Paskutiniai įrašai

Puslapiai1 2 3 ... 10
1
Citata iš: vytra  Vakar 10:15:19- Tas "paieškas" pavadinčiau moksliniais tyrimais, naujo pažinimo moksliniais eksperimentais ar naujomis filosofinėm konstrukcijomis. Tuo tarpu tuščias svarstymas "kam aš esu", itin nesubrendusio žmogaus sąmonėje, niekaip negali pagelbėti susivokti!

p.s.
.. taigi, aš palaikau senąsias tradicijas, kuomet informacija vaikams pateikiama pagal subrendimą, kad nebūtų visiškų vystymosi "nonsensų"!

:(

Sutinku, kad nėra reikalo pypliui kišti filosofinių samprotavimų. Įtariu, kad galbūt nesusikalbėjome arba aš gerai neįsigilinęs puoliau rašyti atsakymo (visgi, pateiktų minčių neatsisakau).

Dėl jūsų pateikto "paieškų" apibrėžimo taip pat sutinku.

Vis dėlto turiu pastebėti, kad jeigu jaunas žmogus užduoda sau "prasmės" klausimą, tai gali vesti nebūtinai į pražūtį, bet atvirkščiai, būtent į brandą, kaip mąstančio žmogaus, ir į visai kitokį aplinkos suvokimą. Aš pats save laikyčiau to pavyzdžiu. Pirmi mano svarstymai šiais klausimais man dabar atrodo visiškai vaikiški ir kvaili, tačiau jeigu nebūčiau ėjęs mąstymo keliu, dabar nebūčiau tokioje mąstymo padėtyje, kurioje esu dabar (ir esu beveik tikras, kad ir ateityje toks ėjimas į priekį tęsis, ir dabartines mano mintis pakeis dar labiau išbaigtos, pagrįstos ir apgalvotos idėjos). Praeities mintys atrodo nepajudinamos ir genialios, o dabar atrodo kvailos, kai tuo tarpu dabartinės mintys atrodo pagrįstos, protingos. Nenustebčiau, jei ateityje dabartinės mintys man taip pat atrodys kvailos.

Galiu išreikšti tik tokį pastebėjimą. Dabartinio "aš" požiūris visada atrodo teisingas, daugiau/mažiau pagrįstas ir geras. Bet su laiku kinta ir požiūris, ir tuomet jau tas kitas, tapęs dabartiniu, atrodo teisingas, geras etc...

O dėl įsivyravusio off-topico apie Любэ, tai man iš vaikystės įstrigusios jų dainų melodijos. Ne per seniausiai vėl iš naujo atradau Любэ, tik žinoma dabar jau girdžiu ne vien muziką, bet ir dainų tekstus. Kai kuriose dainose tikrai galima iškasti gilią mintį, bet kaip pastebėjo kiti forumiečiai, Любэ dainose galima jausti tendenciją:
Citata iš: a.t.sielis  Vakar 15:27:15за Сталина, за Ленина, за всех российских баб
Tokie būtų mano pasvarstymai.  :-\

2
Neeiliniai žmonės / Mantas Jacikas
Last post by mcgyver - Vakar 21:39:58
3
Citata iš: a.t.sielis  Vakar 15:27:15.. я за всех российских баб!
- vertimas: "aš už visas Rusijos moteris".

p.s... asmeniškai man šis artistas patinka, žinoma atmetus visas "paranojas", jis turi daug "sveikos filosofijos". Rusijos moterys turbūt buvo/yra sunkesnėje būsenoje nei kokios afrikietės.. Sudominai, einu dar pasiklausyti jo repertuaro..

4
Už kūno ribų / Astralines keliones
Last post by Seratna - Vakar 18:43:22
@eshter , "viskas priklauso nuo mūsų nusiteikimo, tikėjimo, ryžto, noro" visiskai pritariu.

Sapnai budavo labai ryskus ar vis dar yra?

Kaip suprantu, kuna puiku turi (reiskias ir energijos lygis turetu buti aukstas), as taip pat uzsimineju sportu nuo vaikystes, turedavau po 3 treniruotes per diena. Kai baigiau mokslus ir pradejau dirbti, pastebejau koks laikas yra svarbus:

07:00 keltis i darba
17:30 darbas baigiasi ir i treniruote
20:30 po treniruotes ir keliones namo
9 valandos miego
viskas susideda i 22.5 valandas, lieka tik 1h30 kitiem dalykam.

