Jo didenybė atsitiktinumas

Pribloškiantys sutapimai

 

Net ir pačių didžiausių skeptikų ir materialistų gyvenime pasitaiko nepaaiškinamų sutapimų. Paaiškinti juos bandė daugelis išskirtinių protų, tačiau proto jėgos šiai užduočiai įveikti kol kas negana…

 

1900 liepos 28 d. Italijos karalius Umbertas I vakarieniavo restorane Monzos mieste. Paaiškėjo, kad įstaigos šeimininkas, irgi vardu Umbertas, gimė su karaliumi tą pačią dieną ir tame pačiame mieste. Maža to, abiejų bendravardžių žmonos turėjo vienodus vardus. Jų vestuvės vyko irgi tą pačią dieną, o restoranas buvo atidarytas tą dieną, kai buvo karūnuotas karalius.

 

Karalius ir nekaralius dėl to labai džiūgavo ir sutarė kitą dieną nueiti į stadioną. Tačiau nekilmingasis Umbertas rytą numirė, o po kelių valandų karalių nušovė anarchistas.

 

1944 metais, likus kelioms dienoms iki sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje, britų “Daily Telegraph” buvo išspausdintas nekaltas kryžiažodis. Jo atsakymuose buvo užšifruoti lemtingos Antrajame pasauliniame kare operacijos kodai – net ir desantininkų operacija “Overlord”. Anglų žvalgybą ištiko šokas. Tačiau paaiškėjo, kad kryžiažodį, neturėdamas jokių piktų kėslų, sudarė paprastas mokyklos mokytojas.

 

1896 m. mažai kam žinomas fantastas Morganas Robertsonas Londone išleido romaną “Titano” žūtis” apie pirmą ir paskutinį paties didžiausio keleivinio laivo žūtį susidūrus su ledkalniu.

 

Ir išgalvoto “Titano”, ir tikrojo “Titaniko”, nuskendusio 1912 m. balandį, išvaizda bei laivo charakteristikos sutapo. Taip pat sutapo ir aukų skaičius. Be to, išgalvotasis “Titanas” nuskendo irgi 1912 balandį.

 

Edgaras Po “Artūro Gordono Pimo istorijoje” pasakoja, kaip po laivo sudužimo bei blaškymosi okeane ekipažas suvalgė Ričardą Parkerį. 1884 m. sudužus jachtai “Minuetas”, jūreiviai suvalgė jungą Ričardą Parkerį.

 

1978 m. rugpjūčio 6 d. 21.40 val. netikėtai suskambo mėgstamas popiežiaus Pauliaus VI žadintuvas, puikiai veikęs 55 metus ir nustatytas šeštai valandai ryto. Tačiau būtent 21.40 val. jo šeimininkas baigė savo kelionę šioje žemėje.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Žinomas aktorius Entonis Hopkinsas, gavęs vaidmenį filme “Mergaitės iš Petrovkos”, niekur negalėjo nusipirkti romano, tačiau rado jį ant suoliuko, be to, su autoriaus pastabomis, skirtomis režisieriui.

 

Ar galima pavadinti atsitiktiniu sutapimu tragišką JAV prezidentų, išrinktų metais, kurie baigiasi nuliu, likimą? Linkolnas (1860), Garfildas (1880), Makinlis (1900), Kenedis (1960) buvo nužudyti, Harisonas (1840) mirė nuo plaučių uždegimo, Ruzveltas (1940) – nuo poliomielito, Hardingas (1920) patyrė sunkų infarktą. Į Reiganą (1980) buvo pasikėsinta. 2000 m. į Baltuosius rūmus atėjo Bušas. Jį patį likimas sergsti, bet būtent jo valdymo metu Amerikoje įvykdytas pats baisiausias istorijoje teroristinis aktas.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Fizika ir psichika

 

Šį klausimą narpliojo du garsūs šveicarai – vienas šiuolaikinės fizikos pagrindėjų Nobelio premijos laureatas Volfgangas Paulis ir psichologas Karlas Jungas, garsiausias Froido sekėjas.

 

Paulis suformulavo kertinį kvantinės fizikos principą: dvi dalelytės negali būti vienodos būsenos. Jungas išgarsėjo teorija apie kolektyvinę pasąmonę ir archetipus.

 

Paulis ir Jungas paskelbė bendrą darbą “Sinchroniškumas, arba Atsitiktinio ryšio principas”, savotišką savo teorijų hibridą. Šių mokslininkų teorija sutapimus traktavo kaip tam tikro universalaus principo, kuris sujungia į visumą visus fizikos dėsnius, pasireiškimą. Paslaptingi reiškiniai, telepatijos ir ateities spėjimo atvejai taip pat galį būti bendrų fizikos dėsnių atsispindėjimas išoriniame žmonių gyvenime.

 

Vyšnios pyrage

 

Minėtose sutapimų istorijose statistiškai patikimos sutapimų tikimybės analizės nėra. O moksliniams tyrimams tai padaryti būtina. Būtina pasverti visus faktorius, turėjusius įtakos sutapimams pasireikšti. Tikrinant ekspertizę dažnai nustatomos klaidos – net ir labai kruopščiai bei sąžiningai dirbę žmonės kartais klaidingai užrašo faktus. Mokslo istorijoje tokių epizodų nemaža.

 

Kalbant apie Jungo ir Paulio teoriją, reikia pasakyti, kad šiuolaikinei teorinei fizikai universalus principas, reguliuojantis sutapimus ir ateities spėjimą, nėra žinomas.

 

Bet kuri šeimininkė jums patvirtins, kad vyšnios pyrage niekada nepasiskirsto tolygiai. Pagal tikimybių teoriją, nepriklausomi objektai turi tendenciją plaktis į krūvą. Tačiau numatyti šį pasiskirstymą neįmanoma. Vadinasi, sutapimai yra neišvengiami, atsitiktiniai ir neprognozuojami.

 

Išvertė: Vilma Skiotienė, ve.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite