lietuviu kalba seniausia pasaulije

Pradėjo Virus, rugpjūčio 27, 2017, 19:25:15

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Virus

tiesiog paprastas klausimas ar sutinkat su šio profesoriaus bei kitais viso pasaulio mokslininkais.tingiu viską rašyti tad tiesiog ikeliu video/  https://www.youtube.com/watch?v=MZT4cQwVY_o ;  

Linas Esu

Citata iš: Virus  rugpjūčio 27, 2017, 19:25:15tiesiog paprastas klausimas ar sutinkat su šio profesoriaus bei kitais viso pasaulio mokslininkais.tingiu viską rašyti tad tiesiog ikeliu video/  https://www.youtube.com/watch?v=MZT4cQwVY_o ;  
Lietuvių kalba seniausia išlikusi iš indoeuropiečių , tačiau tikrai ne pati seniausia .

a.t.sielis

Manau, lietuvių kalba yra savita ir archajiška. O kokia kalba yra seniausia - labai spekuliatyvus klausimas. Atsakymo nežino niekas, nes niekas negali nukeliauti į praeitį tūkstančius metų, ir pažiūrėti. Bet prieš tūkstančius metų, nereikia tuo abejoti, žmonės kalbėjo įvairiomis kalbomis, todėl yra daug "seniausių kalbų".

Lietuvių kalba išsilaikė, kadangi buvo pelkėto užkampio žmonių kalba, be to, liko ne elito, o valstiečių kalba iki 19 amžiaus. Tokiu būdu, valstiečiai, kurie gyvena arti žemės, gamtos, ir nesiblaško, išlaikė kalbą nedaug pakitusią, archajišką. Bet kaip ji iki to laiko formavosi - vėlgi nežino niekas.

Niekas nežino ir to, kas gi buvo lietuvių protėviai ir iš kur jie atkeliavo. Viskas skęsta miglose, priešistorinėje užmarštyje.

Virus

tai lietuviu kalba seniausia indoeuropiečiu, o indoeuropiečiai yra pirmieji žmonės nes jie atejo iš gyvybės lopšio afrikos tad tai yra seniausia kalba pasaulije...

Linas Esu

#4
rugpjūčio 27, 2017, 20:11:35 Redagavimas: rugpjūčio 27, 2017, 20:19:47 by Linas Esu
Citata iš: Virus  rugpjūčio 27, 2017, 19:50:26tai lietuviu kalba seniausia indoeuropiečiu, o indoeuropiečiai yra pirmieji žmonės nes jie atejo iš gyvybės lopšio afrikos tad tai yra seniausia kalba pasaulije...
Yra senesnių , išmirusių indoeuropiečių kalbų už lietuvių . Nemažai dėmesio sulaukia , nes ja vis dar kalbama . Kaip pvz seniausia gyva laikoma Hebrajų .

Afrikos žemynas vadinamas žmonijos lopšiu . Tačiau mūsų kalba ir DNR artimesnė vidurio , pietryčių azijai , bent jau duomenys apie tai kalba . Baltai tikrai ne afrikiečiai buvo :D

Virus

Citata iš: Linas Esu  rugpjūčio 27, 2017, 20:11:35Yra senesnių , išmirusių indoeuropiečių kalbų už lietuvių . Nemažai dėmesio sulaukia , nes ja vis dar kalbama . Kaip pvz seniausia gyva laikoma Hebrajų .

Afrikos žemynas vadinamas žmonijos lopšiu . Tačiau mūsų kalba ir DNR artimesnė vidurio , pietryčių azijai , bent jau duomenys apie tai kalba . Baltai tikrai ne afrikiečiai buvo :D
hebraju nėra senesnė kalba šita galima lengvai patikrinti net ir internete jos tik rastas galbut senas lietuviai rašto neturėjo o galbut tik užmiršo, kaip afrikos žmone taip ir lietuviai tai tautos kurios turejo tik šnekamaja kalba be rašto o tai tik dar labiau pagyvina mano teorija baltai tikrai afrikiečiai buvo nes visi žmonės kile iš afrikos tik evoliucija ir prisitaikymas prie skirtingo mikro klimato tiek kulturinio tiek gamtinio pakeitė mus. mano nuomone.

