rūpėtų šimtinės ?

Šis šou ar panašios laidos , kaip pvz Randžio buvo reality check . Kurio daugumai trūksta . Neabejoju kai kuriems dalyviams tai buvo gera reklama , jie žinojo kur lenda , nes buvo savanoriai .

Kuo jūs ar aš tikiu visiškai nesvarbu ir iracionalu . Svarbu kokie faktai ir argumentai . Kada ateina laikas patikrinti sugebėjimus ir garsius žmonių pareiškimus , "moku , žinau , mačiau , patyriau ir t.t. Bėga į pavėsį , nes trukdo pašalinės jėgos , bloga energetika , ne ta koja iš lovos išlipo ir t.t. Galėčiau vardinti ir vardinti absurdiškas priežastis .

Vienas pavyzdys 07:16

Seratna

Hahah, klausimas vertas milijono! Tai priklauso nuo zmogaus, tam kas tik atranda pasauli ir ka jis gali pasiulyti, gali prireikti ir daugiau nei milijono. Kitiem, kurie jau patyre viska ka materialumas gali pasiulyti, milijonas pinigu yra tik skaicius. Mano manymu tokiu lygmeniu ir skiriamasi tarp vieno ir kito zmogaus.

Atleisk, neturiu galimybes pasiziureti iraso, bet is tavo paaiskinimo nujauciu kur jisai veda.

Mano zodziai apie sia laida yra tiesiog mano spelione, nuomone. Man patinka kaip apibudinai sia laida "reality check". Atsimenu, dar vaikysteje maciau Uri per televizija, rode triukus su saukstu lankstimu, jau tada vyrukas itartinai atrode, nors ir buvo izimybe. Zmoniu kurie jaucia/mato/zino daugiau nei kas yra jiems pries akyje, per televizija retai pamatysi, jie tiesiog neturi tam susidomejimo, juos domina kai kas kita. Tai as pastebejau per savo gyvenima, del to tai priemu kaip fakta.

Tikrinti savo sugebejimus yra ilgas ir subtilus procesas, reikalaujantis atskiros temos. As pritariu "leaderiu" (nezinau kaip apibudinti) tikrinimui, mes juk norime zinoti, kad zmonemis kuriais pasitikime, galima pasitiketi. Priemus bloga sprendima, zmones prarando daug brangaus laiko. Sarlatanu visada bus, visose srytise, tokia jau ta zmonyja. Bet jai jau zmones pakliuna i "leaderiu" pozicija, jiems tokie pasaliniai kenkiniai kaip ne taip is lovos islipus, neturetu buti isgirsti. Reikia klausyti zmogaus kuris ismintingas, o ne to kuris viska moka.

I sia laida galima butu paziureti ir is kitos puses, siek tiek linksmesnes. O kas jai si laida skirta nuslepti ar nuzeminti siuos "leaderius", kaip mes galime zinoti, kad tai ka matome savo ekranuose tiesa. Atsimenu sia laida pries metus, ziurejau irasa, vyras teige, kad gali levituoti tam tikrus smulkius daiktus ir paaiskino, kad daiktas turi buti laidus elektrai (mano prisiminimas gali buti iskreiptas, bet esme ta pati), o laidos vedejas paeme it pateike daikta is tokios medziagos kuri elektrai nelaidi. Man keista, bet zinoti viska kas vyksta tuo metu, vien paziurejus laida negaliu.

Dekui Linai.

Linas Esu

#10
sausio 29, 2018, 15:46:07 Redagavimas: sausio 29, 2018, 16:04:44 by Linas Esu
Citata iš: Seratna  sausio 29, 2018, 14:31:46Hahah, klausimas vertas milijono! Tai priklauso nuo zmogaus, tam kas tik atranda pasauli ir ka jis gali pasiulyti, gali prireikti ir daugiau nei milijono. Kitiem, kurie jau patyre viska ka materialumas gali pasiulyti, milijonas pinigu yra tik skaicius. Mano manymu tokiu lygmeniu ir skiriamasi tarp vieno ir kito zmogaus.
Suprantu , kad egzistuoja žmonės , kurie neskaičiuoja ar nerūpi pinigai . Bet aš kalbu apie konkrečią žmonių grupę , teigiančių turį neeilinių sugebėjimų , uždirbančių iš to ( moka spėti ateitį , telepatiškai bendrauti , susisiekti su dvasiomis ir t.t.) . Ima pinigus už šias "paslaugas" , tačiau atsisako pasiimti milijoną .
Tai kokį lygį reikia pasiekti , kad tau nerūpėtų milijonas bet rūpėtų šimtinės ?

