Mergaitės vidaus organai virsta į kristalus

Didžiosios Britanijos gydytojai mėgina išgelbėti gyvybę mergaitei, kuri, jų žodžiais tariant, jų akyse virsta į kristalą.

 

Kai mažajai Lidso gyventojai Emilei Kemp sukako 9 mėnesiai, jos tėvai atkreipė dėmesį į nuolatinį pykinimą, vėmimą ir dėl to sparčiai kristi pradėjusį svorį. Gydytojai ilgai negalėjo rasti atsakymo, kas mergaitei nutiko.

 

Atlikę daugybę testų, medikai diagnozę vis tik nustatė. Mergaitė serga cistinoze (angl. – „cystinosis“) – reta genetine metabolizmo (medžiagų apykaitos) liga. Ja sergančiųjų organizmuose prisikaupia neįprastai daug cistino. Jo perteklius organus iš lėto paverčia kristalais.

 

Įgimta liga išsivysto dėl cistono-reduktazės fermento stokos – ji pasaulyje yra diagnozuota maždaug 2 tūkst. žmonių. Jokiems gydymo metodams praktiškai nepasiduodančios ligos eiga – bauginanti: iš lėto kristalizuojasi sergančiųjų vidaus organai, o galiausiai ir visas kūnas.

 

Cistinoze sergančiai britų mergaitei dabar treji metai. Ji laukia inkstų persodinimo operacijos – mergaitės inkstai jau virto į kietus kristalus. Beje, gydytojai analogišką diagnozę nustatė ir mergaitės seseriai, kuriai – 1,5 metų.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Gydytojai kruopščiai stebi mergaičių būklę. Neskaitant medikamentinių preparatų, mergaitėms kas šešias valandas į akis lašinami specialūs lašai – kad padidėjęs ragenoje susidariusių kristalų jautrumas šviesai neapakintų.

 


Facebook komentarai
7 komentarų "Mergaitės vidaus organai virsta į kristalus"
2500
Rūšiuoti pagal:   Naujausius | Seniausius | Geriausius
LMT

Visko gali buti, Tai viena is sunkios karmos formu

Amis
sas

kazkas nemomaka rasyti kazkas

tias

sutinku su tavim migluze

top

eik tu isgalvota, pasiskaityk googlej

Kablelis

O tu viskuo tiki kas parasyta googlei? :DD

Migluze

Eiline isgalvota istorija… Jeigu butu cia tiesa,tai butu ir reportazas ir nuotraukos ir informacijos daugiau.

wpDiscuz