Sakau tai, nes suprantu kaip gali buti sunku rasti laiko dirbant, ar tau tokia pati situacija? Nes nuo uzimtumo taip pat gali kilti isukiu. Isivaizduok kuna kaip svarstykles, vienoje puseje materiali jo puse, kitoje spirituali, kol zmogus darbe jisai yra susitelkes i materialias problemas ir kaip jas isspresti, tai ir kunas pritampa, suaktyvina viska kas reikalinga siai problemai isspresti. svarstykle nusvirsta i materiale puse, norint susitelkti i spiritualia puse, kunui prireikia daugiau laiko nusverti svarstykle i kita.

Gal ir ne koks paaiskinimas, bet visko esme yra ta, kad is savos patirties pastebejau, kad reikia stengtis tureti balansa, tarp vieno ir kito. Mano iseitis buvo, padirbeti kelis menesius ir pasiemu ilgas atostogas ir t.t. taip as galiu susitelkti i poilsi atstatyti jegas, sporta ir spirituolisma. Net ir darbas pritaikytas, kad galeciau atlikti ir spiritualia praktika, empatyja, intuicija ir t.t. kas man padeda islaikyti tu svarstykliu balansa.

Esu darbo fazeja dabar ir neuzilgo imsiu atostogas, tada vel rimtai susitelkineti i vidini tobulejima, praitu atostogu pradzioje man prireike 4h meditacijos, kad pasiekti tinkama busena mano tikslui, zinoma poto darosi vis greiciau. Kiek laiko pats skiri tam?

__________________________________________________________________________________

Skirtingu sapnu tipai, turi buti analizuojimi kitais budais.

Del sapno, mano manymu, tai vidinio mastymo vaisius. Tikrai daugiau nezinant apie tave ir tavo
gyvenima, negaliu tiksliai pasakyti, bet jai tai istiesu mastymo vaisius, tai as si sapna matau kaip:
- Gal reiketu priletinti savo tempa, mastyma, fizini kruvi, atsipalaiduoti. Tik sapne atsidurei ir begi, neskubek.
- Susapnavai zmogu kuri pazysti, tu paskui ja iejai nors ir buvai atsumtas, gal tai panele kuri patinka ir tiesiog jaudinies del jos?
- Zmogenas su baltu drabuziu, ka jis tau primine? Gal giliai sirdyje bijai ko nors kas privestu prie daktaru matymo?
- Ar zmogeno veidas buvo zmogaus? Gal iskreiptas kaip nors?
- Zmones kuriuos prabegai, koki jausma tau jie sukele? Ar pazystamu buvo?
- Tai, kad tave sugebejo padurti rodo, kad dar nesi pilnos stiprybes mentaliai ir sapne, atleisk nezinau kaip apibudinti, bet tai, kad duriai atgal, rodo, kad eini ta linkme.

Ar is sio sapno, giliai pagalvojus, gali ka "relate" su savo gyvenimu?

Jai tai tikrai vidinio mastymo vaisius, tai jis tau dazniausiai parodo problemas kurias turi istaisyti.

Man smagu butu, jai atsakytum i visus mano uzduotus klausimus siame poste, nei viena mano mokiniu nedaeina iki tinkamo lygio gauti daugiau informacijos apie kitu zmoniu patirti analizacijai, per senos jau... Del to as ir forumuose....

Beje, atleisk negaliu i pm atrasyti, nes dar neturiu 10 zinuciu.
Ir atleisk del kalbos, stengiuosi, bet nelengva viska apibudinti taip kaip noriu.
5
Numirti už Staliną, Leniną ar Rusijos bobas. Kokie dar klausimai?

CitataМне копать траншею велено, я копаю словно раб. Кто за Сталина, за Ленина, я за всех российских баб!
6
Įvykdyti konservatorių programą ir numyrti. aišku kaip 2x2. Kokie dar gali būti klausimai.
7
Citata iš: Lucas  vasario 18, 2018, 21:55:05"Prasmės prasmės" kaip "galutinio tikslo" gal ir nėra - žmonės daug nebūtų dalykų prisigalvoja, bet sakyti, kad visas šis buvimas yra tiesiog nonsensas ir tuštuma - man kaip tik tai daug labiau kelia depresiją, negu "paieškos".
- Tas "paieškas" pavadinčiau moksliniais tyrimais, naujo pažinimo moksliniais eksperimentais ar naujomis filosofinėm konstrukcijomis. Tuo tarpu tuščias svarstymas "kam aš esu", itin nesubrendusio žmogaus sąmonėje, niekaip negali pagelbėti susivokti!

p.s.
.. taigi, aš palaikau senąsias tradicijas, kuomet informacija vaikams pateikiama pagal subrendimą, kad nebūtų visiškų vystymosi "nonsensų"!

