Ekspertas: Lietuvoje tikros mėsos nė gramo, o pieniškos dešrelės sargdina vaikus

mesa-gmo-netikraŠiuolaikinė medicina sako, kad net 80% naujų ligų atsiranda nuo netinkamos mitybos, 15% – nuo judėjimo stokos, 5% – nuo kitų civilizacijos faktorių, tokių kaip užterštas oras. Nepriklausomo mitybos ir kulinarijos eksperto Vincento Sako išvados šokiruoja: lietuviai yra naikinami mėsos produktų pagalba. O labiausiai kenčia vaikai.
 
„Dvylika metų „tarybinės dešrelės“ buvo populiariausios Lietuvoje. Be to, „tarybiniai“ mėsos gaminiai jau penkiskart yra gavę „Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimus. Kaip galima paaiškinti tokį „tarybinių dešrelių“ populiarumą?“ – Toks klausimas nuskabėjo Vincentui iš vieno studento.
 
„Tarybines dešreles“ „populiariausiomis“ Lietuvoje padarė ne paklausa, o užsakomosios reklamos, nes statistikos kiek ir kokių dešrelių perka lietuviai kol kas iš vis nėra. Turiu duomenis iš „Iki“, „Rimi“ ir „Norfos“ prekybos centrų (tas pats turėtų būti ir „Maximose“), kurie rodo, kad Lietuvoje žmonės daugiausiai perka tik pačias pigiausias dešreles, tas, kurių sudėtyje mėsos iš vis nėra.
 
„Iš tiesų priedai, kurie naudojami visose virtose dešrelėse iššaukia vaikams alergiją ir todėl jau mūsų dienomis kūdikiai 100 procentų gimsta alergiški! Iš pernai tirtų mokinių, nustatyta, kad Lietuvoje yra tik 12% sveikų vaikų! Neišmanančių apie mitybą tėvų vaikai, maitinami virtomis dešrelėmis, nuo ten esančių cheminių skoniklių, kvapiklių ir spalvikių tampa priklausomais, kaip nuo narkotikų, jie jau patys nori ne kito maisto, o reikalauja tik dešrelių, o nuo tokio maisto vaikus kamuoja įvairūs chroniški susirgimai. Pažiūrėkite, ką vaikams siūlo Lietuvos restoranai, kavinės, barai, picerijos, ir net mokyklų valgyklos – virtas „sasiskas“ (saucisse – prancūziškai – dešrelė) su aliejuje virtomis išpampusiomis bulvėmis“, – piktinasi V. Sakas.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku!

 

Cheminių junginių, iš kurių gaminamos dešrelės, vaikų organizmas fiziologiškai nesuvirškina ir neįsisavina, nes vaiko organizmas nesupranta, ką su šiuo „vaikui skaniu“ šlamštu daryti. Tada vaiko organizmas šio nuodingo maisto pašalinimui naudoja tuos resursus, kurie yra skirti augimui, vystimuisi, aktyvumui. Net ir suaugę žmonės, privalgę dešrelių, ne ką geriau jaučiasi. Deja, potraukis ir poreikis dešrelėms jau įsitvirtinęs ir žmogus, ypač vaikas neturi nei jėgų, nei valios atsisakyti nesuprantančių ką daro tėvų jėga įbrukto patiems tėvams „įprasto“ ir „skanaus“ maisto.

 

Vaikams gaminamos dešreles – tarsi nuodai jaunam organizmui

 

Vaikams ypač pavojingos yra specialiai vaikams gamintos dešrelės. Gražios, spalvingos etiketės neparodo, kad jose nieko maistingo ir naudingo nėra. Vaikams skirtose „sasiskose“ yra tik vaiko organizmui nereikalingų medžiagų sankaupa, koncentratas, kurį galima greitai paruošti ir dar greičiau suvalgyti. Daugelis mamų ir bobučių vaikelius maitina „sasiskomis“ ir „sardelėmis“ todėl, kad per savo durną galvą nesupranta kokią žalą daro savo vaikams ir save teisina tuo, kad vaikai patys nieko kito nenori. O kaip vaikas gali ko nors kito norėti, jeigu vos tik sukanka jam metukai, tėvai vargšiukui jau per jėgą kemša chemines „sasiskas“.

