Dialogas su ateizmu

Pradėjo a.t.sielis, sausio 01, 2017, 11:36:57

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

paragraf 78

Citata iš: Mekabciel  sausio 07, 2017, 19:40:23Dvasingumas, Dievas, Jėzus, Mozė, Krišna, Petras ir t.t. egzistuoja tik santykije tarp dviejų visiškai priešingų jėgų.
Gal gali tai pagrįsti konkrečiomis jėzaus, mozės ir petro citatomis?

Mekabciel

Citata iš: paragraf 78  sausio 10, 2017, 02:16:12Gal gali tai pagrįsti konkrečiomis jėzaus, mozės ir petro citatomis?
"Pradzioje dievas sukure "dangu ir zeme"", o toliau net nera ka cituoti, visa Biblija tik apie tai ir tuose remuose parasyta.


cs

Citata iš: Mekabciel  sausio 10, 2017, 09:56:36"Pradzioje dievas sukure "dangu ir zeme"", o toliau net nera ka cituoti, visa Biblija tik apie tai ir tuose remuose parasyta.
Biblija turi suderinimą ar apsvarstymą, kaip ištiesų turi sekti pavyzdžius ir 'teisingai' numatyti gyvenimą pagal numatytą kelią. Šeimos, draugystės, bendravimo koncepcijos tai atspindi, bet Biblija jas kaip sakant "išgrynina", biblija ir tuo pačiu religija ragina sekti pasiūlytu keliu, bet ne prigalvoti savo kelio, nesugalvoti nieko savo, net nesugalvoti abėjoti.

Pagalvoti reikia, ar ekspermentas, kurį religiją jau kiaurai žino, nėra kilęs iš priežasties ir ar tai neatspindi dabartinės situacijos, kuriai būtent (tik tiek minimaliai) leista. Jeigu religija minimaliomis salygomis gali parodyti gyvenimo kelius, vadinasi, ji yra teisinga, bet tik laikinai ir laibai ribotai.

Kol sąmonė geba panaudoti išteklius vienam procesui, ji nepastebi nieko daugiau. Bet kadangi yra koncepcija tokia: nepastebima viskas ko nėra, bet tik iki tol, kol neatrasta. Atradimas yra įmanomas. Mokslas kaip koncepcija yra plataus panaudojimo, tiek emociniai (religiniai) sričiai tirti, tiek techniniai. Visas palaikymas ir išteklių garantija skirta proceso įvykdymui kyla iš ekspermentavimo galimybės. Galimybė labai atvira ir prieinama kiekvienam. Tik tam tikrus etapus mokant, atrandami tam tikro etapo atradimai. Kokybė ir vertė susijusi su etapais. Etapais galime laikyti ir Biblijos atradėjus, kurie siekė atrasti universalų metodą, taikytiną labai ilgai ateityje. Tačiau nėra pagalvota, neapsvarstyta, kad koks universalus metodas pasirodytų - jis ne universalus, o konkretus. Galima to neįžvelgus toli nueiti. Metodo atpažinti ar betkoks kuriamas kelias yra labai universalus - nėra.

Mekabciel

Citata iš: cs  sausio 10, 2017, 14:58:53Biblija turi suderinimą ar apsvarstymą, kaip ištiesų turi sekti pavyzdžius ir 'teisingai' numatyti gyvenimą pagal numatytą kelią. Šeimos, draugystės, bendravimo koncepcijos tai atspindi, bet Biblija jas kaip sakant "išgrynina", biblija ir tuo pačiu religija ragina sekti pasiūlytu keliu, bet ne prigalvoti savo kelio, nesugalvoti nieko savo, net nesugalvoti abėjoti.
Pagalvoti reikia, ar ekspermentas, kurį religiją jau kiaurai žino, nėra kilęs iš priežasties ir ar tai neatspindi dabartinės situacijos, kuriai būtent (tik tiek minimaliai) leista. Jeigu religija minimaliomis salygomis gali parodyti gyvenimo kelius, vadinasi, ji yra teisinga, bet tik laikinai ir laibai ribotai.
Sicia, deja, nieko nesupratau.