Linas Esu

#6
rugpjūčio 27, 2017, 21:10:34 Redagavimas: rugpjūčio 27, 2017, 21:14:30 by Linas Esu
Citata iš: Virus  rugpjūčio 27, 2017, 20:58:18hebraju nėra senesnė kalba šita galima lengvai patikrinti net ir internete jos tik rastas galbut senas lietuviai rašto neturėjo o galbut tik užmiršo, kaip afrikos žmone taip ir lietuviai tai tautos kurios turejo tik šnekamaja kalba be rašto o tai tik dar labiau pagyvina mano teorija baltai tikrai afrikiečiai buvo nes visi žmonės kile iš afrikos tik evoliucija ir prisitaikymas prie skirtingo mikro klimato tiek kulturinio tiek gamtinio pakeitė mus. mano nuomone.
Neturiu žalio supratimo iš kur traukaite tokią info . Tačiau hebrajų kalba yra seniausia iš vartojamų . Daugybė straipsnių tiek lt tiek anglų kalbomis apie tai . :D
 
https://theculturetrip.com/asia/india/articles/the-10-oldest-languages-still-spoken-in-the-world-today/
http://www.ve.lt/naujienos/laisvalaikis/ivairybes/10-seniausiu-pasaulio-kalbu-1399385/

Jeigu norite vadinti baltus afrikiečiais , tebūnie .... turbūt ir japonai yra afrikečiai pagal jumis :D ?

Na , aš pasilieku tada prie mokslininkų teorijų :D filologų , istorikų , arheologų ir t.t.

Virus

Citata iš: Linas Esu  rugpjūčio 27, 2017, 21:10:34Neturiu žalio supratimo iš kur traukaite tokią info . Tačiau hebrajų kalba yra seniausia iš vartojamų . Daugybė straipsnių tiek lt tiek anglų kalbomis apie tai . :D
 
https://theculturetrip.com/asia/india/articles/the-10-oldest-languages-still-spoken-in-the-world-today/
http://www.ve.lt/naujienos/laisvalaikis/ivairybes/10-seniausiu-pasaulio-kalbu-1399385/

Jeigu norite vadinti baltus afrikiečiais , tebūnie .... turbūt ir japonai yra afrikečiai pagal jumis :D ?

Na , aš pasilieku tada prie mokslininkų teorijų :D filologų , istorikų , arheologų ir t.t.
seniausia kalba sanskrito už je senesnė tik šumeru kalba
pasitikslinkit informacija nežinau kiek jums metu bet žinios keičiasi lygiai taip pat kaip ir plutonas nebera planeta daug žmoniu supiko del tokio mokslininku sprendimo bet taip jau yra...

Linas Esu

#8
rugpjūčio 27, 2017, 23:42:59 Redagavimas: rugpjūčio 27, 2017, 23:49:04 by Linas Esu
Citata iš: Virus  rugpjūčio 27, 2017, 22:45:34seniausia kalba sanskrito už je senesnė tik šumeru kalba
pasitikslinkit informacija nežinau kiek jums metu bet žinios keičiasi lygiai taip pat kaip ir plutonas nebera planeta daug žmoniu supiko del tokio mokslininku sprendimo bet taip jau yra...
Prie ko čia metai ? :D nesuprantu kam į asmeniškumus eiti...
Na va išbraukė planetą , ką padarysi . Iš jūsų irgi naujieną sužinojau , nors mokslininkai to dar nepatvirtino . Baltai yra afrikiečiai :D :D

Tarp gyvų šnekamųjų kalbų , hebrajų seniausia , lietuvių į penketuką patenka .

Šumerų niekas nekalba , kaip ir pačia sanskrito , kuri daugiau yra literatūrinė , net ne šnekamoji . Lygiai ta pati situacija ir su lotynų kalba , ji nauduojama terminologijoje . Niekas tomis kalbomis beveik nekalba .

Virus

Citata iš: Linas Esu  rugpjūčio 27, 2017, 23:42:59Prie ko čia metai ? :D nesuprantu kam į asmeniškumus eiti...
Na va išbraukė planetą , ką padarysi . Iš jūsų irgi naujieną sužinojau , nors mokslininkai to dar nepatvirtino . Baltai yra afrikiečiai :D :D

Tarp gyvų šnekamųjų kalbų , hebrajų seniausia , lietuvių į penketuką patenka .

