Ar Lietuvai gresia ateityje teroristiniai ispuoliai?

Pradėjo Benamis, gruodžio 10, 2014, 00:12:58

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

idenmeyou

Jei įvyko teroristinis išpuolis, tai tik teroristai yra vieninteliai kaltininkai. Dabar žmonės dažnai dėl aukų ieško kaltų savose valstybėse, kaip netinkami politiniai sprendimai. Teroristai yra idiotai, jų fanatizmas ir įsitikinimai veda į niekur, jie nužudo nekaltus žmones, o patys sprogsta ar miršta kaip šiukšlės ir visi juos prisimena kaip šiukšles. Ne Europa kalta dėl teroristinių išpuolių, aišku visada galima nusileisti agresyviai bepročių grupei ir leisti lipti ant galvos, bet tokie sprendimai niekada gero neduoda. Vienintelis sprendimas griežtai persekioti ir dėti visas pastangas naikinant teroristus, dar labiau didinant saugumą savose šalyse.

Kopernikas

#31
sausio 18, 2015, 17:10:35 Redagavimas: sausio 18, 2015, 17:42:29 by Kopernikas
Nesutinku, kad kalti vien teroristai, nes pasaulis tampa vis glaudžiau susietas, todėl dalis atsakomybės vienareikšmiškai tenka ir mums.
Kol ten bus tiek daug skurdžių ir neišsilavinusių žmonių tikėtis terorizmo mažėjimo būtų naivu. Mes juos pagrįstai laikome idiotais ir padugnėmis, bet jie save laiko šventaisias keliaujančiais dangun. Prieš tokius efektyvi kova neįmanoma. Yra du keliai: arba juos naikini arba trauki iš skurdo ir lavini. Tačiau vargu ar šie keliai atitinka šiuolaikinio pasaulio interesus.

Citata iš: Bla  sausio 18, 2015, 00:24:52
Citata iš: Kopernikas  sausio 17, 2015, 01:41:17
Beje, nuomonė, kad visi islamo išpažinėjai yra teroristai matematiškai yra niekinė.

Tas tiesa, tačiau verta pastebėti, jog matematinio metodo pritaikytojai kartais labai nusigrybauja.


Turėjau omeny paprastą procentinę lygtį. Teigti, kad visi musulmonai - teroristai yra panašu į teiginį, jog visi lietuviai žaidžia beisbolą.

idenmeyou

Bet juk teroristai nėra neturtingi, jie turi bombas, ginklus, juk ne kiekvienas gali nusipirkti ginklų. Veikėjai kaip Bin Ladenas labai didelius pinigus vartė. Mūsų pasaulis mėgsta sakyti, kad nereikia lįsti į svetimą religiją, jų kraštus, bet ko musulmonai lenda į mūsų žemes, labai daug emigravusių į Europą, Ameriką.

Jimas

#33
sausio 18, 2015, 21:32:47 Redagavimas: sausio 18, 2015, 21:38:43 by Jimas
Juk akivaizdu @idenmeyou , bando islamizuoti Europą. Jau dabar kuriasi organizacijos kovojančios su tuo, tokios kaip English Defence League(bei kitų šalių gynybos lygos) bei PEGIDA, kas mano manymu yra sveikintina. Kiek žinau Lietuvoje tokio dalyko nėra, kadangi pas mus nėra tiek daug musulmonų, todėl teroristinių išpuolių tikimybė yra ganėtinai maža. Kalbant apie tai, kad ISIS pareiškė, jog teroristiniai išpuoliai Europoje pasikartos, leidžia manyti, kad vis daugiau Europiečių išeis į gatves. Vien užtenka paskaityt komentarus Lietuvos žiniasklaidoj, 99.9% už Europines vertybes.

idenmeyou

Man atrodo, kad Europai labai tikėtinas scenarijus ne kažkoks teroristų išpuolis, kur nusineš daug gyvybių, o islamo kultūros įliejimas į mūsų visuomenę. Gali būti taip, kad mūsų kultūra pradės nykti, kai kuriuose šalyse tai jau jaučiama, nes musulmonų daug, o kitos kultūros priimti nenori, nors ir yra emigrantai.