Citata iš: cs  sausio 10, 2017, 14:58:53Kol sąmonė geba panaudoti išteklius vienam procesui, ji nepastebi nieko daugiau. Bet kadangi yra koncepcija tokia: nepastebima viskas ko nėra, bet tik iki tol, kol neatrasta. Atradimas yra įmanomas.
Mokslas kaip koncepcija yra plataus panaudojimo, tiek emociniai (religiniai) sričiai tirti, tiek techniniai. Visas palaikymas ir išteklių garantija skirta proceso įvykdymui kyla iš ekspermentavimo galimybės. Galimybė labai atvira ir prieinama kiekvienam. Tik tam tikrus etapus mokant, atrandami tam tikro etapo atradimai. Kokybė ir vertė susijusi su etapais. Etapais galime laikyti ir Biblijos atradėjus, kurie siekė atrasti universalų metodą, taikytiną labai ilgai ateityje. Tačiau nėra pagalvota, neapsvarstyta, kad koks universalus metodas pasirodytų - jis ne universalus, o konkretus. Galima to neįžvelgus toli nueiti. Metodo atpažinti ar betkoks kuriamas kelias yra labai universalus - nėra.
O sicia irgi nesuprantu minties... Gal galima butu keliais supaprastintais sakiniais esme?
Koks skirtumas tarp universalus ir konkretus? Universlus negali but konkretus?
p.s. eksper(I)mentas.

cs

Pateikiau koncepcinę išvadą - taip ir suprasti. O dėl klaidos žodyje, pasitaiko.

Universalus yra nekonkretus, o visai kitaip pagamintas, universalus yra kitoks, bet nevertinamas kaip konkretus. Atsižvelgiama daug kitaip. Neapsakomai.

Mekabciel

Citata iš: cs  sausio 10, 2017, 19:20:51Pateikiau koncepcinę išvadą - taip ir suprasti. O dėl klaidos žodyje, pasitaiko.

Universalus yra nekonkretus, o visai kitaip pagamintas, universalus yra kitoks, bet nevertinamas kaip konkretus. Atsižvelgiama daug kitaip. Neapsakomai.
Kokia koncepcine isvada?

Konkretus taip pat gali but ir universalus.

cs

Citata iš: Mekabciel  sausio 10, 2017, 20:03:52Kokia koncepcine isvada?
CitataKol sąmonė geba panaudoti išteklius vienam procesui, ji nepastebi nieko daugiau.
Nesakau, kad ji geriausia, bet yra tokia koncepcinė išvada. Gal yra kitokių, nežinau, nesidomėjau, šiuo metu man aktuali ši.

paragraf 78

Citata iš: Mekabciel  sausio 10, 2017, 09:56:36
Citata iš: paragraf 78  sausio 10, 2017, 02:16:12Gal gali tai pagrįsti konkrečiomis jėzaus, mozės ir petro citatomis?
"Pradzioje dievas sukure "dangu ir zeme"", o toliau net nera ka cituoti, visa Biblija tik apie tai ir tuose remuose parasyta.


Todėl ir klausiu, nes kažkaip nepamenu nei vienos vietos kurioje būtų kalbama apie tai ką rašei, bet galvoju gal neatidžiai skaičiau ir tu mane apšviesi...

Mekabciel

Citata iš: paragraf 78  sausio 10, 2017, 22:19:34Todėl ir klausiu, nes kažkaip nepamenu nei vienos vietos kurioje būtų kalbama apie tai ką rašei, bet galvoju gal neatidžiai skaičiau ir tu mane apšviesi...
O tu tik bilbija skaitai ar dar ir kazkoki jos aiskinima? Fizika skaitai, ar skaitai knyga kaip fizika mokytis?

paragraf 78

Citata iš: Mekabciel  sausio 10, 2017, 22:51:53
Citata iš: paragraf 78  sausio 10, 2017, 22:19:34Todėl ir klausiu, nes kažkaip nepamenu nei vienos vietos kurioje būtų kalbama apie tai ką rašei, bet galvoju gal neatidžiai skaičiau ir tu mane apšviesi...
O tu tik bilbija skaitai ar dar ir kazkoki jos aiskinima? Fizika skaitai, ar skaitai knyga kaip fizika mokytis?
brangus Mekabciel, kaip jau žinai aš teologiją studijuoju jau 18 metų, tai mano specialybė (šiuo metu studijuoju biblistiką), tad akivaizdu, jog tavo du paskutiniai pranešimai tėra bandymas išsisukti iš atsakymo. Manau visada yra geriausia kai žinai atsakymą tiesiog pasakyti, kai nežinai tiesiog sakyti - sorry tai tebuvo lozungas kurio pratęsti negaliu. Bent jau pats stengiuosi taip daryti, o ne sukti uodegą kai nebesugebu apginti išsakyto teiginio.
Tai arba sakyk atsakymą arba neemanuokime blėnių :)