 

Mūsų dienomis Europos sąjungoje taip pat ir Lietuvoje pieninės dešrelės štai iš ko gaminamos: genetiškai modifikuotos sojos koncentratas arba izoliatas ir metilceliuliozė sudaro didžiąją pieniškų dešrelių dalį. Daug vandens 60,5 % tiesiog iš krano įmaišoma į sutrintą masę, kad gautųsi tinkamos pastos (tirštumo) masė. Terminio apdorojimo procese vanduo atlieka „klijų“ vaidmenį, nes priverčia pastą sulipti.
 
Pigiausias genetiškai modifikuotas krakmolas būtinai dedamas į visas, nuo pigiausių iki brangiausių, dešreles. Į pieniškas dešreles dedamas modifikuotas bulvių krakmolas, žemiausios kokybės kviečių miltai sumaišyti su druska. Krakmolas dešrelėms suteikia tūrio (t.y. didina masės apimtis). Taip pat „suklijuoja“ kitus priedus, todėl nevalgomi mėsos likučiai, lašinių odelės tampa „malonios ir skanios‘ mūsų gomuriui ir liežuviui.
 
Pieno baltymai įmaišomi į dešrelių masę, kad padarytų vientisesnę „išpūstą“ dešrelių masę ir padidintų „baltymų“ kiekį, kuriuos jau galima laboratoriniai nustatyti, ir reikalingi tikrintojų ir valgytojų mulkinimui. Pieno baltymai iš tiesų yra pieno milteliai – kazeinas, lavoninis žmogaus organizmui pavojingas neįsisavinamas baltymas, ypatingai pavojingi vaikams ir jaunimui. Kuo daugiau dešrelių, tuo trapesni kaulai, tuo sunkesnis virškinimas ir didesnis pilvapūtis.
 
Lietuvoje gaminamose pieniškose dešrelės tikros mėsos nėra, o jeigu į jas dedama kas nors mėsiško, tai tik mažas procentas mėsos likučių, gyslų, sausgyslių ir lašinių odų. Kurie yra ne malami, o sutrinami (kutiruojami) į vientisą tirštą masę (kartais įmaišoma vištienos arba kalakutienos likučių net su padaigais). Ši tiršta masė dar „pagardinama“ cheminiais konservantais, cheminėmis kvapiosiomis medžiagomis ir raudonais valgomais dažais.
Lietuvoje gaminamose pieniškose dešrelės 100g yra apie 2% druskos, o tai rodo, kad visos Lietuvoje gaminamos dešrelės turėtų būti klasifikuojamas kaip didelio druskingumo maisto produktas.
 
Daugeliui žinoma, kad druskos perteklius organizme didina aukšto kraujospūdžio, insulto ir širdies ligų riziką. Standartinė pieniška dešrelė, kuriomis tėvai maitina savo vaikus, sveria 50 g, o druskos joje – net 1,2 g (dešimtadalis suaugusiajam rekomenduojamo druskos kiekio per dieną). Vaikams iki trijų metų rekomenduojamas druskos kiekis per dieną neturi viršyti 2 g, o vaikams nuo 4 iki 6 metų – 3 g. Vaikai, kaip ir suaugusieji, naudodami per daug druskos, suserga astma, skrandžio vėžiu, nutukimu, padidėja kraujospūdis, atsiranda trapių kaulų ligos.
 
Tikros mėsos Lietuvoje – nė gramo
 
Ir parduotuvėse, ir turguose, ir net „ūkininkų turgeliuose“ šiandien visi kaip vienas prekiauja ne kiaulių, o kiauliagyvių mėsa, kurios auginamos Lietuvoje danišku cheminiu greituoju smirdančiuoju būdu, teršiančiu Lietuvos gamtą ir nuodijančiu apylinkės gyventojus arba yra atvežtos iš Lenkijos ar kitų užsienių, kur taip pat auginamos tuo pačiu danišku cheminiu greituoju smirdančiuoju būdu. Nekalbu apie vieną kitą ūkininką, kuris tik savo reikmėms augina kiaules.
 