Taip, kad galbūt ištiks toks scenarijus, kad Europoje nebematysim baltų žmonių, aš to asmeniškai nenorėčiau, nematau ką islamo šalys būtų pasiekusios, vienintelis dalykas, kad kai kurioms iš jų labai pasisekė, kad turi begales naftos.

Supera

@Jimas  vienas dalykas rašyt komentaruose, kad eisi kovot, o kitas, kai realiai to prireikia, tada nemaža dalis tų komentavusių atkrenta. Aišku, nesakau, kad niekas neina, tiesiog jau pavojaus akivaizdoj kitaip elgiasi.

Sutinku su indenmeyou, tikrai labiau tikėtinas kultūrinis islamo įsigalėjimas, bet kad ir tos pačios DB imigracijos politika ir natūralizacija, net jei ji įvyksta negarantuoja aplamai imigrantam gero gyvenimo (turiu straipsniuką jei kam įdomu). Čia aišku kaip kam pasiseka.

Kopernikas

@idenmeyou Nesu teroristų finansinių srautų ekspertas, bet iš to ką teko sužinoti numanau, kad jie pagrinde finansuojami iš išorės. Tačiau aš turėjau omeny kita. Vadeivos neina mirti už Alachą, eina tie kurie neturtingi ir tamsūs. Jiems išplaunami smegenys ir jie tuomet žudo.
O musulmonai tavo nuomone kokios spalvos?

Tegul įsilieja kas čia tokio? Jei europiečiams bus nusispjauti į savo kultūrą ir jie nenorės už ją pakovoti (gerąja prasme) tai laimės aktyvesni.
Pastebėjau, kad daugumos žmonių iškreiptą nuomonę apie musulmonus yra suformavusi žiniasklaida. Gal pirmiau reikėtų susipažinti su jų kultūra ir tik po to daryti išvadas? Paklauskite savęs ar esate matę gyvą arabą? Ar esate bendravę? Turėjot biznio reikalų? Ar esate aplankę bent vieną musulmonišką šalį?






Supera

Mano draugės vaikinas (kaip ir) yra musulmonas, gyvena Maroke, toks pats jaunas žmogus kaip mes visi, gamina su PS3, nepatikėsit jie ten klubuose siaučia labiau nei pas mus Lietuvoj siaučia. Taip, jis musulmonas, bet savo religinių pažiūrų niekam neperša.

idenmeyou

Citata iš: Kopernikas  sausio 19, 2015, 12:30:11
Tegul įsilieja kas čia tokio? Jei europiečiams bus nusispjauti į savo kultūrą ir jie nenorės už ją pakovoti (gerąja prasme) tai laimės aktyvesni.
Pastebėjau, kad daugumos žmonių iškreiptą nuomonę apie musulmonus yra suformavusi žiniasklaida. Gal pirmiau reikėtų susipažinti su jų kultūra ir tik po to daryti išvadas? Paklauskite savęs ar esate matę gyvą arabą? Ar esate bendravę? Turėjot biznio reikalų? Ar esate aplankę bent vieną musulmonišką šalį?


Musulmonai ne juodaodžiai, bet ir ne europidai. Aš asmeniškai nenoriu savo kultūros užleisti musulmonams, man jų kultūra absoliučiai nepriimtina, bet nesu nusistatęs prieš juos kaip rasę, tiesiog nenorėčiau gyventi pagal jų gyvenimo principus, man labiau tinka mūsų modelis.

Galiu pasigirti, kad esu bendravęs su dvejais musulmonais ir su vienu netgi dirbęs, negaliu sakyti tai blogi ar geri žmonės, bet, kad visiškai skirtingi kultūrine prasme tuo neabejoju.