Niekada neteko nei girdėti nei matyti nė vieno žmogaus , kuris reklamuotųsi , teiktų paslaugas , bet tuo pačiu atsisakytų pinigų . O jūs tokį žinote ?
CitataAtleisk, neturiu galimybes pasiziureti iraso, bet is tavo paaiskinimo nujauciu kur jisai veda.
Mano zodziai apie sia laida yra tiesiog mano spelione, nuomone. Man patinka kaip apibudinai sia laida "reality check". Atsimenu, dar vaikysteje maciau Uri per televizija, rode triukus su saukstu lankstimu, jau tada vyrukas itartinai atrode, nors ir buvo izimybe. Zmoniu kurie jaucia/mato/zino daugiau nei kas yra jiems pries akyje, per televizija retai pamatysi, jie tiesiog neturi tam susidomejimo, juos domina kai kas kita. Tai as pastebejau per savo gyvenima, del to tai priemu kaip fakta.
Uri Geller šiai dienai yra multimilijonierius . Kaip ir kiti šarlatanai , visi turi bendrą vardiklį - pinigai .
CitataTikrinti savo sugebejimus yra ilgas ir subtilus procesas, reikalaujantis atskiros temos. As pritariu "leaderiu" (nezinau kaip apibudinti) tikrinimui, mes juk norime zinoti, kad zmonemis kuriais pasitikime, galima pasitiketi. Priemus bloga sprendima, zmones prarando daug brangaus laiko. Sarlatanu visada bus, visose srytise, tokia jau ta zmonyja. Bet jai jau zmones pakliuna i "leaderiu" pozicija, jiems tokie pasaliniai kenkiniai kaip ne taip is lovos islipus, neturetu buti isgirsti. Reikia klausyti zmogaus kuris ismintingas, o ne to kuris viska moka.
Patikrinti ar žmogus , ką nors sugeba nėra sunku , reikia tik jo bendradarbiavimo .
CitataI sia laida galima butu paziureti ir is kitos puses, siek tiek linksmesnes. O kas jai si laida skirta nuslepti ar nuzeminti siuos "leaderius", kaip mes galime zinoti, kad tai ka matome savo ekranuose tiesa. Atsimenu sia laida pries metus, ziurejau irasa, vyras teige, kad gali levituoti tam tikrus smulkius daiktus ir paaiskino, kad daiktas turi buti laidus elektrai (mano prisiminimas gali buti iskreiptas, bet esme ta pati), o laidos vedejas paeme it pateike daikta is tokios medziagos kuri elektrai nelaidi. Man keista, bet zinoti viska kas vyksta tuo metu, vien paziurejus laida negaliu.
Ar Amazing Randy laida skirta pažeminti , labai paprasta išsiaiškinti . Ar bent vienas jos narys buvo pažemintas ? ar kieno nors karjera po laidos staiga nutrūko dėl nekorektiškų laidos kūrėjų komentarų ?

Tokios info neradau . Tačiau žinau , kad daugelis dalyvavusių Randžio laidoje po jos sėkmingai toliau dirbo ir mulkino tikinčius žmones .

Nežinau apie kokią laidą kalbate , neteko nieko panašaus matyti , negaliu komentuoti . Tačiau arčiausiai viešo išjuokimo laidoje , buvo šis personažas , Jim Callahan . Kita vertus pats kaltas , jeigu atvykęs savo noru demonstruoja scenos magijos triuką ir taip bando apgauti žiūri .




Seratna

"Suprantu , kad egzistuoja žmonės , kurie neskaičiuoja ar nerūpi pinigai . Bet aš kalbu apie konkrečią žmonių grupę , teigiančių turį neeilinių sugebėjimų , uždirbančių iš to ( moka spėti ateitį , telepatiškai bendrauti , susisiekti su dvasiomis ir t.t.) . Ima pinigus už šias "paslaugas" , tačiau atsisako pasiimti milijoną . "

Skamba kaip sarlatanai, bet uz visus kalbeti tikrai negaliu. :)

"Tai kokį lygį reikia pasiekti , kad tau nerūpėtų milijonas bet rūpėtų šimtinės ? "

Atleisk, gal nesuprantu klausimo taip kaip tureciau, nes man vis i galva lenda mintys kaip zmones spaudziami savivaldybes atiduoda paskutinius pinigus, simtines juk sumoka uz laika, be simtiniu turetumeme patys ieskotis maisto, statyti pastoge. Gal kai kuriem zmonem tik to ir uztenka, stogo, silumos ir maisto.

"Ar Amazing Randy laida skirta pažeminti , labai paprasta išsiaiškinti . Ar bent vienas jos narys buvo pažemintas ? ar kieno nors karjera po laidos staiga nutrūko dėl nekorektiškų laidos kūrėjų komentarų ?

Tokios info neradau . Tačiau žinau , kad daugelis dalyvavusių Randžio laidoje po jos sėkmingai toliau dirbo ir mulkino tikinčius žmones ."

Ahh, tame ir esme, mes nematom pilno paveikslo, gal jie ir padejo zmonem vienaip ar kitaip, mes net nezinom ar ju karjera tai paveike. Juk sunkiausia kelione yra iki milijono, poto pinigai patys ateina. Vis nauju zmoniu atsiranda kas metus, juk ne tiek ir daug zmoniu mate sias laidas, tu teisus. Bet negalime numesti ir idejos, kad si laida nukreipe bent kelis zmones nuo balansuoto kelio, i materialu.

Dekui Linai, sia tema as viska ka norejau apgalvojau. :) Mano pirmas pokalbis forume... :D


Linas Esu

Citata iš: Seratna  sausio 29, 2018, 16:47:26Ahh, tame ir esme, mes nematom pilno paveikslo, gal jie ir padejo zmonem vienaip ar kitaip, mes net nezinom ar ju karjera tai paveike. Juk sunkiausia kelione yra iki milijono, poto pinigai patys ateina. Vis nauju zmoniu atsiranda kas metus, juk ne tiek ir daug zmoniu mate sias laidas, tu teisus. Bet negalime numesti ir idejos, kad si laida nukreipe bent kelis zmones nuo balansuoto kelio, i materialu.
Vardai ir pavardės nėra slepiami , galima lengvai susirasti , kas tokie dalyvavo , ką norėjo įrodyti ir t.t. https://en.wikipedia.org/wiki/One_Million_Dollar_Paranormal_Challenge
Nežinau kas pagal jumis yra balansuotas ir kas materialus . O ką po laidos nusprendė koks nors Deividas iš Minesotos . Niekas nežino kas tokie žiūrėjo laidas ir ką jie veikė po jų .

Bet ir taip visiškai nesvarbu .... Laidos formatas nebuvo kenksmingas .

CitataDekui Linai, sia tema as viska ka norejau apgalvojau. :) Mano pirmas pokalbis forume... :D
Į sveikatą , sveiki atvykę .

Aukštyn