Šiuolaikinis menas – degradavęs?

Įspėjame! Straipsnis ir nuotraukos gali šokiruoti!

 

 

Ar menas šiais laikais išgyvena krizę? Kai kuriems atrodo, kad taip. Kraujas visuomet buvo didi jėga visose gyvenimo sferose. Tačiau didžiausia jėga jis yra meno srityje – bent jau taip įsitikinęs dailininkas Hermanas Ničas (Hermann Nitsch).

 

Viešas galvijų skerdimas, žarnų taškymas, kraujo gerimas – visa tai privaloma Hermano Ničo kūrybinio proceso dalis. Nors daugumai toks renginys primena senovinius kanibališkus ritualus, autorius griežtai pabrėžia, kad tai menas.

 

Austrijoje, Princendorfo pilyje, jis organizuoja renginius, kuriuos vadina „egzistencijos šventėmis“. 69 metų menininkas šokiruoja žmones savo darbais jau nuo septintojo dešimtmečio, o už tokius ir panašius performansus jam teko tris kartus sėdėti už grotų.

 

Kiekvienas menininkas žiurovui nori perteikti viso savo renginio prasmę ir sukelti kokias nors emocijas. Bet ar tam reikalingos ribos? Tikriausiai, kad taip.

 

Žemiau siūlome pažiūrėti tokio savotiškai keisti (švelniai tariant) spektaklio nuotraukas ir užduoti sau klausimą: ar aš eičiau į tokį pasirodymą?

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.


Facebook komentarai
26 komentarų "Šiuolaikinis menas – degradavęs?"
2500
Rūšiuoti pagal:   Naujausius | Seniausius | Geriausius
Malo Numas

– gyvenimas nėra tobulas, tą visi žmonės žino nuo mirties įsigalėjimo žmoguje (sugadintas gyvybės kodas nuo pat gimimo). Dalis gi fanatinių ate-izmo „menininkų“ tai atranda iš naujo.. Labas pragere!

:(

zzz

Siuolaikinis „menas“ tai vienas is etapu pateisinti iskrypelius(kuriu dabar jau pilna visuose valdzios institucijose, teismuose ziniasklaidoj ir t.t….. visam pasaulyje) Paskutiniu laiku yra ypac aktyviai propaguojama VISKAS kas neatitinka normos. o BUTI ISKRYPELIU’E JAU YRA MADINGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Laura

Cia ne menininkai , ir net zmogum tokiu „kureju “ nepavadinciau. Krito zemiau grindinio…

Armisgirafa

manau reiktu tai uzdrausti nemanote? egzistencijos svente? iskrypeliu kompanija… kaip tokie susilaukia palaikymo? nesuprantu…menas? zemiau uz mena

Augustė

Joks čia menas o tik gyvulių žudymas.Baisu žiūrėti į ką žmonija pavirto šiais laikais.

Vakars

Jei zmonems patinka, tegul isdarineja tas nesamones. Tik gaila kazkaip, teip issitycioja is gyvuliu ;( Nesu nei pries, nei uz. Bet manes tas nezavi…

shin

sorry bet as tokio meno nesuprantu,,,,, pasityciojimas kazkoks

VD

Nelabai suprantu , kodel autorius straipsni pavadino „Siuolaikinis menas…“. Satanistinis kultas kaip matome jau nebe tabu ir kai kurie tai bando priskirti kazkokiai tai meno sakai . Placiau pazvelgus kas vyksta pasaulyje , ( geju , lesbieciu iteisintos santuokos ; pedofilija , padaznejusios savizudybes ir t.t. ) norom nenorom persa isvada , kad dauguma zmoniu siuo metu garbina setona . Ir tokiu gerbeju toli ieskot nereikia . Uztenka paskaityt kai kuriuos sio straipsnio komentarus .

martyr

nežinau ,kaip jums iš tikrųjų,bet man įdomu ir patinka. atspindi šiuolaikinį pasaulį. atsimerkit, pasidomėkit labiau karais,skerdynėm, o ne vien rihanas su dar ten kuo klausykit. ignoruodamas neišspręsi nieko

kristina

kodel zmones turetu dometis karais ir skerdynem? kokia nauda is to gaus ir kaip dvasiskai praturtes? geriau lai zmones tegul pasidomi, apie sekmingu zmoniu gyvenima, kaip jie to pasieke, kaip sveikai gyventi, kuom naudinga joga ar kazka tokio, bet tik ne tokio slykstynem. zmogus turi tobuleti dvasiskai o ne degraduoti. o cia kazkoks ligonis pasiskelbe meninku ir dar kazkas tokiam pritaria. jam reiketu pasigydyti visu pirma

danc

isigimelio pramanai

wpDiscuz