Aš noriu pabrėžti tai, kad jei pasauly sudarytų didžiąją dalį musulmonai, manau civilizacijos tempas sustotų. Pažiūrėkime ką gamina musulmonai, visa pramonė ir išradimai yra Europoje, Amerikoje, Azijoje. Beveik visais laikais viskuo buvo pranašesni baltieji. Arabams labai pasisekė, kad aplink juos pilna naftos, kitu atveju ten nei vienos šalies nebūtų civilizuotos, aukštame lygyje, tai daug ką pasako.

Labiausiai man nepriimtinas dalykas, tai jų pačių požiūris į moteris, aiškiai parašyta pas juos įstatyme, kad jo žmona yra ne moteris, o jo nuosavas daiktas. Tai didžiausias pažeminimas moters, kuomet asmuo yra laikomas daiktu. Asmeniškai nenorėčiau, kad mano draugė, giminaitė ar kita moteris taptu daiktu.

Žinoma kiekvienas gali turėti savo požiūri :)

Jimas

@Supera Su tokių žmonių kaip tu požiūriu, pragersim Europą.

Supera

@Jimas  O_O kaip suprast pragersim? Aš neskatinu nei vieno gert. Gal gali paaiškint ką turi galvoje?

Kopernikas

#41
sausio 21, 2015, 11:47:45 Redagavimas: sausio 21, 2015, 11:49:37 by Kopernikas
Citata iš: idenmeyou  sausio 19, 2015, 20:48:50
Musulmonai ne juodaodžiai, bet ir ne europidai.


Nemažai dalis musulmonų yra europidai.

Citata iš: idenmeyou  sausio 19, 2015, 20:48:50
Aš noriu pabrėžti tai, kad jei pasauly sudarytų didžiąją dalį musulmonai, manau civilizacijos tempas sustotų. Pažiūrėkime ką gamina musulmonai, visa pramonė ir išradimai yra Europoje, Amerikoje, Azijoje. Beveik visais laikais viskuo buvo pranašesni baltieji. Arabams labai pasisekė, kad aplink juos pilna naftos, kitu atveju ten nei vienos šalies nebūtų civilizuotos, aukštame lygyje, tai daug ką pasako.


Nors ir esama tam tikro konflikto tarp mokslo ir islamo, abejoju ar šis tavo pamąstymas turi rimtą pagrindą, nebent pasaulyje įsigalėtų radikalusis. Galime numanyti, kad tempas sulėtėtų, bet tikrai ne sustotų. Ir kam tau reikalingas civilizacijos tempas? Ar trokšti kuo greitesnio planetos ir žmonių nustekenimo ar net sunaikinimo?

Citata iš: idenmeyou  sausio 19, 2015, 20:48:50
Labiausiai man nepriimtinas dalykas, tai jų pačių požiūris į moteris, aiškiai parašyta pas juos įstatyme, kad jo žmona yra ne moteris, o jo nuosavas daiktas. Tai didžiausias pažeminimas moters, kuomet asmuo yra laikomas daiktu. Asmeniškai nenorėčiau, kad mano draugė, giminaitė ar kita moteris taptu daiktu.


Na, islamas gerokai jaunesnis už krikščionybę, todėl dar turi barbarų kultūros paveldo. Bet šitas reiškinys irgi nėra visuotinas musulmonų tarpe. Mūsų civilizacijoje moters niekinimo ir žeminimo taipogi yra per akis, be to prieš gerus 200 metų moteris dar buvo beteisė.

Pabaigai noriu pasakyti, kad islamas ir krikščionybė yra dvi gruobuoniškos pasaulio religijos ir jų abiejų idealizuoti negalima. Reikalingas maksimaliai objektyvus požiūris.
Dar manau, kad turime ieškoti to kas mus sieja ir gali suartinti, o ne kas skiria.

idenmeyou

#42
sausio 21, 2015, 15:23:16 Redagavimas: sausio 21, 2015, 15:26:16 by idenmeyou
Citata iš: Kopernikas  sausio 21, 2015, 11:47:45
Nors ir esama tam tikro konflikto tarp mokslo ir islamo, abejoju ar šis tavo pamąstymas turi rimtą pagrindą, nebent pasaulyje įsigalėtų radikalusis. Galime numanyti, kad tempas sulėtėtų, bet tikrai ne sustotų. Ir kam tau reikalingas civilizacijos tempas? Ar trokšti kuo greitesnio planetos ir žmonių nustekenimo ar net sunaikinimo?


