Kaip atrodytų Žemė be jūrų ir vandenynų

Pradėjo paragraf 78, gruodžio 25, 2014, 23:42:05

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

paragraf 78

Radau tokią animaciją, kaip atrodytų Žemė jei joje staiga išnyktų visi vandenynai ir jūros.
Vaizdelis sakyčiau gana įdomus.



Net neįsivaizdavau kad ji tokia nelygi

Kaip jums?

Marius

Na tikrai idomus vaizdelis..Aš taipogi nesitikėjau ,jog ji bus tokia nelygi. Atrodo ,kaip kokia kuprota :-)

paragraf 78

Va ir tikėk po to, kad Žemė apvali :)

_Anonimas_

Na, nežinau, man čia kaip feikas atrodo. Pagalvokim, giliausia vieta yra Marianų įduba, tad iš jos "išėmę" vandenį gautume 11 km duobę, kuri tikrai nemanau, kad atrodytų labai didelė 6300 km Žemės spindulio kontekste. Ir šiaip pagooglinęs, radau visai kitokių tokios situacijos grafinių modelių, kurie man asmeniškai atrodo realesni (http://www.celestiamotherlode.net/catalog/images/screenshots/various/earth_Earth_without_water_1__Adirondack.jpg).  Arba aš ne taip supratau, ką čia bandoma perteikti :|

klevolapas

Atrodo kaip asteroidas :)

paragraf 78

#5
gruodžio 26, 2014, 19:20:39 Redagavimas: gruodžio 26, 2014, 19:23:03 by paragraf 78
Citata iš: _Anonimas_  gruodžio 26, 2014, 18:31:10
Arba aš ne taip supratau, ką čia bandoma perteikti :|


Na kaip suprantu, tavo pateiktame modelyje yra tik pašalintas vanduo, neišskiriant žemynuose esančių aukštumų. Kaip suprantu mano pateiktas modelis, grafiškai pateikia ir įdubas ir kalnus, todėl sakyčiau ir gaunasi tokios keistos proporcijos. Atkreipk dėmesį į parudavimus pirmajame modelyje ir pamatysi jog jie yra žemynuose ten kur yra kalnų grandinės. Be to šis modelis suapvalintas, t.y. kalnų ir įdubų vietos pateikiamos kaip vientisas iškilimas arba įdubimas, todėl ir gaunasi toks apvalainas modeliukas
Na bent jau man taip atrodo :) nors kaip sakė Merfis: asmeninė nuomonė yra pats netiksliausias matavimo vienetas

.L.U.T.H.O.R.

Iš tikrųjų, tai čia geoidas.  Šis modelis parodo, koks iš tikrųjų yra netolygus žemės gravitacinio lauko intensyvumas žemės paviršiuje. :D

woozyy

Negali taip atrodyti, čia gravitacijos modelis. Giliausia vieta butu koki dviejų šimtu kilometru gilio atsižvelgiant i foto. Žemės skersmuo per 6000 km, tai pagal paveikslėli primeskit giliu ir auksiu skirtumus ir jų didi.

_Anonimas_

Citata iš: paragraf 78  gruodžio 26, 2014, 19:20:39
Citata iš: _Anonimas_  gruodžio 26, 2014, 18:31:10
Arba aš ne taip supratau, ką čia bandoma perteikti :|


Na kaip suprantu, tavo pateiktame modelyje yra tik pašalintas vanduo, neišskiriant žemynuose esančių aukštumų. Kaip suprantu mano pateiktas modelis, grafiškai pateikia ir įdubas ir kalnus, todėl sakyčiau ir gaunasi tokios keistos proporcijos. Atkreipk dėmesį į parudavimus pirmajame modelyje ir pamatysi jog jie yra žemynuose ten kur yra kalnų grandinės. Be to šis modelis suapvalintas, t.y. kalnų ir įdubų vietos pateikiamos kaip vientisas iškilimas arba įdubimas, todėl ir gaunasi toks apvalainas modeliukas
Na bent jau man taip atrodo :) nors kaip sakė Merfis: asmeninė nuomonė yra pats netiksliausias matavimo vienetas


Na, kad ir su tomis aukštumomis daugiausiai yra grubiai 8,5 km virš jūros lygio ir tai tik keliuose regionuose (tai maksimali amplitudė 20 km) , bet galbūt mano pojūčiai mane apgauna, nes ten išties atrodo kaip minimum 150 km aukščių skirtumai   :D

paragraf 78

Aš kaip suprantu ten dešinėje pusėje nurodyta skalė. Kaip suprantu aukščiausias ir žemiausias skaičius skalėje bus 8 km, o pati forma yra labai grafiška

Aukštyn