8
Jūsų kūryba / Mūsų Kūryba
Last post by SPACE - Vakar 00:00:50
Žiūrint per teleskopą, gale matėsi žmogys, bet niekas iki ten negalėdavo daeiti, vidury kelio patekdavo į laiko kilpą ir grįždavo į pradinį tašką. Πτοηθεντες δε και εμφοβοι γενομενοι εδοκουν πνευμα θεωςειν. Reikėjo pažiūrėti, kas yra už okeano. Modulyje buvo device H-Atom Häufigkeit.
9
Filosofinės diskusijos / Vis dėlto kokia tikroji gyveni...
Last post by a.t.sielis - vasario 18, 2018, 23:40:09
vytra, depresiją sukelia beprasmybė, o ne prasmės paieškos; tamsa, o ne šviesėjimas. Gamtiškos emocijos gali nugramzdinti į dugną, lygiai kaip šaltis gali nušaldyti augalus pavasarį, arba audra paskandinti laivus. Tik gilesnis suvokimas ir pažinimas suteikia stabilumą. Be suvokimo žmonės elgiasi chaotiškai, netyčia ar tyčia gali prisidaryti nesąmonių.
10
Filosofinės diskusijos / Vis dėlto kokia tikroji gyveni...
Last post by Lucas - vasario 18, 2018, 21:55:05
Citata iš: vytra  vasario 18, 2018, 15:29:28- pritariu ta prasme, kad niekas nežino "prasmės prasmės".. tai kam ieškoti?

p.s.
.. dažnai pedagogai nori pasirodyti "kieti" ir dar jaunesnio mokyklinio amžiaus nerūpestingai linksmiems vaikams pateikia šį "nusenusių perdylų" klausimą. Dalį vaikų tai taip paveikia, kad žudosi ar nugrimsta į nepataisomą melancholiją, depresiją ar net agresiją!

:)
"Prasmės prasmės" kaip "galutinio tikslo" gal ir nėra - žmonės daug nebūtų dalykų prisigalvoja, bet sakyti, kad visas šis buvimas yra tiesiog nonsensas ir tuštuma - man kaip tik tai daug labiau kelia depresiją, negu "paieškos".

Pastaruoju metu susimąsčiau, o kodėl man kažkas patinka/nepatinka, kodėl yra džiaugsmas ir skausmas? Ir dažniausiai tie patikimai, džiaugsmai bei norai nebūna racionalūs ar apgalvoti, atvirkščiai - visa reakcija į aplinką ir aplinkinių reiškinių patikimas/nepatikimas būna momentinis. Štai ir galvoju, ar tai ką nors gali reikšti iš "prasmingumo" pusės? Dabar pradedu manyti, kad taip. Noriu kvėpuoti, valgyti, gyventi toliau, o ne žaloti ir kelti skausmą sau ar kitiems, nes skausmas nepatinka, o gyventi patinka. Nors jeigu priimčiau, kad tai visiška beprasmybė, tai kodėl kažko norėti ar vengti? Argi dažnai nebūna taip, kad paverčiame pasaulį beprasmį, kad gautume casus belli nekvaršinti sau galvos apie prasmes ir tikslus, ir tuomet leidžiame vaikytis kitų savo norų, kitų tikslų? Visgi, pavertus pasaulį beprasmiu, minėtos momentinės reakcijos - visokie "tikslai", nusistatymai, galų gale tie patys mūsų norai - neišnyksta. Pasaulis taigi lieka. Galbūt mes buvimu jau atliekame savo paskirtį - būname - jeigu pats buvimas yra toji "prasmė" (todėl ir džiaugiamės tiesiog gyvendami), o galbūt tas buvimas skirtas kažkam daugiau (todėl begyvenant dar ir pradedam klausti, kam, kodėl ir susiduriame su norais, patikimais/nepatikimais)? Kadangi jau ir taip gyvenu, ir tuo džiaugiuosi, tai belieka tik patikrinti antrą variantą - ar gyvenu kažkam daugiau?
Puslapiai1 2 3 ... 10