Prasideda pirmųjų Marso kolonistų atranka!

Pradėjo Benamis, balandžio 22, 2013, 21:13:53

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

tadasas99

Citata iš: Linas Esu  spalio 20, 2017, 12:08:37Tikrai neišmanau daug apie gorilas ar šimpanzes . Be to lyginti gyvūnus kai mes patys jau esame žmonės . Žmogaus evoliucijos medyje , smegenys tikrai didėjo , tačiau keitėsi ir pati fiziologija , kaukolės dydis , ūgis ir t.t. Be to jų tūris neturi reikšmės pačiam intelektui . Jeigu mes nauduotume bent pusę smegenų ,o dabar ... Keista būtų pamatyti tokius stiprius pokyčius toje vietoje , kad ir pvz Marse .
Nu aš lyginau  tos pacios rūšies porusius.

 Kas dėl marso tai čia neteigiu kaip fakto,  čia deguonies kiekio klausimas, spėjimas su sąlyga jei žmogus gyventų mažoje gravitacijoje bet su tuo pačiu kiekiu deguonies.
 O jei pasidalinus,  tai nesvarbu kiek jų intelektualiai naudojami,  širdis deguonies prisotinto kraujo turi pritiekti visoms smegenims ir jo salyginai daug reikia,  beto  kažkiek kraujotaka  įtakoja ir gravitacija,  t. y.  Širdžiai lengviau kraują varineti savo aukštyje nei į kojas ar galvą,  marse sąlygos kitokios,  nemanau kad galima atmesti evoliucijos krypties pakeitimo galimybę.

Linas Esu

#76
spalio 21, 2017, 11:13:51 Redagavimas: spalio 21, 2017, 11:16:19 by Linas Esu
Citata iš: tadasas99  spalio 21, 2017, 08:02:40Nu aš lyginau  tos pacios rūšies porusius.

 Kas dėl marso tai čia neteigiu kaip fakto,  čia deguonies kiekio klausimas, spėjimas su sąlyga jei žmogus gyventų mažoje gravitacijoje bet su tuo pačiu kiekiu deguonies.
 O jei pasidalinus,  tai nesvarbu kiek jų intelektualiai naudojami,  širdis deguonies prisotinto kraujo turi pritiekti visoms smegenims ir jo salyginai daug reikia,  beto  kažkiek kraujotaka  įtakoja ir gravitacija,  t. y.  Širdžiai lengviau kraują varineti savo aukštyje nei į kojas ar galvą,  marse sąlygos kitokios,  nemanau kad galima atmesti evoliucijos krypties pakeitimo galimybę.
Sunkiai įsivaizduoju , kadangi neatvira planeta . Turiu omenyje , jie su skafandrais šokinės bei savo bazėje gyvens  . Net neabejoju bus apsaugoti nuo planetos anomalijų .

Mūsų kūnai trapūs kosminėm kelionėm . Kaulų retėjimas ir širdies padidėjimas - kasdienybė TKS kosmonautam . Kad atsirastų naujas porūšis , jie turi gebėti prisitaikyti . O žmogaus kūnui reikalingos " šiltnamio " sąlygos .

Dėl to abejoju jog atsiras žmogaus porūšis kitoje planetoje .

P.S Šiaip įdomią temą palietėte .

tadasas99

Pats pripažįsti žmogaus kūno adaptacija per pusmetį kosmose,  kas būtų po 2000metu marse?
 Seip aš manau kad sąlygos bazėje turėtų būti minimalios dėl finansinių aspektų,  dirbtinė gravitacija bazėje nemanau kad prioritetas,  deguonies kiekis nemanau kad toks kaip jūros lygyje žemėje,  greičiau kaip everesto viršūnėje,  prie tokii retesnio oro žmogus gan nesunkiai adaptuosis,  klausimas ar šioms minimalioms sąlygoms organizmui tapus norma jos nebus dar mažinamas dėl sutaupymo, ir kur tai nuves po daugelio Metų?
 
