Polifazinis miegas

Pradėjo .L.U.T.H.O.R., lapkričio 28, 2013, 20:31:49

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Benamis

Tradicinis mano klausimas tau @Druwis: ar vis dar praktikuoji polifazini miega? :D

.L.U.T.H.O.R.

Šiuo metu nepraktikuoju dėl darbo. Nuo sausio vėl pradedu :)

Benamis

O ta laika kai praktikavai nepriaugai kartais papildomu kilogramu? Nekalbu apie 1-2, bet ar nebuvo pastebimo ju "pagausejimo" :D

.L.U.T.H.O.R.

Pastovus svoris manau išliko :D Va dabar kai nepraktikuoju,tai gal ir priaugau, bet galvoju ar nuo miego ritmo pakeitimo ar nuo riebaus maisto :D :D

mangirdas.bu

Aš tai nemanau, (tiksliai esu visiškai tikras, kad tai nei kiek negali pakenkti, jeigu tu neapsiriboji visiškai klausyti grafiko, o sutinki paklusti sau, savo būsenai. Kad ir dėl maisto, nu yra nesamone nevalgyti ten- tada ir tada, ir panašiai. Na tai taip, tada tai ir įtakoja maisto laikas ir miego laikas ) kad toks miegas gali kenkti, nu nebent jau per daug stipriai, pagal- tą grafiką apriboji save ( ir viduje sau prieštarauji, bet nėra ko bijot, greit turėtu atsirasti akivaizdus simtomai ) , nes nereikia saves pilnai apribot- tam grafikuj, o klausyti kūno, bei tikrū norų. Yra daug skirtingų miego fazių, na keletas, tai daugeliui žinoma ir ištirta ( nors ką ten, mokslininkai mažai ką težino iš tikros sapnų prasmės ir iš pačios miego esmės, tik tiek, kad tai yra reikalinga- nu tam smegenų poilsiui) . Ir nuo ko priklauso- melatonino gamyba, tikrai ne nuo paros laiko ir ne nuo mėnulio ar šeip nuo mėnulio fazių ( netikiu tokiais dalykais, kad tai įtakoja mėnulis, vadinkit mane kuo tik norit, ar tai kosmonautu arba ufonautu. Nu būtu įdomu pamačius tokia realybe, kai žmones gyvena kitoje, tinkamoje tobulam gyvenimuj planetoj, bet be menulio :)  ) . Tai įtakoja tavo miego stadiją- kurioje tu- miegi, ir kokie procesai tada vyksta, kurie įtakoja, tavo smegenis. Ir kuriuos veiksnius, simptomus, procesus tai įtakoja. Vien tas žodis melatoninas, jau neša apie išpusta mela pasauliui. O gal ne? :)

.L.U.T.H.O.R.

Tai ir neriboji visiškai, klausai kūno ir derini tą laiką. Polifazinio miego poveikis nėra net ištirtas iki galo kiek žinau. Bet yra nemažai informacijos iš praktikuojančių.

mangirdas.bu

Tai taip supratau, tik tiek patariau šiek tiek iš tos pusės, kad nereik persistenkt niekada. Įdomus- tas miegas- tik tiek, kad išvis ir apskritai joks miegas nėra gerai ištirtas. Aj ką ten tie tyrėjai- tipo gi mokslininkais juos ten vadina, ar kaip ten, ką tokius- nusipelno mat to žodžio nieko nesugebantis mokslininkai.  Mes didžiausi tyrėjai, kurie pajaučiam, pamatom ir suprantam :)

Kopernikas

#23
gruodžio 18, 2014, 00:45:44 Redagavimas: gruodžio 18, 2014, 00:47:16 by Kopernikas
Druwi, čia aišku tavo asmeninis reikalas, bet ar tu tikrai racionaliai elgiesi? Mintis aiški - noras prailginti budrumo būseną. Bet jei susivarysi sveikatą gali būti, kad pabaigoje praloši, t.y užuot pailgėjus ji sutrumpės. Prašau, nelaikyk to moralizavimu.

Benamis

Druwis daugiau nei pusmeti praktikavo polifazini miega (jeigu neklystu), tad manau per toki laiko tarpa turetu pajaust, kad kazkas negerai. Bet zmogus nesiskunde o ir dar grizti prie tokio ritmo ketina :)

Citata iš: Druwis  gruodžio 17, 2014, 00:59:39
Pastovus svoris manau išliko :D Va dabar kai nepraktikuoju,tai gal ir priaugau, bet galvoju ar nuo miego ritmo pakeitimo ar nuo riebaus maisto :D :D


Keista, turetu buti atvirksciai, kadangi kiek esu skaites tai miego stoka gali skatinti svorio augima (man beje butu tai neprosal) :)

Kopernikas

Pusė metų yra beveik nieko. Jaunas žmogus yra vitalus ir dažnai linkęs tą vitalumą taškyt į kairę ir dešinę.

paragraf 78

Citata iš: Benamis  gruodžio 18, 2014, 00:53:26
Keista, turetu buti atvirksciai, kadangi kiek esu skaites tai miego stoka gali skatinti svorio augima (man beje butu tai neprosal) :)


Greičiau ne miego stoka kaip tokia, o tai kad naktimis valgai kai nesimiega :)
Vienu metu buvo taip, kad gyvenau naktinį gyvenimą, tai 1 val nakties sočius pietus valgydavau. Svoris labai greitai šoktelėjo ir ne vienu ar dviem kg o visa 10

.L.U.T.H.O.R.

Benami, tai nėra miego trūkumas, ir čia ne kažkoks challenge'as ar dar kas. Tu tiesiog miegi kitokiu miego ritmu ir viskas. Jei 8x20 min kam nors per ekstremalu yra daug kitokių ritmų. O šiaip aišku yra prisitaikymo laikotarptis, kuomet gali trukt gilaus ar rem miego, bet organizmas prisitaiko pasiimti viską ko reikia iš naujo ritmo. Ir žinoma nereikia persistengt, visada stebiu kaip reaguoja organizmas. Ir aišku naktim nevalgau :D

mangirdas.bu

Visiškai pritarčiau. Ir dėl ritmo teisingai, koki nori toki pasidarai.
Visiškai teisingas mąstymas

Kopernikas

Esu daręs daug eksperimentų su savo kūnu tame tarpe ir su miegu, bet biologinio laikrodžio nukriakinti niekaip nepavyko. Polifazinis miegas yra būtent tai - biologinio laikrodžio nukriakinimas
Ilgą laiką maniau, kad čia nuo kiekvieno žmogaus priklauso, bet pasirodo, prielaida jog žmogaus geba prisitaikyti prie bet kokio miego režimo yra klaidinga. Suprask žmogus sutvertas monofaziniam arba bifaziniam režimui.
Kas nors žinot gyvų žmonių miegančių bent 2-3 metus polifaziniu miegu?

Aukštyn