Kai tik civilizacija juda į priekį, kažkas kuriama visi pradeda šnekėti apie susinaikinimą. Atominė bomba buvo sukurta, net panaudota, labai daug diskusijų kėlė Didysis Hadronų Greitintuvas, kuris kai kuriems kėlė didžiulę baimę, bet vis dar esame čia ir judame toliau į priekį. Aš asmeniškai už technologijų plėtrą, žinoma su saugumo standartais, bet norint judėti į priekį reikia tirti, kurti tai ko nėra šiandien, nes jei kuri tai kas yra šiandien, civilizacija nejuda ji stovi tame pačiame taške.

Citata iš: Kopernikas  sausio 21, 2015, 11:47:45
Dar manau, kad turime ieškoti to kas mus sieja ir gali suartinti, o ne kas skiria.


Europiečiai lyg ir labiau sutiktų, kad tiki į tą patį Dievą, tik vadina skirtingai. Musulmonai labiau linkę teigti, kad yra vienas jų Dievas ir viena jų teisinga religija. Tuo klausimu jie kur kas didesni fanatikai. Kompromisą musulmonai randa tada, kai neturtingi važiuoja į Europą ir gyvena, vieni dirba kiti iš pašalpomis mėgaujasi, tada atsiranda kompromisas, nors ir tai atvykėliai labai greitai pradeda rodyti ožius.

Bla

Citata iš: Kopernikas  sausio 18, 2015, 17:10:35
Nesutinku, kad kalti vien teroristai, nes pasaulis tampa vis glaudžiau susietas, todėl dalis atsakomybės vienareikšmiškai tenka ir mums.
Kol ten bus tiek daug skurdžių ir neišsilavinusių žmonių tikėtis terorizmo mažėjimo būtų naivu. Mes juos pagrįstai laikome idiotais ir padugnėmis, bet jie save laiko šventaisias keliaujančiais dangun. Prieš tokius efektyvi kova neįmanoma. Yra du keliai: arba juos naikini arba trauki iš skurdo ir lavini. Tačiau vargu ar šie keliai atitinka šiuolaikinio pasaulio interesus.

Citata iš: Bla  sausio 18, 2015, 00:24:52
Citata iš: Kopernikas  sausio 17, 2015, 01:41:17
Beje, nuomonė, kad visi islamo išpažinėjai yra teroristai matematiškai yra niekinė.

Tas tiesa, tačiau verta pastebėti, jog matematinio metodo pritaikytojai kartais labai nusigrybauja.


Turėjau omeny paprastą procentinę lygtį. Teigti, kad visi musulmonai - teroristai yra panašu į teiginį, jog visi lietuviai žaidžia beisbolą.