 Galiausiai turim pavyzdžiu žemėje apie izoluotos grupės evoliuciją ne tokiose ekstremaliose sąlygose

Linas Esu

#78
spalio 27, 2017, 12:01:40 Redagavimas: spalio 27, 2017, 13:31:49 by Linas Esu
Citata iš: tadasas99  spalio 22, 2017, 19:05:12Pats pripažįsti žmogaus kūno adaptacija per pusmetį kosmose,  kas būtų po 2000metu marse?
 Seip aš manau kad sąlygos bazėje turėtų būti minimalios dėl finansinių aspektų,  dirbtinė gravitacija bazėje nemanau kad prioritetas,  deguonies kiekis nemanau kad toks kaip jūros lygyje žemėje,  greičiau kaip everesto viršūnėje,  prie tokii retesnio oro žmogus gan nesunkiai adaptuosis,  klausimas ar šioms minimalioms sąlygoms organizmui tapus norma jos nebus dar mažinamas dėl sutaupymo, ir kur tai nuves po daugelio Metų?
 
 Galiausiai turim pavyzdžiu žemėje apie izoluotos grupės evoliuciją ne tokiose ekstremaliose sąlygose
Aš sutinku , kad įmanomi pokyčiai , tačiau į tai žiūriu skeptiškai , būtent į smegenų padidėjimą ar pan... Vien tai , kad žmogus išgyventų kitoje planetoje sąlygos turi būti indentiškos kaip žemėje daug ką lemia . Jeigu visi rodikliai bus kaip žemėje , nemanau jog reikia tikėtis kardinalių pokyčių žmogaus fiziologijoje ar genetikoje .

Marse nėra deguonies . Teoriškai į įmanoma atlikti teraformavimą , bet mes dar neesame tiek pažengę mokslo srityje , kad gebėtume pakeisti planetos atmosferą . Tik tokiu atveju bus galima apgyvendinti dideles žmonių kolonijas , kitu atveju neįsivaizduoju scenarijaus , jog ten gyventų daugiau nei 10-20 žmonių .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8 mėnesius trukusi Marso kolonijos simuliacija atskleidė netikėtą problemą - kaip su ja tvarkysis NASA?


Marso kolonijos simuliacija Havajuose, vadinama HI-SEAS, baigėsi po 8 mėnesių izoliacijos. Per šį laiką mokslininkai turėjo galimybę pasijausti lyg gyventų ir dirbtų Raudonojoje planetoje. Problemų kilo įvairių ir jos suteikė naudingos informacijos, kuri pravers ruošiantis tikroms misijoms, tačiau vienos bėdos sprendimui reikės didesnio dėmesio nei manyta anksčiau.

HI-SEAS kupolas yra pastatytas Havajuose, vieno ugnikalnio papėdėje. Vietovė tikrai primena nežemišką reljefą tiek savo spalvomis, tiek tekstūromis, tiek gyvybės stoka. Tai - viena geriausių vietų rengti tokias misijas. HI-SEAS tikslas yra pamatyti, kaip žmonių organizmas reaguotų į nepatogias gyvenimo Marse sąlygas bei kaip su tuo susitvarkytų reikalingos technologijos.


Žinoma, kad misija į Marsą kainuotų didžiulius pinigus, o pirmieji kolonizatoriai ten turėtų likti ilgą laiką - jiems reikėtų nuveikti nemažai darbų, kad vėliau atvykę žmonės koloniją galėtų plėsti ir tobulinti. Pirmiesiems visada būtų sunkiau jau vien dėl to, kad jie turėtų įsikurti mažoje bazėje, joje dirbti ir gyventi. HI-SEAS gyvenamasis plotas 4 vyrams ir 2 moterims siekia vos 111 kvadratinių metrų. Mokslininkams ne kartą teko mautis skafandrus ir eiti pasivaikščioti už kupolo ribų, renkant geologinę informaciją ir mokantis dirbti su nauja įranga. Išėję iš uždaros aplinkos įgulos nariai džiaugėsi galėdami pagaliau suvalgyti šviežių vaisių, nes 8 mėnesius valgė džiovintą ir šaldytą astronautų maistą.

