Kodėl į vieną žmogų kreipemės daugyskaita "Jūs"?

Pradėjo kiskis, kovo 07, 2017, 10:54:39

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

kiskis

I Dieva(neatrodo , kad jo negerbtume) kreipemes - tu. I drauga(taip pat gerbiame, jei ne tai negerbiam ir saves) - tu. Taip kad atrodo, kad "jus" (atseit taves daugiau, todel as tai vienas, o jusu bent jau du, 2>1 iskart pozicionuoji save apacioj) tai ne pagarbos, o baimes kreipinys, kreipemes i zmogu kuri skaitom virsesniu, svetimu, kuris gali mus nuskriaust.
O gal cia yra zmoniu, kurie zino is kur tai atsirado, istikruju ? :D

Mekabciel

#1
kovo 07, 2017, 12:11:45 Redagavimas: kovo 07, 2017, 12:36:06 by Mekabciel
Jus tai Tu+Dievas.
Cia toks pasamoninis kreipimasis i zmogu su salyga jog tu zmogaus nepazisti, bet giliai savo sielos gludumoje zinai, bet dabar nesupranti, nejauti, jog uz jo stovi Dievas. Del to kreipiesi Jus. Tu dar nepadarei jo dalimi saves - nesusitapatinai del to jis apozicionuoja kaip "staba". Isskaidyta objekta - tipo kunas ir dievas. Bet negali to apvienyti nes nepazisti jo. :D

O kai susitapatini laikai ji Tu, nes jis ir Dievas tampa vienu. Tu apvieniji jo kuna ir Dieva(surenki ji) ir pats susitapatini su juo(nes surinkai ji).

tadasas99

@ mekabciel ydomi teorija, negirdeta, tik klausimas, kreipinys jus atejes is senoliu, bet pamenu mane mociute mokydavo i zmones su statusu ( tevai seneliai ir visi kiti asmenys kurios as budamas vaiku vadindavau dedemis ir tetomis) kreiptis jus i kitus kreiptis tu, tai ka dievas ne uz visu slepasi? Speju mano mokytojas biski klydo, todel nereikia visu mokymu aklai priimineti, reikia paciam galvoti, paciam sprendimus priimineti.
 Mano dar vaikysteje priimtas sprendimas buvo tas kad zmogaus vardas nera izeidimas, o gerbiamiem zmonem prie vardo pridedamas statusas (pvz dede juozas) turetu parodyti mano pagarba, as taip ir elgiausi neklausydamas mokymo kuris man pasirode nelogiskas.
 Siandien dienai galvoju gaves pasa toki kreipiny naudok tik isskirtiniais atvejais tik pries zmogu pries kuri tau reikia lenkti galva, nes tikrai ne visiems pasnekovams malonu girdeti kreipini jus, jie iskart bega amziaus skirtuma skaiciuot, tai reiskia tikrint kodel ji senu palaike.

Mekabciel

#3
kovo 07, 2017, 21:31:50 Redagavimas: kovo 07, 2017, 21:54:52 by Mekabciel

Vieni is kaires i desine skaito, kiti is desines i kaire, vieni is kaires i desine zegnojasi, kiti is desines i kaire... Su Dievu nieko bendro tai neturi. Reiktu abstraguotis nuo situ visu ivardziu ir automatiskai nebelieka klausimu uz ko Dievo daugiau. ;)



Aukštyn