Žinai, atrašau vėliau, nes tik dabar pastebėjau šią žinutę. Tačiau iš esmės visiškai sutinku su tavimi. Na, jeigu žmogus mažiau išsilavinęs, tai jis akivaizdžiai mąstys siauresniais modeliais ir gali remtis kraštutinumais. Bet ar jį galime dėl to kaltinti? Na būsiu radikalesnis ir teigsiu, jog apskritai kaltinimo idėja turėtų neegzistuoti. Turime ne kaltinti, o suprasti ir taikyti prevenciją, kad kažkokio nusikaltimo net nebūtų. Tad ir pamėginkime suprasti teroristą. Jis gali tą daryti dėl daugybės priežasčių. Pirmiausia gal jis išties šventai tiki tuo, ką daro, t.y. idėja, jog keliaus į dangų, nes įvykdys šventą darbą. Antra, nemažai teroristų turi aukštąjį išsilavinimą ar šiaip įgūdžius, kurie įgyjami tik studijų metu. Tad tas rodo, jog net mūsų turimas švietimas neapsaugo nuo galimų teroristinių išpuolių (tas yra tiesa, nes bent jau aukštasis mokslas atsiriboja nuo moralės ir etikos arba tai panagrinėja labai siaurai). Bet iš kitos pusės, o kas, jeigu Vakarų kultūra išties elgiasi nehumaniškai ir už tai gauna, ko nusipelnė? Taip, joks visuomenės narys nenusipelnė tapti teroristinio išpuolio auka, bet Vakarų sistema daugumos žmonių (o ypač iš kitų tautų) yra nesąžininga daugeliu aspektų. Galų gale, Vakarai pernelyg mažai skatina kritiškesnė mąstymą apie pasaulyje vykstančius reiškinius. Todėl musulmonus iš rytų gan paprasta įtikinti Vakarų supuvimu, nes Vakarai išties elgiasi kartais labai žiauriai, o ypač nevertina kitų tautų žmonių. Nors iš esmės Vakarai turėtų siekti visos žmonijos susivienijimo, klestėjimo, bet mieliau renkasi kitų ekonominį išnaudojimą.

Šia prasme netgi galima suprasti Rusiją, kuri vykdo savo politiką, naikindama Ukrainos vientisumą. Na juk Rusija kone pusvelčiui eksportavo žaliavas, turėjo kentėti kartais ir idiotiškus "kokybės" standartus iš ES, tarkime, benzinui. Na sutikti galime, jog rusiškas benzinas nėra tiek kokybiškas, kiek to reikalauja ES, bet kodėl tuomet ES nedavė jokių technologijų ir gamybos priemonių rusams pasigerinti to benzino kokybę? Apribojimus ir reikalavimus davė, o štai priemonių atitikti naujus standartus ne. Tai labai panašu į ekonominį išnaudojimą. Na ir pridėti galime, jog mūsų gerb. Lietuvos Respublikos Prezidentė labai taikliai Rusiją apibūdino - teroristine valstybe. Gal jos apibūdinimo esmė ir buvo kita, bet tas gali būti laikoma tiesa, kadangi rusai iš esmės jaučiasi nuskriausti kaip ir tie patys teroristai.

Toliau. Žinoma, kad visi musulmonai nėra ir nebus teroristai. Jie tokie patys žmonės kaip mes. Būtų gimę Europoje - daugelis jų kalbėtų apie liberalizmą, gėjų teises ir visa kita. Tiesiog žmogus remiasi tokiais mąstymo modeliais, kurie suformuoti kultūroje, kurioje jis gyvena. Na ir, mano manymu, tas nėra visiškai gerai, kadangi nelabai dar turime kultūrą, kurioje individas galėtų maksimaliai įmanomai mąstyti. Tiesiog, jeigu norime žmonijos vienybės, tarpusavio supratimo, klestėjimo, turime sukurti sistemą, kurioje tas supratimas būtų efektyviai įdiegiamas. O esant tokiam supratimui, turėtume daug kartų daugiau laisvių nei jų dabar suteikia mūsų turima "demokratija".

Ignas1992

Grįžtant prie pačios temos manau, kad ypač šiuo metu ta galimybė yra tikrai reali ir ne teorinė. Pats išpuolio tikslas ne nužudyt kuo daugiau žmonių ar už kažką atkeršyt, o tiesiog pasiet paniką pačioje šalyje. Manau šiuo laikotarpiu tai paranku būtų vienai valstybei (visi žino kuriai).
Aišku dar yra maža galimybė, jog kažkas surengtų išpuolį tik tam kad nukreiptų akis nuo kažkokių didesnių įvykių, bet kaip ir minėjau tokia galimybė mano nuomone mažai tikėtina. Lietuva tiesiog per maža valstybė visomis reikšmėmis pasauliniame kontekste.

Aukštyn