Cheminiais ėdimo skatintojais, augimo stimuliatoriais, cheminiais vaistais, cheminiais inhibitoriais ėsdinami paršeliai jau nebegali natūraliai augti, jų organizmas nebegali natūraliai, pagal gamtos dėsnius suformuoti kūno raumenis ir riebalus, mėsą.

 

Paršeliai virsta ne kiaulėmis, o chemizuotais kiauliagyviais, todėl ir jų mėsa yra pavojinga žmogaus sveikatai ir ypatingai nuodinga vaikų organizmui, sukelianti ne tik spuogų augimą bet ir įvairias ligas. Kuo daugiau kiauliagyvių mėsos, – tuo daugiau Lietuvoje spuoguotų panelių, jaunimo, vaikų ir net suaugusių, tuo daugiau įvairių susirgimų ir tuo didesnis vaistinių pelnas.

 

„Nekaltieji“ mėsos priedai

 

E250 – natrio nitritas. Apdorota mėsa didina žarnyno vėžio riziką, o konservantas E250 prie to prisideda labiausiai. Į dešrelių masę natrio nitritas maišomas dėl mėsos šviežumo (t.y. kad mėsa nepapilkėtų ir būtų gražiai raudona), mikrobų naikinimo. Patekę į organizmą, nitritai gali reaguoti su baltymų turtingais maisto produktais, tokiais kaip mėsa. Reakcijų metu organizme gali susidaryti n-nitrozo junginių. Šie junginiai pažeidžia DNR grandinę ir gali sukelti vėžį. Kuo tėvai savo vaikus daugiau maitina dešrelėmis, tuo daugiau jiems sukelia vėžinių susirgimų. Pagal dabar galiojančius įstatymus dešrelių gamintojai neprivalo etiketėje nurodyti, kokios kvapiosios medžiagos yra naudojamos gamybos procese, todėl gamintojai naudoja dirbtinius „rūkyto produkto“ kvapus, žolelių, prieskonių, saliero bei česnako miltelius.

 

E621 – mononatrio glutamatas. E621, dešrelėms suteikia „mėsišką“ skonį ir valgytojus, ypač vaikus ir jaunimą padaro priklausomais nuo tų nuodingųjų dešrelių. Ši priklausomybė analogiška priklausomybei nuo narkotikų.

 

E451 – kalio ir natrio trifosfatai. Tai sintetiniu būdu pagamintos bespalvės druskos, kurios dešrelių masę veikia kaip stabilizatorius ir emulsija. Dešrelių masei suteikia tvirtesnę tekstūrą, išlaiko tinkamą rūgštingumą, leidžia aliejui bei riebalams maišytis su vandeniu. E451 taip pat naudojamas plovikliuose, kad suminkštintų vandenį. Taip pat yra popieriaus, gumos, aušinimo skysčio sudedamoji dalis. Yra nustatyta, kad jo vartojimas gali pakenkti žmogaus sveikatai.

 

E452 – polifosfatai. E452 yra emulsiklis ir stabilizatorius, pagerinantis dešrainio tekstūrą bei stabdantis riebalų karstelėjimą. Taip pat užkerta kelią apsinuodijimo maistu atvejams. Žmogaus organizme šis maisto priedas skyla į fosfatus ir sukelia alerginius susirgimus.

 

E120 – karminas. Tai ryškiai raudonas pigmentas, gaminamas iš vabzdžių košenilių. Jis pavojingas sveikatai, nes sukelia alerginius susirgimus. Karminas ruošiamas iš košenilio virinant džiovintus vabzdžius vandenyje, kad susidarytų karmino rūgšties ekstraktas. Susidaręs skaidrus tirpalas apdorojamas amoniaku ar soda, taip išfiltruojant spalvą. Šią ryškiai raudonos spalvos medžiagą dažnai sutinkate prekybos centruose. Jos galite rasti karyje, jogurtuose, lūpdažiuose, skaistaluose ir daugelyje kitų maisto ir ne maisto produktų. Tačiau būtina žinoti, kad karminas gali sukelti alerginę reakciją ar net anafilaksinį šoką.

