Ar mus kas nors saugo?

Pradėjo Teroras, gruodžio 04, 2011, 18:28:07

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

TinSoldier

Citata iš: Bildukas  rugpjūčio 17, 2012, 20:40:48
Citata iš: TinSoldier  balandžio 23, 2012, 23:29:53
Kiek man yra žinoma, žmonės tikėjimo galią pervertina :)

Kodėl tikra yra tikra? Todėl, kad egzistuoja fizinis pasaulis. Fizinė realybė. Kartais reikia atsisakyti tokio antropocentriško(teisingai žodį parašiau? :D ) požiūrio, ir suprasti, kad žmogaus suvokiama realybė nėra tikresnė už varlės ar akmens suvokimą. Žmogaus tikėjimas realybę sukuria tik jam pačiam. Bet nesukuria tikrovės. Tai visiškai skirtingi dalykai. Žmogaus tikėjimas tik subjektyviai interpretuoja realybę. Bet nereiškia, kad ją pažįsta, ar ją sukuria..
Tin Soldier - nuskambejai kaip materialistas - komunistas .


Kodėl komunistas  ??? Ir tikrai nesu materialistas. Ne ne ne. Anaiptol. Esu nedvasingas idealistas :)

Aš tik turėjau galvoje, kad tu ant stalo esančią dėžę matai vienaip. Aš tą pačią dėžę matau kitaip. Atbėgęs tarakonas tą dėžę dar kitaip suvoks. Ir nepaisant to, kad mes visi tą dėžę skirtingai matysim - ji yra kokia yra, nesikeičianti, fizinė, materiali.

Nenuvertinu žmogaus subjektyvaus suvokimo vertės. Tačiau žvelgiant iš racionalios pusės - tas suvokimas yra klaidingas. Galima tai suvokti ir vis tiek nebūti materialistu :)

paragraf 78

Manau, čia patirties klausimas. Štai mano patirtis rodo jog anapusybė egzistuoja, nes vienokių ar kitokių būta patirčių. Tu šiuo klausimu turi mažiau patieties, tad ir kiek racionaliai bemąstytum, objektyviai vertinti šios srities negalėtum :)

TinSoldier

Taikliai.

Tačiau kaip pats dažnai mėgsti kartoti: nuomonė pats netiksliausias matavimo vienetas :)

Tavo asmenines patirtis, kad ir kokios gilios jos būtų, bet kada nusvers racionalistinis, objektyvus, moksliškas pažinimas. Turiu galvoje, kalbant apie tiesos paieškas. Nes objektyviai vertinti, remdamasis vien patirtimi, ir tu negali.

Tęsiant pavyzdį su dėže: tu gali kad ir metus spoksoti į tą dėžę ir galvoti, kad ji ruda. Aš galiu per sekundę nuspręsti, kad tamsiai tamsiai raudona. Ir, vis dėl to, norint sužinoti tiesą, reikia pasitelkti matavimo prietaisus, kurie remsis nešališkais skaičiukais, o ne nuomone..

paragraf 78

Ne viską galima pamatuoti ir suprasti vien remiantis matematika. Mūsų pažinimas per silpnas daugeliui dalykų. Va kvantinėje fizikoje, tiek daug dalykų remiasi hipotezėmis, realiai neapčiuopiant dalykų, kad filosofai linksta kalbėti apie mokslinį tikėjimą.
Kita vertus dvasinių dėsnių pažinimas irgi yra savotiška matematika. Tu žinai, kad paspaudus tą dvasinį mygtuką, gali nutikti štai toks dalykas, o paspaudus aną kitas.

Vytautas

Mus šiuo metu saugo tik mūsų pačių nemateriali sudedamoji dalis - siela. Dažniausiai ji tapatinama su angelu sargu. Bet tai tik pavadinimo klausimas. Kito žmogaus siela to daryti negali, pažeistų laisva valia. Dar mus gali saugoti mūsų kūrėjai tėvai dievai. Tai dvi esybės moteriška ir vyriška suprantama ne materialiam lygyje. Šios apsaugos reikia paprašyti ir per siela  su švytuokle galima sužinoti sprendima. Bent man ši apsauga išgelbėjo gyvybe. Vienišam kūnui su siela buvo problemų su agregorais.
Bent prieš kokį mėnesį veikė minties formų apsaugos ir agregorai saugojo saviškius. Visata pakito, daug kas pakito. Aišku niekas nieko nepastebėjo, bet tame ir yra dievų tėvų menas valdyti šį pasaulį su savo vaikais. Daugiau minties formos neveikia, t. y. pvz. vandens užkalbėti niekam nepavyks. Jokių ateivių nebėra ir nebus, jokių apokalipsinių taip pat nebus. Tiesiog gyvenimas tekės ramiai, o mes mokysimės.

.L.U.T.H.O.R.

Vytautai, gal galėtum kur nors plačiau apie "dievus tėvus"? Ir ar jie tik mus sukūrė ar visą visatą? :)

Gabrielius

Na tiek kiek maciau pasaulio nobody gives a shit.x)

Vytautas

Dievai Tėvai valdo visa šia visata. Pasigamink švytuoklę ir laikydamasis saugumo technikos pabendrauk tik su savo siela. Turėsi visa norima informacija. Suprantama ne viska siela gali sakytis žmogui, nes galima nuklysti ar šiaip pridaryti kvailysčių.  Bet mano pateikta informacija galima patikrinti. Savo laiku tai būdas buvo net pavojinga gyvybei. Dabar, kai viskas pakito tai saugu, tik reik praktikos. Laikas nuo laiko paklausk sielos ar nenuklydai su savo mintimis į lankas. Labai padeda sugrįžt prie realių klausimų.
Dar galima bendrauti su siela pažiūrėjus į saulę ir užsimerkus. Pamatysi maža spalvota taškelį. Tai tavo siela. Jis pradeda keistis į įvairius simbolius. Belieka suprasti simbolių kalba. Pats naudojuosi abiem būdais. 