Prie įgulos narių buvo pritvirtinti keli jutikliai. Jie fiksavo kalbėjimo toną ir atstumą nuo kitų žmonių. Pakeltas balsas ir atskirtis nurodė problemas komandoje, kurių tikrai pasitaikė. Kad ir kaip gerai vienas kitą pažinotų, atskirtyje ir itin mažame plote gyvenantys žmonės negali nesusipykti. Mokslininkai pastebi, kad svarbiausia tokiu atveju suvokti konfliktą ir į jį pažiūrėti iš šalies didesnio tikslo kontekste. Įgulos nariai teigė, kad įveikti ginčus padėjo grupinės ir individualios pastangos.

Specialiai tam sukurti žaidimai padėjo išmatuoti ir streso lygį. Juk gyventi tokioje atskirtyje, be patikimo ryšio su pasauliu, nėra labai malonu. Net žinutės iš artimųjų ateidavo su 20 minučių vėlavimu - maždaug tiek laiko jos užtruks keliaudamos į Marsą. Eksperimentą stebintys mokslininkai pastebėjo, kad įgulos nariai kartais patirdavo didžiulį stresą ir jausdavo emocinį spaudimą. Tai - uždaros erdvės ir ilgo laiko pasekmė. Sprendimas - virtualios realybės sistema.

Įgulos nariai apimti streso užsidėdavo virtualios realybės akinius ir pasijausdavo lyg būtų paplūdimyje ar kitoje mėgstamoje vietoje. Iš tikrųjų, žmogiškasis psichologinis gerbūvis, atrodo, bus vienas iš didžiausių iššūkių ruošiantis tikroms misijoms į Marsą. Juk jos truk ne 8 mėnesius, o bent 2-3 metus.

mcgyver

Citata iš: Linas Esu  spalio 27, 2017, 12:01:40Marse nėra deguonies . Teoriškai į įmanoma atlikti teraformavimą , bet mes dar neesame tiek pažengę mokslo srityje , kad gebėtume pakeisti planetos atmosferą . Tik tokiu atveju bus galima apgyvendinti dideles žmonių kolonijas , kitu atveju neįsivaizduoju scenarijaus , jog ten gyventų daugiau nei 10-20 žmonių .
Kaip manote kada busime pakankamai pazengi, kad pakeistume marso atmosfera?
Gal eitu koki kupola pastatyti kokioje teritorijoje ar panasiai?

Linas Esu

#80
spalio 27, 2017, 13:43:09 Redagavimas: spalio 27, 2017, 13:45:49 by Linas Esu
Citata iš: mcgyver  spalio 27, 2017, 13:31:42Kaip manote kada busime pakankamai pazengi, kad pakeistume marso atmosfera?
Na visų pirma jeigu mes gebėtume keisti klimatą kitoje planetoje , kolonizavimas tampa nebe toks svarbus . Turbt pagrindinis tikslas apgyveninti žmonių kolonijas kitose planetose liktų tik tam , kad jeigu koks meteoritas trenktųsi į Žemės planetą . O žmonija kaip protinga/sąmoninga rūšis išliktų tuo atveju jeigu yra kolonizavusi kitą planetą .

Jeigu ateis ta diena , kada gebėsime atlikti tokius pokyčius kitose planetose , manau kuo puikiausiai tai galėtume atlikti ir pačioje žemėje , pvz sumažinti gamtos katastrofų skaičių , o dykumas priversti vėl sužalioti . Pvz tokios skurdžios teritorijos , kuriose nieko neįmanoma auginti , būtų įmanoma plėtoti agrokultūrą .

Kada tai gebėsime padaryti ? net nenumanau , gal kelis šimtai metų , o gal kelis tūkstančiai . Žaisti su gamtos dėsniais mūsų technologijos dar per jaunos .

CitataGal eitu koki kupola pastatyti kokioje teritorijoje ar panasiai?
Kažkas panašaur ir bus artimiausiose misijose , gyvens " palapinėse "  , o ne raketos skrydžio modulyje . Pirmiausia ketinama siųsti resursus su " namais " . O tik antro skrydžio metu jeigu viskas gerai pavyksta iš paskos keliauja kosmonautai .

mcgyver

O butu imanoma pastatyti labai dideli stiklini kupola kaip per The Simpsons filma,, kai visa miesta apdenge jis. Ar tai neimanoma?

