Prasideda pirmųjų Marso kolonistų atranka!

Pradėjo Benamis, balandžio 22, 2013, 21:13:53

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Linas Esu

Detaliausia studija iki šiol ištyrė kosmonautų smegenis: pokyčiai akivaizdūs


Seniai žinoma, kad buvimas kosmose įvairiai veikia astronautų sveikatą - silpsta kaulai ir raumenys, prastėja rega ir panašiai. Dabar atlikta detaliausia iki šiol studija, tyrinėjanti poveikį smegenims.



Nuskenavus 34 astronautų smegenis praėjus 4-10 dienų po grįžimo į Žemę ir palyginus su atvaizdais, gautais prieš išskrendant, aptikta keletas pokyčių.

18 astronautų vykdė maždaug šešių mėnesių trukmės misijas Tarptautinėje kosminėje stotyje, o 16 - trumpesnes, iki mėnesio trukmės misijas Šatluose.

Daugumos ilgas misijas vykdžiusių astronautų smegenys buvo pasislinkusios kaukolės ertmėje į viršų ir šiek tiek išsiplėtusios, aplink jas liko mažiau vietos smegenų skysčiui.

Taip pat sumažėjo smegenų viršuje esanti centrinė vaga, atskirianti kaktinę ir momeninę smegenų skiltis. Kol kas nėra aišku, kiek šie pokyčiai yra pavojingi ar kiek pakeičia smegenų funkcijas.

Tyrėjai mano, kad šie efektai gali paaiškinti ir suprastėjusį astronautų regėjimą - iš kaukolės ertmės išstumiamas smegenų skystis ima spausti regos nervą, šis ištinsta ir ima prasčiau perdavinėti signalus į smegenis, - tačiau tvirtai teigti, kad šis paaiškinimas teisingas, dar negali.

Trumpas misijas vykdžiusių astronautų smegenys pakitimų nerodė, taigi atrodo, kad mikrogravitacijos poveikis pasireiškia per keletą mėnesių.

Toliau tyrimas bus tęsiamas ir astronautų smegenys skanuojamos praėjus ilgesniam laikui po grįžimo į Žemę.

Tokie tyrimai yra labai svarbi žmonių pasirengimo kelionėms į Marsą ir tolimesnius Saulės sistemos objektus dalis.

vytra

Citata iš: Linas Esu  lapkričio 14, 2017, 11:30:55Toliau tyrimas bus tęsiamas ir astronautų smegenys skanuojamos praėjus ilgesniam laikui..
Sveiki,

- kodėl "mokslininkai" išsigimė? planuoja mirties nuosprendžius ir tremtį iki gyvos galvos? čia kas, sadistinis pasitenkinimas dėl kelių sutaupytų milijonų? Tas pats dėl gravitacijos: vietoje mėginimų sukurti dirbtinę gravitacija, jie kankina astronautus blogiau nei žiurkes!

p.s.
.. dirbtinė gravitacija nereikalauja super didelių erdvėlaivių, pakanka du "shatle" tipo laivelius sujungti trosu ir korekcinių varikliukų pagalba sukurti sukimąsi abie bendrą centrą.


Ačiū.


elteide

vytra, visokių psichų yra ..tikiu yra ir tokių , kurie mielai visam išskrisyų į tą Marsą

Linas Esu

When Falcon Heavy lifts off, it will be the most powerful operational rocket in the world by a factor of two.  With the ability to lift into orbit nearly 64 metric tons (141,000 lb)---a mass greater than a 737 jetliner loaded with passengers, crew, luggage and fuel--Falcon Heavy can lift more than twice the payload of the next closest operational vehicle, the Delta IV Heavy, at one-third the cost.

Falcon Heavy's first stage is composed of three Falcon 9 nine-engine cores whose 27 Merlin engines together generate more than 5 million pounds of thrust at liftoff, equal to approximately eighteen 747 aircraft.

Following liftoff, the two side boosters separate from the center core and return to landing sites for future reuse.  The center core, traveling further and faster than the side boosters, also returns for reuse, but lands on a drone ship located in the Atlantic Ocean.

At max velocity the Roadster will travel 11 km/s (7mi/s) and travel 400 million km (250 million mi) from Earth.

P.S. 01:01 NSO , laukite ufo fanatikų komentarų .



czech-kuolis

Žiūrėjau paleidimą, buvo gražu   :'(

Linas Esu

#110
vasario 07, 2018, 11:28:57 Redagavimas: vasario 07, 2018, 18:10:03 by Linas Esu
http://www.bbc.com/news/science-environment-42969020

Falcon Heavy Test Flight
37:40 , kažkas iš science fix filmų.....


O čia bandymų kelias iki teigiamų rezultatų....


Linas Esu

JAV kosminių technologijų korporacija „SpaceX" tikisi netrukus pradėti nepilotuojamu režimu bandyti pirmąjį savo daugkartinį erdvėlaivį „Dragon V2" artimiausiais metais planuojamiems turistiniams kruizams aplink Mėnulį.

„Kosminis laivas „Dragon V2" į Kanaveralo kyšulį bus atgabentas liepos viduryje. Ten šis daugkartinis erdvėlaivis bus ruošiamas bandomiesiems nepilotuojamiems skrydžiams, kurių pirmasis numatytas rugpjūtį. Jei iki rugpjūčio nebus spėta pasiruošti, pirmąjį erdvėlaivio paleidimą gali tekti atidėti iki gruodžio mėnesio", - sakė Kennedy kosmoso centro atstovas.

Anot jo, antruoju atveju pilotuojami „Dragon V2" bandomieji skrydžiai gali būti pradėti ne anksčiau 2019 metų, o ne 2018-ųjų žiemą, kaip kad dabar „SpaceX" tikisi.

„Dragon V2" - privatus daugkartinio naudojimo pilotuojamas erdvėlaivis, „SpaceX" pagamintas NASA užsakymu pagal „Commercial Crew Development" (CCDev) programą. Jo pagrindinė paskirtis - nuskraidinti astronautus į Tarptautinę kosminę stotį bei grąžinti juos į Žemę.

Turistinės „Dragon V2" versijos projektą Kalifornijoje įsikūrusios „SpaceX" vadovas Elonas Muskas pristatė 2014 metų gegužę.

Šių metų vasarį „SpaceX" pirmąkart paleido galingiausią pasaulyje sunkiąją raketą nešėją „Falcon Heavy", kuri ateityje iškels pilotuojamus erdvėlaivius skrydžiams toliau Žemės orbitos, pavyzdžiui, į Mėnulį ar Marsą. Netrukus po šio istorinio starto E. Muskas paskelbė kosminių kruizų iki Mėnulio, apskriejant Žemės palydovą, planus, kuriuos tikimasi įgyvendinti artimiausiais metais.


Aukštyn