TinSoldier

Citata iš: paragraf 78  rugpjūčio 22, 2012, 19:02:16
Kita vertus dvasinių dėsnių pažinimas irgi yra savotiška matematika. Tu žinai, kad paspaudus tą dvasinį mygtuką, gali nutikti štai toks dalykas, o paspaudus aną kitas.


Nejaugi nori pasakyti, kad tų mygtukų paspaudimų rezultatai nepriklauso nuo žmogaus asmenybės? Duok kokį tokio mygtuko pavyzdį :) Nes nelabai įsivaizduoju, kad konkretus dvasinis patyrimas galėtų būtų kažkokia konstanta.

Citata iš: Vytautas  rugsėjo 01, 2012, 09:53:26
Dievai Tėvai valdo visa šia visata. Pasigamink švytuoklę ir laikydamasis saugumo technikos pabendrauk tik su savo siela. Turėsi visa norima informacija.


O tai siela ir kūnas nėra tas pats? T.y., juk tie dalykai nėra kažkokia atskirtybė. Kam ta švytuoklė, jei nori kalbėti su savimi? Ir kas per saugumo tehchnika? Reikia saugotis, kad neprarytum ir nepaspringtum švytuokle, ar kaip suprast?

paragraf 78

Mygtuko pavyzdys: užsiiminėdamas magija, visada turėsi dvasinių problemų. Žinoma, visniems problemos didesnės kitiems mažesnės, tai priklauso nuo asmenybės tipo, vieni imlesni dvasiniams dalykams kiti ne.

TinSoldier

Citata iš: paragraf 78  rugsėjo 01, 2012, 13:07:06
Mygtuko pavyzdys: užsiiminėdamas magija, visada turėsi dvasinių problemų. Žinoma, visniems problemos didesnės kitiems mažesnės, tai priklauso nuo asmenybės tipo, vieni imlesni dvasiniams dalykams kiti ne.


Hmm.. O kas yra dvasinės problemos? Tas pats kas psichologiniai sutrikimai - depresijos, apatijos, nerimas ir t.t ir pan.?

Bet tokias 'dvasines' problemas patiria absoliučias kiekvienas žmogus. Vieni mažiau, kiti stipriau. Negali būti, kad užsiiminėjantis magija tiesiog suranda labai paviršutinišką, tačiau ryškią priežastį paaiškinti toms problemoms? Deja, ir klaidingą priežastį. Iš tiesų, ne magija būna kalta dėl tų problemų. Taip negali būti?

paragraf 78

Paprastai pasimeldus dėl šių problemų, kurios kilo dėl magijos, jos dingsta. Ir tai ne vien apatija ir depresija. Tai gali būti ir obsesinės mintys ir negalėjimas melstis ir t.t. Čia egzorcistas daugiau papasakotų, nes problemų būna pačių įvairiausių. Tačiau jos visos būna dvasinės prigimties.

Beelzebub

Aš čia kažkaip pamąsčiau, kaip manot, ar gali magija užsiiminėti žmogus, sergantis psichinėmis ligomis (kad ir depresija pvz)? Spėju, kad atsakymas bus ne, bet vistiek įdomu būtų kąnors daugiau išgirsti apie tai.

P.S. Nepykit, kad ne į temą.

paragraf 78

Magija užsiimti, su minimalia žąla gali tik tvirtos valios bei psichikos žmogus. (Na žinoma, po to ir jo valia ir psichika greičiausiai bus pažeisti, bet mes ne apie tai). Sergančiam psichinėmis ligomis žmogui išvis nerekomenduojama užsiimti magija, nes padėtis gali laaaabai pablogėti. Religijotyrininkai pastebi, jog žmonės užsiimantys magija ilgainiui dažnai pradeda girdėti balsus, jaučia jog juos kažkas valdo ir t.t. Psichine liga sergančio žmogaus dvasia yra pažeista, tad užsiimdamas magija jis yra atviras visokiam iš anapus ateinančiam brudui.

.L.U.T.H.O.R.

Citata iš: Vytautas  rugsėjo 01, 2012, 09:53:26
Dievai Tėvai valdo visa šia visata. Pasigamink švytuoklę ir laikydamasis saugumo technikos pabendrauk tik su savo siela. Turėsi visa norima informacija. Suprantama ne viska siela gali sakytis žmogui, nes galima nuklysti ar šiaip pridaryti kvailysčių.  Bet mano pateikta informacija galima patikrinti. Savo laiku tai būdas buvo net pavojinga gyvybei. Dabar, kai viskas pakito tai saugu, tik reik praktikos. Laikas nuo laiko paklausk sielos ar nenuklydai su savo mintimis į lankas. Labai padeda sugrįžt prie realių klausimų.
Dar galima bendrauti su siela pažiūrėjus į saulę ir užsimerkus. Pamatysi maža spalvota taškelį. Tai tavo siela. Jis pradeda keistis į įvairius simbolius. Belieka suprasti simbolių kalba. Pats naudojuosi abiem būdais.


Įdomiai, bet man tai panašu į dar vieną subjektyvią tiesą :)

Aukštyn