 

Ką valgysite pietums? Ar vis dar galvojate apie dešreles?

 

Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas: Vincentas Sakas


Facebook komentarai
41 komentarų "Ekspertas: Lietuvoje tikros mėsos nė gramo, o pieniškos dešrelės sargdina vaikus"
2500
Rūšiuoti pagal:   Naujausius | Seniausius | Geriausius
Nera cia ko

Zmones nebijokit desreliu ir kiauliagyviu! Taip pat visi E yra patvirtinti ES ir vartoti ledziama. Tiesiog nevalgykit kiekviena diena ju, daugiau darzoviu ir vaisiu (pesticidus mes lengvai pasaliname) ir busim sveiki

Ruta

Taip taip viskas kas blogiausia Lietuvoje :D o va Anglijoje, Vokietijoje ir t.t. pigiausi produktai TIKRAI patys naturaliausi be drusku, skonio stiprikliu ir dazikliu :D nejuokinkit! visur kas pigu tai is **** pagaminta, o kokybe pinigus kainuoja nesvarbu kurioje pasaulio salyje busite!

Toks gyvenimas
Kas liecia sio straipsnio, tai perspausta pykcio teorija, kuri nevisiskai teisinga – pvz.: risa ne „vanduo pilamas is krano“, o ledas, todel yra sioks toks skirtumas ir kai kurie kiti pasisakymai rodo, jog tamsta nepilnai ismano desreliu gamybos technologija… Be to jei gilintis, tai visas pagamintas maistas yra blogas, o jei nori tinkamo valgio, tai pats zmogus turi rupintis maistu nuo ukio iki stalo pats (net ir majoneza turi gamintis, is savo ukio, dedamu vistu kiausiniu) . O kas liecia kur ko daugiau ar maziau, tai rodiklis – kaina, i kurias nekekvienas gali ikibti, todel ir perka desreles („sasyskas“) su… Skaityti daugiau »
Beprotis

Kol nepaskaičiau apie majonezą, kiaušinius – tai maniau, kad bus argumentuotas oponentas Autoriui ir kažkuo dar papildys, t.y. atskleis tas dešrelių gamybos subtilybes, deja.. Tai tamsta, sakot, visai nieko tas majonezas ir kiaušiniai, ane?

Liudas

Tu čia apie ką, beproti? :D

baisu

O valdžia žmonėms kaimuose draudžia auginti kiaules dėl kokio tai neva kiaulių maro! Rado nugaišusį šerną miškuose ir vsio, 10 km spinduliu naikinam kiaules pas žmones. Logikos nulis. Čia tik viena mintis – valgykit tą danišką, lenkišką brudą, kad trumpiau gyventumėt. Masinis žmonių naikinimas.

Inderiuska

Mirkim iš bado. Dešreliu ir mėsos negalima. Daržovės, vaisiai ir grudinės kultūros, taip pat apdorojamos chemikalais – negalima. Jeigu viską auginti pačiam, nežinia kiek žemėje ir aplinkoje yra visokių nuodų – negalima. Taip greičiau išnyksim.

Nuomonius

Nuo visu chemikalu, užteršto oro visiškai neapsisaugosi, bet galim rinktis mažiau užteršta maista pvz, turgeliuose pirkti, iš ukininkų kaime. Be to pasiteirauti kaip augina ar naudoja chemija, jei naudoja, tai kokia. Ne visa chemija blogai, yra tokia pvz. kur dirvožemi praturtina butinom medžiagom. Manau kas ieško visada ras alternatyva.

Ruta

Turgeliuose? kur is lenkijos pigienas vezas ir pardavineja kaip gera :D sudetis ismokime skaityti ir suprasti!

Lora

Tai gal dar pasiūlytumėt ir ką daryti??? Skaitėm ne kartą, tik nežinom ką su ta info daryti ir ką apskritai valgyti. Gal tą savo sumanumą panaudokite rimtesniems, ne tik paprastų žmonių gąsdinimui?…

Nuomonius

Tiesiog pradėk domėtis, kas yra sveikas maistas. Apskritai manau, bet kokios mėsos reikėtu atsisakyti ir bet kokio maisto kuris yra apdorotas (keptas, virtas…). Nereikia but mokslininkui, kad suprastum kas yra sveika tavo organizmui. Dideliame karštyje žūsta vitaminai, tai bet koks, toks, maistas tampa bevertis, net be visų E priedu. Juk kaip ir kokioje dykumoje niekas nelabai tenori augti. Esme supratai, būk sveikas. Ačiu jums visiems, kad esat, be jūsų nebūtų nieko.

mama

Mesoj yra gelezues,vien is darzoviu ir grudu irganizmas jos pakankamai nepasisavina.net daktarai tam pritaria,kad reikia mesos.aisku kokybiskos,ne „hod dog“desreliu.

Paulius

Jeigu nezinai kaip sita info panaudoti, cia tavo beda

zelga

atsakymas itin vietoje:)

asinga

eikit i lidl ten kokybiskos desreles ir skanios

Beprotis

Made in poland

Valgytojas

Straipsnis paįvairintas lakią fantazija ir išgalvotas faktais.

Beprotis

Valgytojau, kontroversiškas argumentas, prašyčiau iš Jūsų pusės(?)

Sarkazmas

Argumentuotas komentaras, nieko negalima pridurti. Ir nurodyta konkreciai kur fantazija, ir nurodyti bei paneigti faktai….

Valgytojas

Pirmiausia šitas straipsnio ekspertas yra nepatikimas, galit googlinti. Straipsnyje faktai yra išgalvoti ir šiaip šis visas informacijos kratinys yra žmogaus kuris neturi nieko bendro su laboratorijos ir moksliniais tyrimais.

Vilniaus paukstynas

Nežinau ar reikia turėti mokslinį išsilavinimą tam, kad suprastum jog kažkas čia ne taip. Dirbau Vilniaus Paukštyne. Savo akimis mačiau kaip pumpuoja vištas einančias per konvejerį švirkštais. Jos padidėdavo iki 30-50%. Tai čia normalu?

veg

TIK protingi ir MĄSTANTYS žmonės pasirinks teisingą maistą ir gyvenimo būdą. Jūs manot skundai, vyriausybė kažką darys? Ne, toks ir yra planas visai žmonijai. Čia nėra vietos paprastiesiems, tai kodėl nenuodyti jų maistu, kodėl neprikurti nesamų ligų, kodėl nešerti tų vargšelių vaistais? Mūsų čia tiesiog nereikia ir siekiama lėtais ir lengvais būdais atsikratyti. Tad mūsų raudos nieko čia nepadės, patys savimi turime pasirūpinti. Turėti savo ūkius, savo vaisius daržoves, netikėti ligomis ir net neatsisukti į vaistines. Peace.

lale

Ar manote, kad kitur ant svieto dešrelės yra geresnės ? Anaiptol. Paragavusi įvairių skandinaviškų dešrelių nusprendžiau, kad lietuviškos dešrelės yra pačios tikriausios ir pačios mėsingiausios. Na jeigu kreipsitės i seimą dėl dešrelių uždraudimo, tai pirmiausia paprašykite, kad uždraustų visa cukrų , visus rūkalus ir visą alkoholį, rūkytus mėsos gaminius, konservus ir kitus gaminius su actu, limonadus, traškučius, saldainius, sausainius…O gal tiesiog užuot ieškoję kaltų rinkimės tai, ką valgyti yra sveika ir naudinga :).

Pasibaisėjęs

„O gal tiesiog užuot ieškoję kaltų rinkimės tai, ką valgyti yra sveika ir naudinga“ – nieko sau pareiškimas :D Ta prasme mus gali durninti pardavinėjant visokį šlamštą, o mes turime nekreipti į tai dėmesio? Čia tas pats kas pasakyti išprievartautai merginai, kad ji kalta dėl to, nes buvo per mažai apsirengusi… Tiesiog nesuvokiamas žmonių mąstymas…

Viktorijana

Skaitant tokius straipsnius tik kyla klausimas, kur yra visus institucijos „tipo“ atsakingos uz zmoniu sveikata….nera, visuomene pati savo noru naikina save, jog nebutu pertekliaus zmoniu pasaulyje…viskas aplinkui yra zalinga sveikatai , atlaiko tik stipresni imuninetai.

Beprotis

Viktorijana, visi taip vadinami, „tipo“ atsakingų institucijų tarnautojai, yra kišeniniai ir „sėdi“ matricoje, deja, kaip ir daugelis STATISTINIŲ VIENETŲ-RINKĖJŲ

Paulius

Tikrai vertas demesio straipsnis. Aisku tik mastantiems zmonems, biomasei vienodai

skaitytojo

siaubas kur veterinarijos ir maisto tarnybos ar jos vaiku neturi ar ir jiems idomu sirgti?

Beprotis

jie visi maticoj, kaip ir daugelis, deja…

teta

tiesiog stebina atsakingų valstybės tarnautojų abejingumas maisto produktams prekybos vietose. Tai ne tik mėsa, tai ir miltai ir jo produktai, pienas ir jo produktai, paukštiena ir jos produktai… praktiškai prekyboje nieko valgomo nebėra. Nusipirkau paukštienos iš lietuviško paukštyno (parduotuvėje). Vos šoko negavau pamačiusi, kad ji šviečia, taip taip … šviečia. Jos nelietė net valkataujantys šunys ir katės. Taip kad jūsų sveikata jūsų pačių reikalas…..

to teta

Nusipezi :DDDDDDDDD arba vaidenas o tada reikia zegnotis ;)

Beprotis

Asile, aš tau galiu parodyti, kad TIKRAI šviečia! b*t ir žuvis šviečia! Eik, ryk toliau viską iš maistpekybcentrių!

Ttt

Prie kokios anomalijos priskirsime si straipsni?

Anonimas

O tai ką čia bl.et, atsiprašant, ne anomalija kai žmogus perka mėsą o gauną cheminį mėšlą? Čia normalu?

Info

Yra rubrika sveikata ir medicina jeigu nepastebejai. Rao.ir zemiskomis temomis

Juozukas

Baisu ir ka daryt ? Kaip pažabot gamintojus visi išmirsim aš paskambinau kaišiadorių rajono pakertų mėsa jie gamina dešra lašinuotis vieni priedai sakau e621 priedas sukele vežy sako taip ir bus tai neperku dar kaime gyvenu kiaules laikom lašinius valgau savo dešras ir pasikare jie jei niekam nerūpi tokia čia valstybė

Enki

Ką daryt? Skleisti informaciją, kad kuo daugiau žmonių žinotu. Tada rinktis prie valdžios institucijų (seimas, vyriausybė), streikuoti ir reikalauti besąlygiško atsistatydinimo kiekvieno iš ten sėdinčio vadovo bei visų jų padėjėjų. O tada visus, kurie buvo atsakingi už Lietuvos piliečių nuodijimą, vergvaldiškus įstatymus, nesąžiningą veiklą ir vagystes, visus sodinti į kalėjimą. Na bet tikriausiai dauguma palaikys Jūs idiotu, nes norite geresnio gyvenimo.

violeta

betgi kiaules augina,tai kur mesa dingsta,jei desreles be mesos

kiekvienam rinktis

Juk parasyta kaip tas desreles daro ir kokia ta kiauliena,kaip kiaules augina kuo maitina.

Lulu

Kiaule yra gyvas sutverimas, o ne produktas ir kazkokia mesa. Gyvunas jaucia ir nori gyventi lygiai taip pat kaip zmogus. Atsimerkit viena kart, ar matot kur ritasi dabar pasaulis? Gyvunus isnaudoja baisiau nei holokauste.
Nustokit est viska kas gyva.

Mėsa

Ačiū už nuomonę, bet toliau valgysiu kas gyva, nes augalai taip pat gyvi. Gal dar ir ereliams, liūtams papasakok ar vilkams ir t.t., kad nustotų valgyti mėsą. Žmogus irgi kažkam mėsa…

wpDiscuz