Mekabciel

#190
sausio 11, 2017, 10:50:13 Redagavimas: sausio 11, 2017, 11:39:40 by Mekabciel
Citata iš: paragraf 78  sausio 11, 2017, 08:16:09brangus Mekabciel, kaip jau žinai aš teologiją studijuoju jau 18 metų, tai mano specialybė (šiuo metu studijuoju biblistiką), tad akivaizdu, jog tavo du paskutiniai pranešimai tėra bandymas išsisukti iš atsakymo. Manau visada yra geriausia kai žinai atsakymą tiesiog pasakyti, kai nežinai tiesiog sakyti - sorry tai tebuvo lozungas kurio pratęsti negaliu. Bent jau pats stengiuosi taip daryti, o ne sukti uodegą kai nebesugebu apginti išsakyto teiginio.
Tai arba sakyk atsakymą arba neemanuokime blėnių :)
As savo atsakyma parasiau.

Rasiau apie santyki i knygos personazus, o tu manes paprasei, Mozes citatos, kurioje turetu atsispindet santykis i ji. Tai kas cia per klausimas ir koki jis rysi su mano teiginiu turi?

Kadangi nematau rysio tarp mano teiginio ir tavo klausimo, tai ir atsakymas analogiskas.
Tai tu mane provokuoji klausimu ir as neatsakes tavo dazniu lieku bleniu eimanuotoju. Tai neuzdavinek neadekvaciu klausimu ir nereiks bleniu eimanuot.

Atsiversk koki Vidini Toros aiskinima(ne siaip aiskinima, kai kunigas tiksliai nezino, kas turima omeny) ir paieskok aiskinimo kaip skaityt sita knyga.


Toliau musu susirasinejima butu galima isversti sekanciai:

- a+b=3 yra salyga.
- Gal gali pacituot, kur aiskinama kad sie simboliai yra salyga?
- Ne negaliu.
- A nu tai cia lozungas.

arba

Atsivertus formuliu knyga.
- Cia parasytos fizikinius procesus aprasancios formules.
- Gal gali pacituot, kur cia parasyta kad sitos formules apraso fizikinius procesus.
- Ne negaliu.
- A nu tai cia lozungas.

Tai tokiu atveju kita knyga reik pasiimt.

paragraf 78

Matau nesusikalbame... tiek to tada :)

P.S. nebūk piktas

Mekabciel

Citata iš: paragraf 78  sausio 11, 2017, 11:12:26Matau nesusikalbame... tiek to tada :)

P.S. nebūk piktas
Va, del to tai sutinku. Tai nors tiek susisnekam. ;)


tadasas99

Visos temos neskaiciau, bet as temos atsakyma matau pirmuose postuose, t.y. Klausiama, mastoma kaip neprarasti jaunosios kartos, negerai, kodel?
 Pvz. Vaikui sakai "tau negalima i stovykla" visai nesvarbi vaiko reakcija jis i stovykla nores, sakai kad vaikui reikia i stovykla, jis jauciasi verciamas kazka daryti pries savo valia, vaikas bandys tam priesintis.

a.t.sielis

Citata iš: tadasas99  sausio 12, 2017, 07:24:56Klausiama, mastoma kaip neprarasti jaunosios kartos, negerai, kodel?
Asmeniškai, aš neturiu ko prarasti ar laimėti. Manęs nesieja jokie materialiniai ryšiai su tais, kurie tiki, ar netiki, nesu niekaip susijęs su jų gyvenimu ar tuo, ką jie daro. Tiesiog savo laiku buvau patikėjęs ateistine pozicija, po to pamačiau, kad tai neteisinga tikrovės neatitinkanti pozicija, taigi, kalbu apie tai, kokia yra tikrovė. Kas iš to ką laimės ar pralaimės manęs neliečia, pagyvensiu ir numirsiu po kažkiek metų, kai ateis tam laikas. Ir visi tuo pačiu keliu eina. Mes šiame pasaulyje tik laikinai, ir turim trumpą laiką kažką suprast apie tikrovę. Kalbėjimas tomis temomis iš principo yra asmeniškai nesuinteresuotas, interesas - tik prisirišimas prie tiesos.

Aukštyn