Šumerų niekas nekalba , kaip ir pačia sanskrito , kuri daugiau yra literatūrinė , net ne šnekamoji . Lygiai ta pati situacija ir su lotynų kalba , ji nauduojama terminologijoje . Niekas tomis kalbomis beveik nekalba .
keistai skamba baltai afrikiečiai bet paklausk bet kurio mokslininko tikiu kad patvirtins XD.
sanskrito kalba ne tik rašto kalba šį klba netgi labai populeri tam tikruos indijos regijonuose nes indija kaip ir lietuva turi žemaičiu aukštaičiu ir t.t kalbas (perkeltine prasme)

Linas Esu

Citata iš: Virus  rugpjūčio 28, 2017, 19:50:45keistai skamba baltai afrikiečiai bet paklausk bet kurio mokslininko tikiu kad patvirtins XD.
sanskrito kalba ne tik rašto kalba šį klba netgi labai populeri tam tikruos indijos regijonuose nes indija kaip ir lietuva turi žemaičiu aukštaičiu ir t.t kalbas (perkeltine prasme)

Ką mokslininkai patvirtins ?

Indija turi apie 20 valstybinių kalbų . Beveik tas pats , jeigu Lietuva žemaičių tarmę paskelbtų valstybine kalba . Sanskritas yra tiesiog senosios Indų kalbos dialektas , kuria beveik niekas nekalba . Indijoje per milijardą gyventojų , o šiuo dialektu oficialiai kalba tik keletas tūkstančių kaimiečių . Ji svarbi , kad yra valstybinis paveldas  . O istorikams , filologams , kadangi daug senovės raštų šia kalba . Kaip pvz lotynų kalba , gausiai nauduojama medicinos terminologijoje .

Virus

Citata iš: Linas Esu  rugpjūčio 28, 2017, 20:36:16Ką mokslininkai patvirtins ?

Indija turi apie 20 valstybinių kalbų . Beveik tas pats , jeigu Lietuva žemaičių tarmę paskelbtų valstybine kalba . Sanskritas yra tiesiog senosios Indų kalbos dialektas , kuria beveik niekas nekalba . Indijoje per milijardą gyventojų , o šiuo dialektu oficialiai kalba tik keletas tūkstančių kaimiečių . Ji svarbi , kad yra valstybinis paveldas  . O istorikams , filologams , kadangi daug senovės raštų šia kalba . Kaip pvz lotynų kalba , gausiai nauduojama medicinos terminologijoje .
ar teko  kalbėtis su žemaičiais? ju kalba sunkesnė neu latviu latviu yra atskira šeip paal istorija žemaiča vsa yvenima atsisirinėjo nuo lietuvos. mokslininkai gali patvrtinit kad žmonės kile iš afrikos

vytra

#12
spalio 10, 2017, 19:30:21 Redagavimas: spalio 10, 2017, 19:32:26 by vytra
Citata iš: Virus  spalio 10, 2017, 19:05:24mokslininkai gali patvrtiniti, kad žmonės kilę iš Afrikos.
- taip, bet ne visai taip. Žmonės į Afriką pateko iš kosmoso maždaug prieš 350.000 metų, kai kuriais duomenimis prieš 1.000.000 metų. Tačiau jie nėra kilę iš Afrikos.

p.s.
.. kas dėl Lietuvių kalbos, tai ji yra bendraamžė su Šumerų kalba, abiejuose yra legendos apie Mėnulio atsiradimą. Jei negirdėjota, galėsiu vėliau parašyti.


:)

Virus

Citata iš: vytra  spalio 10, 2017, 19:30:21- taip, bet ne visai taip. Žmonės į Afriką pateko iš kosmoso maždaug prieš 350.000 metų, kai kuriais duomenimis prieš 1.000.000 metų. Tačiau jie nėra kilę iš Afrikos.

p.s.
.. kas dėl Lietuvių kalbos, tai ji yra bendraamžė su Šumerų kalba, abiejuose yra legendos apie Mėnulio atsiradimą. Jei negirdėjota, galėsiu vėliau parašyti.


:)

neturiu komentaru.

Mekabciel

Citata iš: vytra  spalio 10, 2017, 19:30:21Jei negirdėjota, galėsiu vėliau parašyti.
Būtų pats gazas! :D

Aukštyn