Linas Esu

#82
spalio 27, 2017, 14:09:11 Redagavimas: spalio 27, 2017, 14:12:12 by Linas Esu
Citata iš: mcgyver  spalio 27, 2017, 13:54:29O butu imanoma pastatyti labai dideli stiklini kupola kaip per The Simpsons filma,, kai visa miesta apdenge jis. Ar tai neimanoma?
Nemanau , kad toks didelis statinys reikalingas . Plius ten siaučia didelės smėlio audros , klausimas ar atlaikytų ? O ir obuolio dydžio meteorito pakaktų sukelti katastrofą , gi Marsas neturi tokios pats atmosferos kaip Žemės planeta . Ne visi meteorai sudega , daugybė meteorų/meteoritų reguleriai nukrenta ant paviršiaus . Žalos nepadaro , kadangi ten dykumos ir nėra atmosferos .

Jeigu kažkas vyktų panašaus žemėje , mes neišvengtume didelių katastrofų . Gaisrai , drebėjimai , cunamiai ir t.t. Marso  paviršiuje guli kelių metrų geležies gabalai iš kosmoso , pagalvokit kas nutiktų jeigu toks nuskristų ant didmiesčio....

mcgyver

Nu aisku, tai nepamatysiu kaip uzkariaujam kitas planetas.
Kokiu dar alternatyvu yra sugalvoja ar tai viskas?

Linas Esu

Citata iš: mcgyver  spalio 27, 2017, 14:18:26Nu aisku, tai nepamatysiu kaip uzkariaujam kitas planetas.
Kokiu dar alternatyvu yra sugalvoja ar tai viskas?
Rausti tunelius , arba ieškoti uolų . Nežinau koks progresas , neseku . Bus matyt ką pasirinkis galiausiai .

kiskis

Anksciau siustavo pvz i Australija nusikaltelius, o dabar taip gerai isplove zmonem smegenis, kad i atsiranda savaroriu skristi i 100000000000 kart blogesnes salygas....be teises iseit anksciau laiko....

Linas Esu

#86
spalio 27, 2017, 16:37:23 Redagavimas: spalio 27, 2017, 16:39:39 by Linas Esu
Citata iš: kiskis  spalio 27, 2017, 16:13:10Anksciau siustavo pvz i Australija nusikaltelius, o dabar taip gerai isplove zmonem smegenis, kad i atsiranda savaroriu skristi i 100000000000 kart blogesnes salygas....be teises iseit anksciau laiko....
Tik skirtumas , kad vienus norėjo izoliuoti nuo visuomenės kad nepridarytų daugiau žalos . O šie žmonės bus savanoriai , dirbs mokslo labui .

Sugalvojot sulyginti kupranugarį su šakute ....

kiskis

#87
spalio 27, 2017, 17:19:32 Redagavimas: spalio 27, 2017, 18:29:08 by kiskis
Jei labai nori tai gali surast net kelis skirtumus tarp sakutes ir kupranugario, taigi tuos vargsus (blogus)zmones izoliavo ne savo noru nuo geros visuomenes, o dabar visuomene ant tiek cherova, kad zmones nuo jos bega net i Marsa :D savo noru :D.
Citata iš: Linas Esu  spalio 27, 2017, 16:37:23O šie žmonės bus savanoriai , dirbs mokslo labui .
Aisku  atrodo visa tai idomu ir garbe kazkokia (but bandomuoju triusiu mokslo labui), bet vistiek vien skrist nusibost turetu, o nuskridus jokios gamtos nieko, tie patys zmones, turi buti pilnas fanatikas, kad neisprotet, kai suprasi kaip tave izdure.

Linas Esu

Citata iš: kiskis  spalio 27, 2017, 17:19:32Aisku  atrodo visa tai idomu ir garbe kazkokia (but bandomuoju triusiu mokslo labui), bet vistiek vien skrist nusibost turetu, o nuskridus jokios gamtos nieko, tie patys zmones, turi buti pilnas fanatikas, kad neisprotet, kai suprasi kaip tave izdure.
Darbai turi pliusų ir minusų . Kiekvienam savo .

kiskis

Citata iš: Linas Esu  spalio 27, 2017, 18:32:13Darbai turi pliusų ir minusų . Kiekvienam savo .
Minusai tai akivaizdus, o kokie pliusai, ar pats skristum, jei taip tai ko uz tai paprasytum?

Aukštyn